5. Takım / CUMA Zayıflama Yarışması

Konusu 'Diyet Grupları' forumundadır ve seaBahAR tarafından 30 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  30 Haziran 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 1. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.949
  Beğenildi:
  8.192
  Ödül Puanları:
  238

  5. TAKIMA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ KİLO VERMELER DİLERİM. :KK36:

  seaBahAR


  "Her üyenin, yarışma kurallarını içeren Karar Defterini okuması zorunludur.
  Kararların güncel hali her zaman son mesajdır."


  5.TAKIM KURALLARI:


  * Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü 12:00 a kadar yüzde hesabı ile bildirmekle yükümlüdür. Kilo bildirimini önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere aksatan yada geciktiren takımdan uzaklaştırılır.

  * Her üye günde en az 5 mesaj yazmak zorundadır. Bu takım içi motivasyon için önemlidir. Mazeretsiz üç gün üst üste takıma uğramayan üye takım dışı kalacaktır.

  * Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür. Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.

  * Her üye gün sonunda menüsünü + içtiği su miktarını + yaptığı spor aktivitesini süresi ile bildirmekle yükümlüdür.

  * Kaçamak yapanlar yaptıkları kaçamağın kalorisine göre ekstra sportif faaliyette bulunacak ve bunu takıma yazacaklar.

  *Takımda bulunan üyeler haftalık bir hedef belirleyecektir. Bu %0,30 ün altında olmayacak şekilde olmalı ve 3 hafta bu hedefi tutturamayanlar ekstra spor faaliyetlerinde bulunacaklardır.

  *2 hafta art arda kilo alan arkadaş uyarılacak , 3.hafta yine kilo alırsa takımdan çıkarılacaktır.

  *Listeye alinmak için deneme suresi en az 2 haftadır. Yeni üye takıma geldiği gün ne olursa olsun ilk cuma kilosunu bildirecek bu kilo başlangıç kilosu olacaktır. Ikinci cumada kilosunu bildirecek, 3.cuma listeye girecek (eğer katılım ve paylaşımı yeterli ise) kilo ortalaması 2 ye bölünecektir. Eğer katılım ve paylaşımı yeterli görülmez ise deneme süresi uzatılabilir.

  *Her hafta Cuma günü 1 haftalık mesaj sayısı bildiriminde bulunmak zorunludur.

  * Takıma gelen her yeni üye yukarıdaki şartları “okudum kabul ettim” diye beyan etmek zorundadır.
   
  Son düzenleme: 25 Eylül 2016
 2. 2 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 3. Kalliste

  Kalliste Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  9.326
  Beğenildi:
  51
  Ödül Puanları:
  153
  günaydın canlarım, aklımdaki bir kaç konuyu yazmakistedim size ama başlamadan dedimki hepiniz kendinizi tanıttınız ben de tanıtayım.

  39 yaşındayım 1 yılı aşkın süredir bu diyet işinin içinde çırpınıp duruyorum, önceleri düzenli kilo verirken bu yıl veremez oldum, bunun içinde en büyük sorunum sporu kesmiş olmamdı, yeniden adapte olup spora başlayabilmem zor oldu aylar geçtikten sonra ilk kez geçen hafta yapmaya başladım ve hemen etkisini gördüm inanın sporsuz diyet aylarca sürünseniz işe yaramıyor...umarım sizinle yaptığımız başlangıç hepimiz için iyi olur...evettt nerede kalmıştık, 39 yaşında 3 kız annesiyim, ayrıca 1 kediş 1 de köpüş annessiyimde diyebilirim...


