6.ayda kalçada batma kasılma..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aryaa tarafından 3 Ekim 2009 başlatılmıştır.

3 Ekim 2009
    Konu Sahibi : aryaa
  1. aryaa

aryaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar ben 6.ayıma yeni girdim.Yürüyemez hale geldim resmen kalçamda bir kemik batıo ayağa kalkıp yere basınca.belimde birşey yok sadece sol kalça.oturup yatarken birşey yok.dr bişey yapamayacağımızı söyledi erken başlamış dedi.kimisi magnezyumun iyi olduğunu söylüyor ama dr vermedi bana.benle aynı sorunu yaşayıp iyi gelen birşeyler bilen varmı.evden dışarıya çıkamıyorum kızıma alışverişe dahi gidemiyorum:KK43:((((

2. 3 Ekim 2009
  3. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım bendede 3 4 gün olmustu
    masajla filan hallettim magnezyumda kullandım
    sebze meyveyi bide sütü artırınca gecti.
    bu arada 5 ayına yeni girmişsin yerimseniben

4. 3 Ekim 2009
  5. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Doktorunuzunda söylediği gibi artık bebeğinizin gelişimi devam ettiğinden dolayı,bu şikayetler yaşıyor olmanız gayet normal.
    Bebeğiniz artık büyüyor olması ve artık kemiklerininde iyiden iyiye gelişiyor olması bu şikayetleri doğal kılar.
    Sorunsuz bir hamilelik geçirmeniz dileklerimlea.s.

6. 3 Ekim 2009
  7. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    6.aydaki bebeğiniz ve sizdeki değişiklik ile alakalı netten bir bilgi;
    Gebeliğin en iyi zamanları;

* Bu dönemde kendinizi daha iyi ve zinde hissedeceksiniz
    * Kilo artışı hızlanabilir

Bu dönemde dikkat edilmesi gerekenler;

* Her fırsatta ayaklarınızı yukarı kaldırarak dinlenmelisiniz
    * Belinizi ve bacaklarınızı sıkan giysilerden kaçınmalısınız Sıcağa duyarlılığınız artacağından bol bol su içmelisiniz

Bebeğinizin duruşuna dikkat ederseniz neden kaynaklandığını daha iyi anlayacaksınız yerimseniben

8. 3 Ekim 2009
  9. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    kalçama yakın yerde ve kalçamda ağrı var benimde 20 gündür doktora gittim bel fıtığı dedi .Özellikle sağ tarafımda çok oluyor.Bazen fazla ayakta kalınca ayaktayken birden ağrı giriyor ve bacağımı yerden kaldıramıyorum sürüye sürüye yürüyorum.Çünkü kaldırınca ağrı anormal derecede şiddetleniyor bağıracak gibi oluyorum yolun ortasında.Ağrı kesici verdi doktor ama kullanmadım henüz.Benimde ordaki kemikle bir meselem var ama bakalım hayırlısı....

10. 3 Ekim 2009
  11. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    benimde 6 aylik iken falan sol kasigimdan tobuguma kadar kasilma ve agrilar oluyodu..
    doktorum rendevumda daha zamani vardi. burda ki hanimlarin tavsiyeleri uzere bol bol sut su içtim.
    dedikleri gibi magnezyum eksikligim varmis ki gecdi Allah'a sukur.. bol bol sut yogurt. ve su iç insallah.

12. 3 Ekim 2009
  13. aryaa

aryaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim geçen hafta randevum vardı sordum dr uma magnezyummu alsam dedim vermedi.sinir sıkışması o yapabilecek birşeyy yok dedi.ben kendimmi alıp içsem magnezyum acaba.tşk ederim.

bende ayağımı sürüyorum cnm ama beni bacakla kalçanın olduğu yer tam.tuvalete bile zor gidiyorum walla. ağrı değil ama benim ki kemik resmen batıo sanki.saol cnm.

çok teşekkür ederim cnm paylaştığın bilgi için.aslında çok süt tüketiyorum peynir yoğurtta.aslında benimde biryerde okuduğuma göre fazla kalsiyum almakta yapıyormuş.

bana masaj fayda etmedi cnm walla.magnezyum hangi markayı kullandın verdi dr?cnm 5 bitti benim 21.haftamdayım.6 nın içindeyim.sende 6 yı bitirmişsin 7 nin içindesin.

14. 3 Ekim 2009
  15. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    6. ayımda bana da cok olmustu. bazen kemik batması cok canımı acıtıyordu benim sag kalçamdan sağ bacağıma diz kapağı arkasına kadar giden bi ağrı ve kemik batmasıydı. dr. uma soyledigimde bana butun sikayetleri gebelige baglamamalısın uzun sure aynı pozisyonda kalmamaya calıs ayaktaysan otur, oturarak calısıyorsan sık sık kalk yuru demisti.herhangi bi destek almadım ama bol bol sut-yogurt ve meyve yiyerek ağrılarım azaldı. cok nadir birden kemik batıyor bi kac saat suruyor ve geciyor eskisi gibi surekli degil umarım senin agrıların da bir an once gecer , bu arada dr. un tavsiye etmedigi surece destek vitamin magnezyum vs almanı tavsiye etmem yeterince beslendikten sonra ilac hap (kimyasal) kullanmak cok faydalı birsey degil.yine de dr. una danış.:teselli:

16. 3 Ekim 2009
  17. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    4 aylıkken başladı,son güne kadar çektim bu ağrıları.çok fena bişey.Allah yardımcınız olsun.

18. 3 Ekim 2009
  19. aryaa

aryaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106

evet benimkide seninkine benziyor cnm aynı.kullanmıyorum pek vitamin kan hapı içiyorum sadece günde 1 tane.inşallah benimde geçer sütü çoğaltıcam bakalım.bir arkadaşımda soda iç dedi.tşk ederim.

saol cnm amin.:Saruboceq: benimde o kadar uzun zaman sürmez inşallah.