6 ayda 5 hastalık,doktorla akraba olduk

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve keri34 tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

7 Ekim 2008
    Konu Sahibi : keri34
  1. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar oglum 6 aylık.1 aylıkken orta kulak ıltıhabı gecırdı.o bıttı ust solunum yolları enfeksıyonu gecırdı.arkasından agzında aft cıktı.sonra 6.hastalık adlı cocuk hastalıgını gecırdı.o bıttı grıp oldu.dogdugundan berı saglıklı halınden daha cok hasta halını gordum.artık doktor gormek ıstemıyorum.her hafta doktorda oturur olduk.bıde doktor bana bır yere cıkarmayın mıkrop alıp hastalanıyor demezmı.zaten bır yere cıkarmıyorum.sadece ablamlarla gorusuyorum.doktora gore her hastalıgı gorustugum ınsanlardan kapmıs.en son grıp oldu.bıze antıbıyotık ver dedım vermedı.iki farklı surup kullandırdı ıkı hafta.bır turlu gecmedı oksurugu cocuk uyuyamaz oldu.en son gıttık artık cıgerlerıne ınmeye baslamıs sız ne yaptınız bu coıcuga demezmı sınır oldum.ılerleyene kadar ınat edıp vermedı antıbıyotık bıze bosuna ıkı hafta cektırdı.sımdı kendı verdı antıbıyotık 10 gundur kullanıyoruz.artık doktorları bogazlamak ıstıyorum valla.bıde bana yıgenlerım oldugu ıcın 2-3 ay ablanlarla bıle gorusme dedı.bu cocuk ınsan ıcıne cıkmazsa dısarda dolasmazsa nasıl alısacak mıkroba bagısıklık sıstemı nasıl gelısecek.cok doluyum su doktorlardan cok.

2. 7 Ekim 2008
  3. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canim cok cok gecmis olsun

allahim tez zamanda sagligina kavusmak nasip etsin
    takma bukadar kafana canim inan hersey yoluna girer tabi demezi kolay diyeceksin
    ama elden baska bisey gelmiyo
    ayrica doktorlarada güvenemezsek ne olacak halimiz bilemiyorum

4. 7 Ekim 2008
  5. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım merak etme iyileşir bebeişin bizimkide baya bişey atlattı bence dışarıya çıkmalı çocuk hem zihinsel hemde bağışıklık sisteminin gelişmesi için önemli

6. 7 Ekim 2008
  7. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    küçükken çok hasta olanlar büyüyünce hiç hasta olmazmış geçmiş olsun canım üzülme geçer inşallah

8. 7 Ekim 2008
  9. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bunu bende duydum arkadasım dogruluk payı nedır bılmem ama ınsallah oyledır.ıyı dıleklerın ıcın tesekkur ederım

10. 8 Ekim 2008
  11. capriss

capriss Guest

Allah doktorların eline düşürmesin onlarsızda eylemesin harbiden doktorun adamın delirtir senin değiştir desem kolay deil sen yine doktorunu dinle ama kendi bildiğini yap
    bizede antibiyotik vermediler hafif kızarık bişi olmaz die ertesi gün bebek uyandı ses yok nefes alamıyo götürdüm nolmuş ciğerine inmiş hay ben seni doktor yapanı dedim deiştirdim çok şükür harika bi doktorumuz var sanada çok geçmiş olsun canım

12. 8 Ekim 2008
  13. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sızın doktorunuz nerde arkadasım.evet ya ınsan sınır oluyor o cocugu oyle goren sensın.doktor ıkı dakıka goruyor sadece.bebekle aıle cekıyor sonrasını.

14. 8 Ekim 2008
  15. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    keri34 bizde doktorumuzdan memnunuz eğer Anadolu yakası tarafında oturuyorsan tavisye edebilirim.

16. 8 Ekim 2008
  17. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım cok sagol ama ben avrupa yakasında oturuyorum.dusuncen ıcın tesekkur ederım

18. 8 Ekim 2008
  19. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar grip olan çocuga bol bol sıvı yada anne sütü buhar makinesi ve yastıgı yüksek tutarak uyutuldugunda antibiyotige hiç gerek kalmıyor. bizim dr umuz çok harika bir dr Allah a şükür büyük oglum 4 yaşında küçük 11aylık onun sayesinde ateş düşürücü haricinde ilaç kullanmadık. çocuktur tabiki hasta olacak ama her kullandıkları ilaç organlarına zarar veriyor. belki drlarınız bu düşünceden dolayı antibiyotik önermemiştir.