  şimdi geçelim konumuza... diyet;

  yarışma kurallarını okuyanınız varmı bilmiyorum ama okusanız iyi olur..http://www.kadinlarkulubu.com/zayiflama-yarismasi-nedir-karar-defteri-t154953/index.html

  birde önemli olan bir konu daha var, silinen mesajlarımız, yarışma organizatörümüz sevgili püsküütümüz zamanının büyük bölümünü ayırarak burada mesaj temizliği yapıyor buna katkı sağlamak amacıyla yapacağınız bir yardım var.. buraya kadınlar kulübünden bir konu aktarırken lütfen kopyala yapıştır değilde link vererek işleminizi yapınız...

  her cuma kilo bildirimimiz oluyor biliyorsunuzki, kilo bildirimlerinde lütfen geç kalmayalım öğlen saatlerinde bu işimz bitmiş olsun..mazeret bildirmeden kilo bildirimi yapmayan arkadaşlarımız 1. hafta uyarı alır 2. tekrarda ise yarışmadan diskalifiye olur...
  kilo bildirimlerimiz her üyenin sorumluluk alması amacı ile yüzde hesabı yapılarak bildirilir.. yüzde hesabını bilmeyen olursa bir kaç hafta yardımcı olucam zaten merak etmeyin...

  ilk haftanız deneme süresidir kurallar gereği... ama ilk günlerinizde mesajlarınız ve katılımınız ile aramızda olduğunuzu belli ederseniz önümüzdeki ilk cuma kilo bildirimine katılabilirsiniz... a.s.
   
 4. 8 Eylül 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 5. EU1

  EU1 Guest

  Diyet yapıp ya da yediklerine dikkat etmelerine rağmen kilo veremeyenler ''Su içsem yarıyor'' diyerek durumlarından yakınırlar. Bu yakınmanın arkasındaki neden, çoğu kez metabolizma hızının yavaş olmasıdır. Metabolizma hızını parmak izine benzeten Memorial Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Diyetisyen Seçil Kenar, metabolizma hızının kilo alıp verme üzerindeki etkisi hakkında sorularımızı yanıtladı.

  Metabolizma hızı nedir?

  Bazal metabolizma hızı (BMH), fiziksel olarak dinlenir durumdayken vücudun harcadığı enerji miktarıdır. Bir kişinin 12 saat açlıktan sonra yatarak hiç hareket etmeden dinlenirken harcadığı enerjidir.


  Metabolizma hızının düşük olmasının sonuçları nelerdir?
  BMH’nin yavaş olması az yemeye çalışmanıza rağmen kilo almanıza veya diyet yapsanız da yavaş kilo vermenize sebep olabilmektedir. Metabolizma hızınıza göre hesaplanmış bir diyet düzeniyle zayıflamaya başladığınız takdirde metabolizma hızınızın azalmasını engellemiş olursunuz. Ayrıca diyet sonunda ağırlık kaybının ne hızla olacağını da tahmin eder ve hayal kırıklığına uğramazsınız.

  Nasıl hesaplanır?

  Bazal metabolizma hızıyla ilgili internette veya kitaplarda çeşitli formüller veriliyor ve günlük ne kadar kalori alınması gerektiği belirtiliyor. Ancak bu hesaplar doğru sonuç vermeyebilir. Aynı yaş, kilo ve boyda olan kadınlar üzerinde yapılan araştırmalarda formülle hesaplanan bazal metabolizma hızlarının 1400 kalori olduğu bulunmuş. Fakat yapılan gerçek metabolizma ölçümlerinde üç ayrı kişinin metabolizma hızları 1320, 1511, 1705 kalori saptanmış. Artık metabolizma ölçümünü doğru ve kolay yapan cihazlar var.


  Metabolizma hızını ölçen cihazın yararları neler?

  Kişi bize başvurduğunda hemen bazal metabolizma ölçen cihazı kullanıyoruz. Gerçekten metabolizmanızın hızlı mı, yavaş mı çalıştığını öğreniyoruz. Bu ölçümden sonra ne kadar kalori alması gerektiğini biliyoruz ve uygun diyet programları oluşturuyoruz.


  Ölçüm nasıl yapılıyor?

  Kişinin en az 10 saatlik açlık ve rahat kıyafetlerle gelmesiniz istiyoruz. Ölçüme başlamadan önce kişi bir yatağa uzanıp 10 dakika dinleniyor. Bu süre sonunda kalp atışları yavaşlıyor, kendini dinlenmeye alıyor. Bir maske takıldıktan sonra 15 dakika boyunca kişinin normal soluk alıp vermesini istiyoruz.


