6 ay sadece ve sadece anne sütü veren var mıdır?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mersel tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : mersel
  1. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar çok merak ediyorum. 6 ay bebeğinizi hiç anne sütüyle beslediniz mi? Başka hiç bir ek gıda kullanmadan. Sadece anne sütü?
    Sizce ne kadar doğru 6 ay boyunca sadece anne sütü, yanında hiç bir ek gıda olmadan.
    (çorba yoğurt vs. hiç birşey) Bunu merak ediyorum.

(Arkadaşlar sorumda yanlışlık yaptığımı sonradan farkettim, kusura bakmayın. "Ne kadar doğru 6 ay anne sütü" sorusu saçma olmuş. Moral bozukluluğla öyle yazmışım. Sonradan düzelttim fakat ilk okuyup yargılamayın diye dipnot yazma ihtiyacı duydum)
    tşkler

Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  2. 23 Kasım 2009
  3. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ne demek ne kadar doğru...ben öyle yaptım hemde prematureydi bebeğim...bence sorunuz yanlış olmuş bebeğine göre değişir fakat 6 aydan ufak bebeklere ek gıda veririseniz alerji gibi yan etkiker ortay çıkar

4. 23 Kasım 2009
  5. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Evet soru yanlış olmuş:)
    Bebeğimize ek gıda yapmamız onu sağlıksız beslemek anlamına mı gelir?
    6 ay boyunca sadece anne sütü verdiğinizde yaptığınız özel bir şey oldu mu? Sütü arttırmak için.

Bu konuyu neden açtım biliyor musuz? Kendini bilmez bir komşum markette mama alırken gördü. "Aaaa" dediii" mamamı yedircen bebeğine. Süt içir 6 ay öyle diyorlar doktorlar"
    Sütüm az teyze dedim o yüzden mamaya başlıcam. Az olurmuymuş, yetermiş vs. vs. söylendi durdu. Canımı sıktı:KK43:(( Sanki sütüm varda ben vermiyorumm bebişimee;(((((

6. 23 Kasım 2009
  7. aysun4141

aysun4141 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende sadece anne sutu verdım 6 ay boyunca halada emıyor
    sorun gercektn yanlıs olmus sızce ne kadar dogru derken bunu yanlıslıkla yazdıgını dusunuyorum aslında saglıklısı dogalı bu ama senın sutun yetmıyorsa verırsın baska bırsey ama sankı ılk 6 ay anne sutu verenlere sızın yaptıgınız ne kadar dogru gıbı bı soru sormus gıbı algılanıyosun .......her turlu drun en azından ortak soyleyebıldıgı teksey bu ılk 6 ay sadece anne sutu su bıle vermeyın derler ama sut yetmıyosa durum baska
    keske yazmadan once dıkkat etseydın cnm

8. 23 Kasım 2009
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    benim arkadaş 6 ay sadece ve sadece anne sütü verdi,yetmediği halde.bebeği uyku problemi çekti devamlı.kaç kez dedim ek gıdaya geç dinlemedi.bebek 8 aylık oldu sanırım hala ek gıda vermiyor...

10. 23 Kasım 2009
  11. aysun4141

aysun4141 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm sorun boyleyse dogru
    drun onerdıyse ek gıdayı tabıkı kullanacaksın ama cocugunun doyup doymadıgını sutunle sen anlayabılırsın acken huzursuz oluyolar

12. 23 Kasım 2009
  13. kocayanak

kocayanak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne saçma soru kimseye bişey ispat etmek zorundamısın tanımadıgın bi kadın yüzünden ben üçüncü bebek emzirişim ek gıdaya okadr geç başlardımki hep bir ay önca gidiyo gelişimide yetmiyosa doktor karar verir mama yer buda gayet normal anne sü tü dünyada eşi benzeri varmı ne çorbası ne sebzesi

14. 23 Kasım 2009
  15. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende 14 ay emzirdim. akşam yatarken veriyordum 14. ayda birde sabah ancak birikiyordu.yetiyormuydu hayır ama amacım 2 yaşına kadar emzirmekti.ne içerse kardı. 14. ayında ameliyat sonrası sussun diye göğsümü verdim bıraktı çok üzüldüm.

ilk 6 ay bende sadece anne sütü verdim.su dahi vermedim. hatta mamada vereyimmi dedim doktora zaten 2 ay önde gidiyor demekki sütün yetiyor dedi.sende doktorunla görüş gelişimi nasıl baksın karar verin. ben sütümü artırmak için bol bol ısırgan çayı içtim .bunu doktorum demişti süt yapar diye. marketlerde var poşet çay şeklinde. birde eczanelerde vitamalt var. alkolsüz bira buda çok iyi süt yapar.yer elması ye canım bol bol oda süt yapar. ve bol su iç ve bol bol emzir. emzirdikçe süt üretimini tetiklersin.
    lütfen üzülme ve kendini yargılama elbet sütün yetmiyorsa ek mama vereceksin açmı kalsın kuzun. ama bunu doktorunla kararlaştır.lütfen ama doyurmasada sütünü vermeye devam et.önce sütünü ver sonra doymadığını mama ver.sağlıkla sıhhatle büyütmen dileğiyle bebeğini.

16. 23 Kasım 2009
  17. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    mutlaka doktoruna danış canım, kilo alımı ve gelişimine göre sana yol gösterecektir. Yoldan geçen bile sanki doktormuşcasına akıl verir adama, ben de senin gibi takıp üzülenlerdenim.Ama asla birileri akıl veriyor diye yolumu değiştirmedim, en fazla canım sıkıldı hepsi bu. En güzeli verebildigin kadar anne sütüyle götürmektir ama benim doktorum bana, bunca yıllık doktorum en fazla 7 ay sırfanne sütü verebilenle karşılaştım. Ama verebildigin kadar sadece anne sütüyle gidecegiz. Geceleri yarım saatte bir uyanıp aglamaya baslayınca gel, kilo alımı da düşmüsse ancak o zaman geceriz ek gıdaya demişti. Arkadaşların dedigi gibi bizler bebeklerimizin annesiyiz. Kimse hüküm kesme hakkı düşmez doktorlardan başka...Sıkma canını, sağlıklı günler...

18. 23 Kasım 2009
  19. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    sadece anne sutu verdım..
    dıger besınlerı hazmedecek kadar güçlü degıl ki mıdesı...ancak anne sütü...6 aydan sonra elma suyu ..vs..