5 haftalık hamileliklerde rahim ultrasonunun sakıncaları var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve DDderya tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

14 Eylül 2009
    Konu Sahibi : DDderya
  1. DDderya

DDderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ,
    5 haftalık hamşleyim , ilk muayenemi gebeliğin erken dönemi olduğu için , doktor rahim ultrasonu ile yaptı. 2 hafta sonra tektrar gideceğim. bu muaynede de rahimden bakacak. normal mi bu? çünkü bir arkadaşıma da bu şekilde bakılmış ve beni uyardı. rahimden bakıldığında bebeğe zara verilebiliyormuş. bilgisi olan var mı lütfen cevaplarını bekliyorum

2. 14 Eylül 2009
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    rahım ultrasonu dedıgın vajınal yoldan bakılan mı?
    ne alakası war canım bı sakıncası olsa bnca doktor bakarmı ordan? ben 3 ay bıtene kadar hep alttan baktırdım cok sukur 4 ay bıtıyo sımdı... hıc bı problem de yasamadım... hem cok kucuk daha ustten net gorunmez kı net gorebılmek ıcın alttan bakması normal. doktoruna guven derım ben...

4. 14 Eylül 2009
  5. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bir sakıncası olsa doktorun bakmaz ama benim de ilk gittiğimde kese erken olduğu için görünmemişti istersen vajinal bakalım dedi yok biraz bekliyeyim dedim ve1 hafta bekledim sonra karından ultrasonla baktı ve artık hep öyle bakıyor.

6. 14 Eylül 2009
  7. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    yaaa arkadaşlar neden zararlı olsun?bütün doktorlar vajinal muayene yaparken ve zararsız olduğunu söylerken sağdan soldan duyduğunuz saçma sapan şeylere inanıp da moralinizi bozmayın lütfen.özellikle ilk dönemde yapılan vajinal ultrason çok önemli.doktorunuza güvenin.zaten zararı olsa yapmazlar.internetten araştırın okuyun zararı olmadığını göreceksiniz.rahimden dediğiniz şey vajinal ultrason.o şekilde aratırsanız birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.daha çok yeni böyle şeylerle üzmeyin kendinizi strese girmeyin.sağlıklı hamilelikler dilerim.

8. 14 Eylül 2009
  9. DDderya

DDderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saolun arkadaşlar. içimi ferahlattınız... amin inşallah sağlıklı gebelik dönemi geçririrz hepimiz