  Metabolizma hızını artırmak için neler yapılabilir?

  Beslenmede yağ miktarı sınırlandırılmalı. Vücutta yağ yüzdesinin azalması metabolizma hızının artmasına sebep olacaktır. Yağ, vücutta kaslara oranla daha az enerji harcadığı için bazal metabolik hız azalır ve vücut ağırlığını korumak için daha az enerjiye gereksinim duyulur. Vücutta kas oranının artırılması da metabolizma hızının artmasına sebep olur. Yeterli protein tüketimi ve haftada 3 - 4 kez 40 dakika yapılacak düzenli egzersiz, vücutta kas kitlesinin artmasını sağlar. Az ve sık beslenme metabolizma hızının artmasını sağladığı için 6 - 7 öğün beslenme şeklini benimsemek gerekir. Öğünler arası uzun açlıklar sonucunda metabolizma hızı düşer. Bu nedenle, diyet yaparken meyve, küçük sandviçler, light yoğurt, ayran, kepekli bisküvi, kuru meyve gibi besinler ara öğün olarak seçilebilir. Günlük 2 - 2,5 litre sıvı tüketimi de vücutta metabolik işlemlerde de kullanılacağından önemlidir.


  Hızlı kilo vermek metabolizma hızını azaltır

  Yaş: Yaşın ilerlemesiyle BMH yavaşlar. Yaş ilerledikçe menopoz gibi hormonal etkilerin yanında, yağ yüzdesinin artması, hareketin azalması gibi faktörler etkili olur.

  Genetik: Özellikle ailede kilo fazlalığı varsa bireyler kilo almaya yatkın olurlar.

  Cinsiyet: Erkeklerde kadınlara göre yağ oranı düşük, kas oranı yüksek olduğundan dolayı, erkeklerde metabolizma hızı kadınlara göre daha hızlıdır.

  Diyet: Uzun süre kilo alıp vermek, sık sık diyet yapıp, kilo verip tekrar geri almak veya şok diyetlerle, sağlıksız zayıflama yöntemleri uygulayarak hızlı kilo vermek gibi faktörler metabolizmayı yavaşlatır.

  Vücut ısısı: Vücut ısısının yükselmesi, metabolizma hızını artırır.

  Vücut ağırlığı: Vücut ağırlığındaki artış sonucunda yağ yüzdesi artışıyla beraber metabolizma hızı azalır.

  Metabolik hastalıklar: Metabolik hastalıklar: Metabolizma hızı, hipertermi (ateşli hastalıklar) ve hipertroidide artarken, hipotermi (soğuğa maruz kalma) ve hipotroidide azalır.

  Önce doktor sonra diyetisyen

  Kilo almanızın nedeni fazla yeme ile alâkalı olmayabilir. İlk önce kilo almanızın sebeplerinin neler olduğuna bakılması gerekir. Kişide tiroid hastalığı, böbrek üstü bezlerinden salgılanan hormonlarda bir eksiklik ya da metabolizmayı bozan bir hastalık da olabilir. Bu nedenle ilk başvurulacak kişiler dahiliye uzmanları ya da endokrinologlardır. Burada kişinin kan bulgularına bakılır, eğer metabolizmayı bozan bir etken varsa tedavi edilecektir. Metabolik açıdan hiçbir sıkıntı olmadığı takdirde doktor, diyetisyene yönlendirir.
   
 6. 8 Eylül 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 7. EU1

  EU1 Guest

  Metabolizmayı bozan yanlışlar
  - Öğün atlamak.
  - Şok diyetler.
  - Açlık kürleri.
  - Kahvaltı yapmamak.
  - Aktivite azlığı.
  - Az su içmek.
  Metabolizmanızı hızlandıran faktörler
  - Su için.
  - Çay için.
  - Yürüyün.
  - Sık sık ve az az yiyin.
  - Acılı-baharatlı yiyecekler yiyin.
  - Direnç egzersizleri yapın.  Metabolizmayı hızlandırma rehberi

