5 haftalık hamileyim,antibiyotik kullanmak zorundayım:((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cerencim tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

18 Eylül 2008
    Konu Sahibi : cerencim
  1. cerencim

cerencim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    senağlama kızlar 5 haftalık hamileyim ve idrar yollarımda çok enfeksiyon çıktı. SEF adında bir antibiyotik verdi doktorum.
    kullanmazsam bebeğim enfeksiyondan dolayı düşebilirmiş bile:1shok: ne yapacam bilemiyorum... kızlar başından böyle bişi geçenler varmı aranızda? kullanıpta bi problem yaşayanlar ya da??:a015:

2. 18 Eylül 2008
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya geçmiş olsun dikkat et cnm.allah korusun.kullan ozaman düzenli.ben de olmadı daha böle bişey ama ben günlük ped kullanıyorum günde 3kere falan.hiç sabun ve su sürmüyorum üstten suyla yıkıyorum okadar.geçmiş olsun cnm.

4. 18 Eylül 2008
  5. Doktorunuza güvenin.Sanırım sizi her zaman takip eden doktor.
    Yok eğer değilse sürekli kontroöle gittiğiniz doktorunuza danışın.

6. 18 Eylül 2008
  7. cerencim

cerencim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim arkadaşlar. doktorum sürekli gittiğim doktor. ama prospektüsünde C kategorisi diyor. yani gebelikte kullanımında belli birşey yok diyor. ondan endişelendim:uhm:

8. 18 Eylül 2008
  9. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

ben de hamileliğimde sef kullanmıştım. 6. ayımızdaydık o zaman. dr.n verdiyse kullanmanda sakınca yok.çok geçmiş olsun..inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebişini...

10. 18 Eylül 2008
  11. cerencim

cerencim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canım. biraz rahatlattın içimi. mecbur kullanıcam doktor verdikten sonra ama bu doktor hakkında,verdiği antibiyotik yüzünden 8 aylık bebek anne karnında ölmüş diye duydum.birazda ondan endişeliyim. ama başka doktor yok malesef yaşadığım ilçede:KK43: o nedenle bi kaç kişiden duysam kullandım diye, içim rahatlayacaka.s.

12. 18 Eylül 2008
  13. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    peki bu enfeksiyon yüzünden bi şikayetin var mıydı?ben de hamileliğimin ilk haftalarında dr.a gittiğimde rutin testler arasında istemişti idrar tahlilini.orda enfeksiyon çıkmıştı bi şikayetim olmamasına rağmen.bi ilaç vermişti dr.şimdi ismini hatırlayamıyorum.su içinde eriyo böle toz gibi tek kullanımlık.onu içtim sonraki tahlil iyi çıkmıştı.sana neden böle bişey vermedi acaba?

14. 18 Eylül 2008
  15. melexgximmm:):)

melexgximmm:):) Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım doktorun diyorsa içini ferah tut ve kullan öksürük ve faranjit olmuştum bende antibiotik kullandım.inan hiçbir ilaçta kesin hamilelelr kullanabilir yazmıyo ama doktorlar biliyo sonuçta merak etme kullan.sonuçta 9 aylık bir süreç ve sıfır hata ile çıkamayız bi şekilde hastada oluyoruz sorunda çıkıyo mecbur ilaç kullanıyoruz henüz yenisin bende ilk öle olmuştum şu anda 4 aylık hamileyim bende faranjitten kullandım içindede dediğin gibi yazmıyo hamile için diye ama doktoruna güven içini ferah tut.önünde 8 ay gibi bi süreç var.bebişinde hayırlı olsun canım tebrik ederim

16. 18 Eylül 2008
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canim geçmiş ols merak etme doktorun neyi demişse uygula.bu tur ilaçlarinn hamilelikte kullanilanida var. Iyi olman içinn gerekli demekki.......inş. Sağlikli hamilelik geçirirsinn bende kullanmiştim telaş etme..............

18. 18 Eylül 2008
  19. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle çok geçmiş olsun
    kullanmak zorundasın hayatım idrar yollarında ki enfeksiyon kullanacağın antibiyotikden kat kat daha zararlı
    ben de gebeliğimde çok antibiyotik kullandım ama çok şükür bi sorun çıkmadı
    zaten dr'lar mecbur kalmadıkça vermiyorlar ve verselerde düşük dozlarda veriyorlar
    kullan sen arkadaşım Allah'ın izni ile bişeycik olmaz inşallah ne diyelim sen keyfi içmiyosun ki Rabbim korur onua.s.