5 yaşındaki oğlumm yeni yeni konuşmaya başladı..

Konusu 'Konuşma Problemleri' forumundadır ve gurbt tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

20 Şubat 2010
    Konu Sahibi : gurbt
  1. gurbt

gurbt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oglumm çok agır konuşyor bilgi sayarda çok oyun oynuyor ve çok aksi hemen aglıyor ne yapmalıyım bilmiyorum yardım :1no2:

2. 21 Şubat 2010
  3. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle bilgisayarı evden kaldırabilirsin çocukları çok kötü etkiliyo maalesef neden o kadar çok oynamasına izinveriyosunuz.

4. 25 Şubat 2010
  5. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de bilgisayarı evden kaldırmak iyi bir çözüm olabilir.

6. 25 Şubat 2010
  7. _rz_

_rz_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bilgisayarı direkt olarak kaldırırsanız aksi davranışları artarak devam edecektir. Yavaş yavaş kademeli olarak çocuğu alıştıra alıştıra kaldırmakta fayda var. Bılgisayar ve televizyon izleyen çocuklarda iletişim azlığından kaynaklı olarak gecikmiş konuşma, asosyal davranışlar, içine kapanma, yaşıtlarına uyum sağlayamama gibi sıkıntılar yaşanabilmekte çocuğun saldırgan davranışları artmaktadır. PC ve televizyonu istediği gibi yönetebilen çocuk çevresindekileri de yönetmek istemekte başaramadığında ise sinirlenmektedir. Hemen ağlamsı ise sizin bu durumu pekiştirmenizle ilgili olabilir. Eğer çocuğunuz her ağladığında ona susması için istediğini veriyorsanız yada istediğini yapıyorsanız çocuk bunu istediklerini elde etmekte bir araç olarak kullanmaya başlamış demektir. Çocuğunuza hikayeler okuyup anlatmasını isteyebilirsiniz, gördüğü herşeyi sorun ona, bu ne? ne işe yarar?.... Sık sık konuşmaya teşvik edin.

8. 7 Ekim 2013
  9. Emini

Emini Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    anaokulu faydalı olur diye düşünüyorum