  Kilonuzu kontrol etmede güçlük çekiyor musunuz? Eğer yeterince kalori kısıtlaması yaptığınızdan ve gereği kadar aktif bir yaşam sürdürdüğünüzden eminseniz metabolizmanızı biraz ateşlemeyi deneyin. İşte size kolay uygulanabilir bazı öneriler:

  1. Tiroidinizi kontrol ettirin: Tiroit bezinin normal çalışmaması kilo almanızı kolaylaştırır. Guatr sorunu olanların önemli bir kısmında tiroit bezi yeterli tiroit hormonu üretemez. Normalden daha az tiroit hormonu vücudun normalden daha az enerji yakmasına neden olur. Tiroit bezinizin iyi çalışıp çalışmadığından emin olmak için tiroit bezi hormonlarının ölçülmesi yeterli olacaktır.

  2.Yürürken daha hızlı değil daha uzun mesafelere gidin: Vücudunuzun oksijen eşliğinde yaptığı hareketler ne kadar uzun sürerse bedeninizin o kadar çok yakıt (yağ depolarınız) harcayacağından emin olabilirsiniz.

  3.Gezinmek yerine, ciddi bir yürüyüş yapın: Adımlarınızı biraz sıklaştırırsanız metabolizmanızı daha da hızlandırır, daha çok yağ yakabilirsiniz. Uzun mesafeleri katetmek her zaman iyidir, bu mesafeleri daha hızlı adımlarla katetmek ise daha da iyidir.

  4. Yemek sonrası kısa yürüyüşler yapmayı unutmayın: Yemeği takiben yaptığınız hafif yürüyüşlerde metabolizmanın daha hızlı bir süreçle işlediği, daha çok kalori (enerji) ve daha çok yakıt tükettiği biliniyor. Yemek sonrası yürüyüşlerin metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden yararlanın.

  5.Öğün atlamayın: Yavaş ve uzun süre çiğneyerek yemeyi deneyin.

  6.Hayatınızı baharatlandırın: Kırmızı acı biber, turp ve hardal gibi baharatların metabolizmayı hızlandırabileceği düşünülür. Baharatlar vücudunuzu daha hızlı bir çarka sokabilir, metabolizma hızınızı yükseltebilir.

  7. Doktorunuz tarafından önerilmeyen ilaçları kullanmayın: Zayıflamak adına yosun hapları, detoks likidleri, tiroit ekstreleri, amfetamin, sibutramin, efedrin gibi maddeleri kullanmamaya özen gösterin.

  DİYET GÜNLÜĞÜ

  Sorularınız için:

  Tel: (0212) 236 73 00

  Farkında olmak

  Bazı gazetelerde kalorilik diyet reçeteleri veriliyor. Siz köşenizde bunları değiştirmeye çalışıyorsunuz. Niye hala diyeti sabit hale getiren diyetler veriliyor?

  Biz olması gerekeni, bilimsel gerçekleri hayatınızla birleştirmeye çalışıp, kalıcı alışkanlıklar yaratmaya çalışırken, diyetisyen olmayan "diyetisyen"lerin yazdığı listeler hala insanları kandırabiliyor. Herkesin yaşam tarzı, sevdiği yiyecekler, kalori ihtiyacı, yaşı, hormonal yapısı birbirinden farklıdır. Tüm bunlara rağmen o listeyi alıp uygulamaya çalışıyorlar. Sağlığınızı tehlikeye atmayın. Eğer bir sağlık probleminiz var ise mutlaka bir uzman doktora başvurun. Doktorunuz tahlil sonuçlarına göre "size özel bir beslenme programı"nın hazırlanması için sizi diyetisyene yönlendirecektir. Gittiğiniz yerde doktorunuzu uzmanlığına, okuduğunuz yazıların uzmanlar tarafından hazırlanıp hazırlanmadığına dikkat etmek sizin elinizde. Komşunuzun size uzattığı ilacı artık içmediğiniz gibi, size göre hazırlanmamış diyet reçetelerinden de uzak durmanın vakti geldi de geçiyor! Metabolizmanızla daha fazla uğraşmadan, onu yormadan kendinizle ilgilenin.


