6. aydan sonra da her gün 500 ml devam sütü hakkında..

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve hiliba tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : hiliba
  1. hiliba

hiliba Guest

kızlar aklıma hep takılıyordu.sizin yavrularınız en az günde 500 ml içiyor mu devam sütü.
    nette dolaşırken.OKUDUM.
    6. aydan sonra da her gün 500 ml!devam sütü önemliymiş.Güçlü bir bağışıklık sistemi için günde 500 ml. süt...

benim kızım okadar tüketmiyor.sabah ve akşam devam sütü içiyor.sabah 120ml akşamda 120ml.

ya sizin bebişler ne kadar tüketiyor............................

2. 31 Mayıs 2010
  3. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    emiyorsa problem değil, tamamlıyodur muhakkak arayı, hatta memeye düşkünse hayli hayli. Lakin çocuk aç olsa durmaz ve daha öncede belirttim bir kaç kez bir bebek günlük olarak kilosunun 200 katı süt tüketir. yani 8 kilo çocuk 1.600 ml süt alır . Eğer emmiyorsa devam sütünü meyvelerle karıştırın derim ben, muz, kayısı falan içebilir, yada ben ceviz rendeliyorum deneyebilirsiniz, ceviz bisküvide olabilir.

4. 31 Mayıs 2010
  5. hiliba

hiliba Guest

bebeğim emmiyor devam sütü içiyor.her öğünde versem içer devam sütünü.ama bu sefer ek gıdayı yemez.doymuş olur sürekli devam maması verirsem.

6. 31 Mayıs 2010
  7. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    şöyle yapabilrsinz sizde önce ek gıdayı verin üstüne deva sütünü . Benim kızım memeye çok düşkün ve ben önce ek gıdayı veriyorum yedikten sonra yarım saat bekleyip emziriyorum. Eğer hemen emzirirsem bilirki ek gıdayı yemezse arkasından meme gelicek ve yemez. O yüzden hemen emzirmem oyantırım, oyalarım gerekiyorsa uyuturum daha sonra. Yani siz verin ek gıdayı oyalayın biraz sonra devam sütünü verin. Günde 5 öğün ek gıda veriyorsanız ne biliyim her öğünden sonra 50 ml bile tüketse, gece yatırmadan daha çok mlde verirsiniz. Uyanırsa gene bir 50-100 ml. Yani aslında gün içinde parça parça kolaylıkla 500 ml içirebilirsiniz sanıyorum.

8. 31 Mayıs 2010
  9. hiliba

hiliba Guest

teşekkür ederim canı.iyi fikir bugün deniyeyim bakayım.

10. 31 Mayıs 2010
  11. engidi

engidi prenses kizimin kardesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bize önce öüğünümüzü yiyoruz sonra biraz oynayıp uyku geldimi beni emiyo irazyok denecek kadar az sütüm zaten.. sonrada 120 yada 150 ml devam sütü veriyorum. her uykuya dalışında veriyorum. gece de 4 gibi kalkıyo yine devam sütü sabah 7 de bi de...

12. 31 Mayıs 2010
  13. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de emziriyorum. Gün içinde 5 sefer emiyo gece de kaç sefer kalkarsa artık. Sütümün ne kadar olduğunu da bilmiyorum sanki azaldı gibi ama nasıl hesaplayabilirim ki ?
    Bi de bu kadar ısrarla günde 500 ml. demeleri biraz mama firmalarının oyunu gibi geliyo, yani anne vücudu bebeğin ihtiyacına göre kendi kendine ayarlamaz mı acaba

14. 31 Mayıs 2010
  15. hiliba

hiliba Guest

bu emzirenler için geçerli değil canım.devam sütü içenler için.

16. 1 Haziran 2010
  17. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    içmiyoooo benimkide 200cc ye oynar durumdayım

18. 2 Haziran 2010
  19. papatyalim

papatyalim uğur böceğim kollarımda Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben canadadayim burda ek gidaya gecsin gecmesin gunde en az 600ml en fazla 900ml devam sutü 12 aylik olduktan sonrada sütü oyle icmesi lazimmis...doktorlar israrla ek gida alsa bile sutu yeterli miktarda almasi lazim diyor yani yemegi azalt ama sutu ver diyorlar...mesela ben biraz devam sutu icirdikten sonra birseyler yediriyorum ozaman doysa bile sutunu icmis oluyor...kolay gelsin