5 yaşını doldurmuş kızı olan arkadaşlar bakarmısınız?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve EU1 tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

10 Haziran 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızım herzaman kaprisli ve inatçıydı ama benden korkar sözümü dinlerdi,son bir aydır beni dinlemiyor,duymuyor sanki ergenlik dönemi geçiriyor.çok üzülüyorum internette araştırdım 5 yaş gurubu için olumsuz bir yazı görmedim,sizlerin kızları nasıl sadece benimkimi böyle bu sene anasınıfına başlıycak düzelir ama neden ne oldu anlayamıyorum.dikleniyor,emir veriyor hayır dediğim halde olcak diyor,anlam veremiyorum ben disiplinli ve otoriter bir anneyim kızımda böyle şeyler ilk kez görüyorum niye acaba aynı yaş gurubu kızları olan arkadaşlar sizinkilerde aynımı,farklımı,taktım kafaya çok üzülüyorum ya.... :sinifsinif:

2. 10 Haziran 2009
  3. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim çocuğum yok henüz ama üç tane kız kardeşim var, en küçüğünde yaşamıştık bizde bu sorunu ve arkadaşından, -sürekli evine gittiği komşu kızı- etkilendiğini farkkettik, sizde de böyle bişey olabilir mi acaba sebebi

4. 10 Haziran 2009
  5. EU1

EU1 Guest

benim komşu kızları kızımda 1er yaş küçükler ve çok akıllılar aralarında lider gibi o ne derse onu yapıyorlar kızım bizide onların yerine koyuyor olabilir.ne saçını istediğim gibi örebiliyorum ne kıyafetine karışabiliyorum herşeye kendi karar vermek istiyor ağlıyor bağırıyor emirler veriyor dövmek istemiyorum sabır çekiyorum,belkide bu yüzdendir kendine aşırı güven yüzünden dimi bakalım umarım geçicidir ve umarım okulda düzelir ya...

6. 10 Haziran 2009
  7. sidelya79

sidelya79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kızınız büyüyor. Onunla yüz göz olmayın inatlaşmayın derim. Bu zamanla geçecek birşey. Bir arkadaşım çocuk eğitimcisi o söylemişti kız çocukları tek yaşlarda (1-3-5-7 gib) hırçın olurlar huysuz olurlar diye. Ona da birlikte çalıştığı pedagog söylemiş bunu. Tabi ne kadar doğru bir tesbittir bilemiyorum. Siz FAZLA KATI olmadan disiplinli davranışınızda devam edin. Ama artık kızınızda bir birey oluyor. Onunda istekleri var. Özellikle kız çocukları çok ufak yaşlardan itibaren dikte edilmek istemiyor. Giyeceklerini kendi seçmek saç modellerini kendileri belirlemek istiyor. Konuşun onunla. Aaaaa böylede çok güzel oldu birde benim yaptığım modeli gör ona göre karar ver olurmu gibi şeyler söyleyin. Yada aaa bak istediğin o elbise sende harika durur ama bunuda düşünebilirsin diyebilirsiniz. Kızınız o zaman kendi düşüncelerininde önemli olduğunu görür. Çok normal bunlar yani. Benim kızım 7 yaşında şimdi hala bu şekilde konuşuyorum. ınatla kendi isteğimi söylemiyorum. Ama yinede benim istediğimi yapıyor :)) Sevgiler...

8. 10 Haziran 2009
  9. EU1

EU1 Guest

haklısın arkadaşım 3 yaş çok zor biliyorum 2 çocuğum var iki tane 3 yaş sendromu geçirdim :)))) çok zordu gerçekten demek 2 tane 5 yaş 2 tanede 7 yaş sendromu geçircez ha bak sen halimize.dediğini tatbik edicem çok sağol.

10. 10 Haziran 2009
  11. EU1

EU1 Guest

[.......

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Haziran 2009
  12. 13 Haziran 2009
  13. sidelya79

sidelya79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sende sağol canım. Anne olmak harika muhteşem ama biraz zor cidden. Huzur mutluluk sağlık diliyorum size. Sevgiler...

14. 15 Haziran 2009
  15. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde 5 yaşında bi kızım var aynı senin kızın gibi benimkide bu yaşta böyle oluyorlarmış bende okula gidince biraz daha sakinleşir diyorum bakalım inşallah

16. 10 Temmuz 2009
  17. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    hayır bızde oyk sozumu dınler cogunlukta asla emır vermez ama bunun garantısını hıcbırımız veremeyız yarın bambaska bır huyla cıkabılır karsımıza bır yerde hata yapmıssındır muhakkak sen emır verdıgı zaman annelere emır verılmez annerde cocukarına emır vermez rıca eder desen ve bırdaha boyle konusursan ıstedıklerın yerıne elmıyecek desen ve kararlı olsan bır dene derım

18. 11 Temmuz 2009
  19. ebruli1976

ebruli1976 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen benim kızım gibi bende ana sınıfına verdim 3 gün gitti sonra gitmedi kıyafetlerini kendi giymek istiyo taktığım tokaları çıkarıyo çözüm bulursan bana da bildirirmisin sonunda ben çıldırıcam gibi