  kızlar nette bulduklarımı sizin de okumanızı istiyorum lütfen 5 dk zaman ayıralım hepbirlikte
   
 8. 9 Eylül 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 9. cnnnnc

  cnnnnc Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Aralık 2006
  Mesajlar:
  7
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Günaydın arkadaşlar;
  Bugün malum 9 eylül olduğu için İzmir'de okullar tatil ve bende sabah hemen KK sayfama göz atıverdim:)

  İşte buda Bahçe Hasadı Çorbası Tarifimiz:Özellikle lahananın zayıflatma etkisine inanıp da suyunu içemeyen yada klasik tafifteki tadı damağına uygun bulmayanlar için süper çünkü tam tarife göre pişirirseniz eğer tadı harika oluyor.Diyet yemeği olduğunu esime söylemedim :) içine birazda acı kariştırınca eşimde bayıla bayıla yiyyor.

  Malzemeler

  10 porsiyon - herbiri yaklaşık 1 kase porsiyon başına 176 kalori

  1 çorba kaşığı zeytin yağı
  1 orta boy soğan , kıyılmış
  1 havuç , kıyılmış
  4 diş sarımsak ,dövülmüş
  1 kırmızı biber , kıyılmış
  8 fincan tuzsuz tavuk ya da et suyu
  750 gr domates küçük küp küp
  2 fincan su
  1 küçük lahana incecik kıyılmış-kaşığınızdan sarkmasını istemiyorsanız eninede kıyın-
  tuz , karabiber

  YAPILIŞI

  Orta ateşte büyük bir tencereyi ısıtın içine yağı ve soğanı atıpkavurun.Havuç,sarımsak,kırmızı biberi atın yumuşayıncaya kadar pişirin.Et suyunu domatesi suyu ve lahanayı ekleyin ağzı açık bir şekilde 20 dk kaynatın istiyorsanız acı sos tuz ve biber katın maydonozla süsleyebilirsizi.

  NOT:20 dk pek yetmiyor arada tadına bakarak istepinize göre pişirme süresini uzatabilirsiniz:KK70:

  AFİYET OLSUN :KK70:
   
