6 ay arayla 4.5 haftalık düşük yaptım..yardım istiyorum...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve çaxgxla27 tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : çaxgxla27
  1. çaxgxla27

çaxgxla27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaşlar.çok kötü durumdayım.bana akıl verin.16 aralıkta 13 aylık evli iken düşük yaptım...4.5 haftalık.hamile olduğumu öğrendim.3-4 gün sonra düştü..bu zamana kadar korunmadım.bebek olmadı.doktor düşük yapmama daha önce hamile kalmama rağmen rahim filmi istedi.10 temmuzda çektim.sol tüpüm açık.sağ tüp kapalıydı.doktor bu şekilde hamile kalınır.şayet kalamazsan 3 aya kadar laporoskopi ile sağ tüpü açalım dedi.ve o ay hamile kaldım.yine hamile olduğumu öğrendim.kan testi ile de çıktı.5 gün sonra yine düşük yaptım.daha önce de tahlil falan yapıldı şimdi de.hiç bi sorun yok.benim durumumda olan yada bana akıl verecek varmı?

Son düzenleme: 13 Ağustos 2009
  2. 13 Ağustos 2009
  3. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    bilemem canım geçiş olsun düşüklerin sebebi için tahlil yaptılar mı kan pıhtılaşması için ve genetik araştırmaları yapıldı mı

4. 13 Ağustos 2009
  5. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Üst üste düşük yaptınız ve tanı konulamadımı yani???
    Bence iyi bir doktor bulun ve araştırma yapılsın,anlattığınıza göre ya Rahim çok aşağıda bebek tutunamıyor ki bunun için tıpta bir çok tedaviler var,yada başka bir rahatsızlığınız söz konusu olabilir..
    Muhakkak ciddi iyi bir doktor bulun kendinize ve muhakkak tüm tahlilellerinizi yaptırın..
    Rabbim bir daha yaşatmasın inşallah.

6. 13 Ağustos 2009
  7. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    cok gecmis olsun, iki veya uc dusuk yapanlarda ilk bakilan kanda pihtilasma testi diye biliyorum. kan alinarak bakilan bir test. burda kanda pihtilasma nedeniyel dusuk yapanlar baslikli konuya bakman yararli olabilir. eger sosyal guvenligin varsa doktorunu bu testi yaptirmak icin ikna etmelisin bazen uc dusuk olmadan bakmiyorlar cunku. ya da ozelden kendin para vererek yaptirmalisin. ama bence bu testi yaptirmadan bir daha deneme egerki boyle bir sorun varsa da korkma hergun yapialn bir igneyle cozumu var. gerci demek degilki bu sorun var ama baktirmalisin boylelikle onemli bir nedeni elemis olursun. insallah testlerini yaptirip saglikli bir hamileligi hemen yasarsin. once moral lutfen kendini birakma.

8. 14 Ağustos 2009
  9. çaxgxla27

çaxgxla27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cevaplarınız için sağolun arkadaşlar.tüm tahlil ve testler yapıldı ilk düşüğümde. kan pıhtılaşması sorunu yada kanda toxo plazma mikrobu falan yok.herşey normal gözüküyor.doktor da sorun yok diyor... rahim filmi çektirdim.rahim aşağıda olsa sölenirdi.o yünden de sorun yok.anlamış değilim yani.

10. 6 Ocak 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
  12. 6 Ocak 2010
  13. cicek8182

cicek8182 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çağla,benim 3 tane düşüğüm var.1,5 yıllık evliyim.testlerin temiz ise:

yumurta ve sperm birleşme sırasında kromozomlar yanlış eşleşebilio.buda kromozom anomalisi olan sağlıksız bi bebek demek .vücudumuz böle sağlıksız bebekleri kabul etmio kalbi de durabilio düşedebilio.bi bakımdan sağlıklı nesillerin devam etmesi için iyi oluo.ama bizler çok yıpranıyoruz .böle şeyler yaşıyacağımızı bilmezdik kii.
    bol bol dua et.hayırlısını dile.
    çok geçmiş olsun canım

14. 6 Ocak 2010
  15. feryad

feryad BebeğimSanaEmanetRabbim.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle geçmiş olsun şunu bilki bende seninle aynı durumdayım benimkide 2 ay arayla oldu 1 yıldır gebelik bekliyorum bu arada bir düşük daha geçirdim mi bilmiyorum karşılaşacağım durumdan korktuğum için tekrar test yaptırmadım bu arada bende yapılan test sonucu kanda pıhtılaşma çıktı ben bu ay doktora gidiyorum doktorum titiz biri o yüzden her ihtimali gözden geçirmek için bir sürü tahlil istedi bazen antikorlardaki düzensizlik bile bebeği vücuttan atabiliyormuş bunun tahlilini de yaptırcam baya da bir tahlil istedi 8 tüp kan verdim sonuçlar haftaya çıkacak çıkan sonuçlara göre de tedavi olcam belki aşılama bile önerebilirim dedi kendi durumumu örnek vermek için yazdım bunlar sende araştır ve iyi bir kadın doğumcuya git bence ilk doktorum da beni baştan savmıştı resmen.. son olarak allah birdaha yaşatmasın

16. 7 Ocak 2010
  17. cicek8182

cicek8182 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bizde bütün testlerimizi yaptırdık ama senden farklı olarak istediği testler hangileri?

18. 7 Ocak 2010
  19. feryad

feryad BebeğimSanaEmanetRabbim.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende kan pıhtılaşması çıktı bunun haricinde istenen testler doktorun yazdığı gibi yazıyorum; Anti-tpo;anti-tg,IgA,IgG,Igm;Antifosfolipid Igm ,Iyg;Antikardiolipin Igm,IgG;ANA;Protein C;Protein S;aPTT; lenfoit subset analizi diye bişey ne olduklarını bilmiyorum tahlil için kan verdim haftaya çıkacak bekliyorum şimdi