6,5 aylık oğluma günlük menü lütfen

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve ankara36 tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

21 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ankara36
  1. ankara36

ankara36 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb hanımlar oğlum 6,5 aylık oldu malesef inek sütü alrjisi var o yüzden süt bazlı hiç bişey yemiyor tabi bende ek gıdalar başladık sabahları kahvaltı yaptırıyorum karışım şeklinde değilde hepsini tek tek veriyorum yumurta sarısı dometes salatalık reçel pekmez hepsini severek yiyor aralarda anne sütü alıyor tabi sonra öğlen sebze çorbası yapıyorum havuç patates kabak (bazen yeşil fasulye bazen bezelye koyuyorum içine)azıcıkta pirinç haşlayıp çatalla eziyorum ve yiyor bunu öğlen 1gibi yediriyorum akşam 5 gibi meyze veriyorum(elma armut şeftali vb) yatmadan öncede muhallebi yapıyorum pirinç unuyla tabi suyla yapıyorum içine çok az şeker atıyorum tatlansın diye içine meyve püresi katıyorum sizce yetlimi bu menü nezamn akşam içinde yememk vermeye başlamlıyım yada neler eklemeliyim kıyma tavuk nezamn vermeliyim öğlen çorba olarak ne vermeliyim sebze çorbasından başka(tarhanada yoğurt olduğundan veremiyorum süt alerjisinden dolayı) yardımcı olursanız sevinirim

2. 21 Eylül 2010
  3. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  4. 21 Eylül 2010
  5. three__

three__ sağlıkla gel oğlumm... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benimde oğlum 6.5 aylık çorbalarına kıyma,tavuk ve et (yağsız ve sinirsiz) 6 aylık olduğundan beri koyuyorum,tavuğu günlük haşlayıp suyuyla çorbasına ekliyorum,eti haşlayıp suyuyla rondodan çekip buzluklara koyuyorum böyle rahat oluyo çıkarıp 3 tane çorbasına atıyorum,kıymayıda streç flime ceviz büyüklüğünde bölüp saklıyorum,şimdilerde köfte vermeye başladım severek yiyor,çorbasına muhakkak prinç veya irmik eklemeye çalışıyorum,bir haftadırda çorbalarına tam buğday ekmeği ufalıyorum.ben sabah kahvaltısını karışım olarak veriyorum onada çekilmiş ceviz ve fındık koyuyorum. bizim menümüz şöyle
    sabah 8:00 kahvaltı karışımı + çeyrek yumurta sarısı
    ara11:00 meyva püresi
    öğlen 14:00 çorba
    ara 16:30 yoğurt
    akşam 19:00 çorba bazen üzerine alırsa biraz yoğurt
    gece ve sabaha kadar süt ( aptamil ) emmiyoruz ne yazıkki :gitme: umarım yardımcı oabilmişimdir sevgiler

6. 22 Eylül 2010
  7. akdenizli15

akdenizli15 hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım benim oğlumda 6 ay 20 günlük doktorumuz 6 aydan sonra mercimek tarhana vs herr çorbayı verebilirsin dedi sebze çorbasını hiç sevmedi çünkü bıcırığım tuz şeker salça inek sütü hariç herşeyi ver dedi tavuk haşlıyorum rondodon geçiriyorum azcık azcık çorbalarına kjoyuyorum biraz tat gelince daha çok seviyolar