 10. 15 Eylül 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 11. ece73

  ece73 uzman öğretmen Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  310
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  108
  arkadaşım mail atmış sizinlede aylaşayım dedim!
  Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu mucizevî etkileri olan sihirli formüller verdi. Canlı yayında tariflerini açıklayan Saraçoğlu gençleştirici kremden, sperm artırıcı formüle, sigara içerken etkilerini yok eden karışımdan zayıflama formülüne kadar birçok derde deva olacak doğal bitkileri anlattı. Bunları yazın ve bir kenarda saklayın.
  İşte o formüller;
  GENÇLEŞTİRİCİ FORMÜL;
  Bu mucizevî karışım sizi genç ve zinde tutuyor. Karışımı tüketmeye başladıktan 2 gün sonra etkisini görmeye başlıyorsunuz. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan karışım, karaciğer yağlanmasına karşı da mükemmel bir koruma sağlıyor.
  GENÇLEŞTİRİCİ FORMÜL (MALZEMELER)
  — 15–16 sap maydanoz
  — 2 yemek kaşığı taze limon suyu
  — Yarım bardak su
  GENÇLEŞTİRİCİ FORMÜL (HAZIRLANIŞI):
  Maydanoz, limon ve suyu karıştırıp blenderdan geçirin. Hazırladığınız bu karışımı sabah aç karnına kahvaltıdan 15–20 dakika önce için. 15 gün boyunca her sabah düzenli olarak tüketin. İkinci günden itibaren kendinizi daha dinç ve zinde hissedeceksiniz.
  MS FORMÜLÜ
  MS hastaları ve MS’e karşı önleyici olan bitki Anadolu buğdayıdır. Yarım litre suya bir avuç buğday atılır ve 6–7 dakika haşlanır. Daha sonra ılımaya bırakıp yarısını sabah kahvaltısından sonra diğer yarısını da öğlen aç karnına içeceksiniz
  Alzheimer için FORMÜL
  Formülün temel maddesi havuç… Taze olarak sıkıp, gece yatmadan önce içmeniz öneriliyor. Alzheimer’in birinci evresinde ise o da ortadan kalkar. Alzheimer bir iki yılda değil en erken 15 yıl önce başlar ve ortaya çıktıktan sonra da geç kalmış olursunuz. Bunu önlemek istiyorsanız zaman zaman bu havuç suyunu içmelisiniz…
  UNUTKANLIĞA MUCİZE FORMÜL
  Bir ay taze sıkılmış havuç suyu uygulayacaksınız. Bunu gündüz de içebilirsiniz. Sonra bakın nasıl zehir gibi bir hafızaya sahip oluyorsunuz…
  SÜPER ENERJİ FORMÜLÜ
  Kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız ve özellikle zihin yorgunluğunuz varsa Profesör Saraçoğlu, hiçbir yerden okuyup öğrenemeyeceğiniz çok özel bir formülün tarifini veriyor
  Süper enerji formülü (MALZEMELER)
  — Bildiğimiz siyah çay (Ancak çok demli olmayacak, açık olacak, poşet çay olmayacak)
  — 10–12 sap kuru karanfil
  Süper enerji formülü (HAZIRLANIŞI)
  Demlenmiş siyah çayın içine kuru karanfilleri atın. 2–3 dakika bekleyin ve karıştırıp için. İçtikten 10 dakika sonra saçınızın kökünde bile dahi kıpırdanmayı hissedeceksiniz. Yorgunluğunuzun buharlanıp gittiğini belirgin şekilde fark edeceksiniz. Dinçleştiren ve üzerinizdeki ağırlığı alan bir formül
  Demleme çayın faydaları
  Yeri gelmişken Profesörün verdiği bir önemli bilgiyi de aktaralım. Poşet çay yerine demleme çay kullanılmasını öneriyor. Şöyle anlatıyor; 4–5 dakika demlenmiş çay sindirim sistemini uyarır. Eğer bunu 8–10 dakika demlerseniz keyif veren ve rahatlatan bir etki verir. Ancak günde 4 bardaktan fazla çay kalp krizini tetikler. Çok fazla içilmesi de doğru değil.
  Sigara içenlere özel formül
  İnsanın kendi kendine vereceği en büyük ceza sigara içmesidir. Ancak, sigarayı bırakamıyor ve nikotin ihtiyacından kurtulamıyorsanız, en azından zararlarından kurtulabilirsiniz. İşte Profesör’ün bugüne kadar saklı tuttuğu özel formül bunun için. Bu formül ile sigaranın vücudunuza verdiği tüm zararları elbette ortadan kaldırmak mümkün değil. Ancak önemli bir bölümünü en asgari düzeye indirebiliyorsunuz
  Sigara içenlere özel formül
  Formülün temeli TERE OTU… Ayda 5 kez bunu yapacaksınız. 5 gün üst üste yaptıktan sonra diğer aya kadar bir daha tüketmeyeceksiniz. Yapmanız gereken şu; 5 gün boyunca her gün bir bağ tere otu yemek. Ancak salataya katmadan, saf olarak tüketeceksiniz. Öğlene kadar yarısını, öğleden sonra diğer yarısını yiyeceksiniz
  Sigara içenlere özel formül
  Bu kürü uygularken idrara çıkıldığında yanma hissedilebilir. Bu zararlı bir şey değil. Bu ot aynı zamanda idrar yollarını da temizliyor. Formülü uygulamaya başladıktan sonra 2 veya 3. günde balgam çıkartmaya başlıyorsunuz. (Ayda 5 kez uygulanıp bırakılacak, unutmayın)
  Dereotu mucizesi
  Profesör Saraçoğlu, “Ben bunu bulduğumda heyecanımdan günlerce uyku uyuyamadım” diyor… Ne mi o? Tiroidin hızlı ya da az çalışması durumunda dereotu çok etkilidir. 3 ay boyunca bir yemek kaşığı dereotu sabah, öğle ve akşam öğünlerinden 15 dakika önce tüketilecek. Bu konuda 5 ay sonra ilaçlarını bırakan hastaların oranı yüzde 90’dır.
  Dereotu zayıflama mucizesi
  Sofraya oturmadan 15 dakika önce bir yemek kaşığı dereotu yerseniz sofradan daha erken kalkarsınız. 10 dakika sonra tokluk hissi artacaktır. Daha az yemek yersiniz. Diyet yapanların özellikle yemesi gerekir. Açlık duygusuna fren yaptıran dereotudur. Hatta yemek arasında da yiyebilirsiniz. İştahınızın yavaş yavaş kalktığını görürsünüz. Göreceksiniz ki iştahınız daha erken kapanacak ve doygunluk duygunuz daha erken gelecektir.
   
 12. 4 Ekim 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 13. aliyeist

  aliyeist Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Sabit bir tarif olmadigi icin hem ingilizce hem de turkce sitelere baktim. En sonunda biraz da kendime uydurarak sunlari koydum icine:
  1 lahana
  1 demet kereviz sapi
  2 sivri biber
  2 domates
  2 havuc
  6 yesil taze sogan
  bir paket hazir corba
  1 kup bulyon
  biraz maydanoz
  biraz aci sos (tercihi)
  tuz, baharat vs.
  Taze fasulye de vardi icine birakilmasi gereken ama ben bulamadigim icin birakmadim.7 gun yapiliyormus diyet.
  Bir de ben hepsini bi seferde yapmadim, buyuk tencerem yok. 2 seferde yaptim, hem corba taze olunca daha katlanilir oluyor :dilcikar:

  7 gunluk bir diyet programi var. Gunluk degil ama haftalik olarak dengeli bir listeye benziyor.
  1. gun
  istedigin kadar meyve (muz haric) + mumkun oldugunca corba
  2. gun
  istedigin kadar sebze+ mumkun oldugunca corba+ aksam firinda patates (cok az tereyaglanmis)
  3. gun
  istedigin kadar sebze ve meyve+ mumkun oldugunca corba
  4. gun
  4-5 tane muz+ 4 bardak yagsiz sut+ mumkun oldugunca corba
  5. gun
  310-620 gr sigir eti+ 6 tane domates+ mumkun oldugunca corba
  6. gun
  3-4 tane biftek (bazilari sinirsiz diyor)+ sebze (patates haric)+ mumkun oldugunca corba
  7. gun
  esmer pirinc labasi+ meyve ve sebze suyu+ mumkun oldugunca corba

  tabii bu diyetten sonra bir daha lahana yemeye istek duyulur bilemiyorum.
  Ben simdi 5. gundeyim ama bir hafta da yapacam hemen ardindan, bakalim ne olacak.
   
 14. 9 Ekim 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 15. EU1

  EU1 Guest

 16. 25 Ekim 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 17. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.949
  Beğenildi:
  8.192
  Ödül Puanları:
  238
  [​IMG]
  a.s. 5. Takımcım a.s.

  Zayıflama Yarışması 75. etapta birinci olduğunuz için tebrikler.

  Ayrıca sevgili reyhanxx arkadaşımızı da, bireysel sıralamada etap ikincisi olduğu için tebrik ediyorum.

  :nazar:
   
 18. 28 Ekim 2008
  Konu Sahibi : seaBahAR
 19. zeymuran0

  zeymuran0 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Haziran 2008
  Mesajlar:
  6.277
  Beğenildi:
  4.584
  Ödül Puanları:
  238
  Diyeti bozanların çoğu, o diyete bitmiş gözüyle bakar. Oysa her şeyin başladığı nokta orası. Asıl beceri devam etmekte.

  Diyet yaparken, verdiğiniz her kilo size nasıl motivasyon sağlıyorsa, diyet listeniz dışındaki bir şeylerden atıştırıp diyeti bozmanız da o kadar cesaretinizi kırar. Diyet yapan hemen herkesin yaşadığı bir durumdur bu. Sonucu ise vicdan azabı, suçluluk duygusu ve kendiniz ile iradesizliğinize karşı hissettiğiniz öfkedir. Ve ardından şu düşünce beyninize çöreklenmeye başlar: "Ne yararı var ki?"

  Tüm bunlar tanıdık geldi mi?
  Diyeti bozmaktan kaynaklanan, kendinize yönelttiğiniz eleştirel duyguları daha da genişletip anlatmak mümkün, ama sanırım neden bahsettiğimi hepimiz biliyoruz. Sorunun anahtarı ise gene sizde, düşünme biçiminizi değiştirebilmenizde.

  Diyet yapmaya bir oyun gibi bakabiliriz. Bazıları oyunu kazanç ve yenilgileriyle kabul ederken, bazıları için kaybetmek dayanılmazdır. Kaybedince de surat asıp bir kenara çekilip oyunu bırakırlar. Oysa kilo verme oyununda durum biraz daha farklıdır. Bir diyet programı uygularken, diyet listenizin dışına çıkıp, yememeniz gereken şeyleri yemek, mutlak bir son değildir ve kaybetmeyi getirmez. Ama tabii eğer hatanızı fark ettiğiniz yerde durmayı bilirseniz.

  İşte size bir örnek: 3 haftadır diyet uyguluyorsunuz ve fevkalade bir başarı göstererek diyet listenizi harfiyen uyguladınız. Kendinizle gurur duyuyorsunuz ve harika hissediyorsunuz. Daha sonra arkadaşınızın doğum günü partisine gidiyorsunuz ve bir bardak şarap içiyorsunuz. Daha ne olduğunun farkına bile varamadan, yanınıza birisi gelip kanape tabağını burnunuzun dibine sokuyor ve o lezzetli şeylerden mutlaka denemeniz gerektiğini 100 kere tekrar ettikten sonra, kanapeleri ağzınıza tıkmaya başlıyor. Böylece daha 'Mutlu yıllar sana' diye şarkıyı söylemeye başlayamadan, kendinizi 4000 kaloriyi mideye indirmiş bir halde buluyorsunuz. 3 haftadır göz ucuyla bile bakmadığınız tatlılar, tuzlular ve pastalar sindirim sisteminizde eğlenceli ve mutlu bir yolculuğa çoktan çıkmış bulunuyorlar.

  Bu esnada çoğumuz bu durumun nerede sonlanacağını düşünür. Aslında bu, tam da her şeyin başladığı noktadır. Öncelikle elde tutulur gerçekleri bir gözden geçirelim: Diyetiniz gerçekten de çok büyük bir yara mı aldı? Pek sayılmaz. Belki yarım ya da bir kilo aldınız. Ama bu, şimdiye kadarki başarınızın yanında fazla bir şey sayılmaz. Kaldı ki, yarım ya da bir kilo vermek sizin için problem değil. Daha kendiniz fark bile edemeden verirsiniz o yarım kiloyu.

  Eee o zaman sorun ne?
  Sorun ne yaptığımız değil, ona yüklediğimiz anlam. Onca çaba harcadıktan sonra, böyle bir kaçamak yaptığımız için kendimize o kadar kızıyoruz ki, kafamızın içinde düşünceler yıldırım hızıyla akıp gitmeye başlıyor. "İradesiz!" diyoruz kendimize. "Asla başaramayacaksın, hep ama hep şişko kalacaksın." Bunları düşündükçe daha da negatif oluyoruz, daha da aşağılıyoruz kendimizi. Buna çözüm olarak da diyete son vermeyi buluyoruz.

  Oysa kaldığımız yerden devam edebilsek. Yapmamanız gereken bir şey yaptınız. Olsun. Tüm hayatınızı çöpe atıyor musunuz? Atmadığınıza göre, diyetinizi niçin bırakasınız ki? Unutmayın, oyunu kazanmanın yolu devam etmekten geçer, bırakırsanız tüm kazanma şansınızı boşa harcamış olursunuz.

  Alıntı
   
  gulummse bunu beğendi.