6 aydan sonra mamaya ne gerek varki??

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve gulvary tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : gulvary
  1. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bebeklere mama verilmesine çok karşıyım ama sütü yetmeyen bir anne olarak bende bebeğime mama veriyorum şuan bebişim 3 aylık ama 6 aydan sonra kesinlikle vermeyi düşünmüyorum devam mamalarını kullanan anneler ek gıdalara geçtikten sonra daha mamaya ne gerek varki?? :ecrin_bebek:

2. 29 Nisan 2009
  3. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım devam sütünün faydası var.. ben 3 yaşına kadar inek sütü yerine devam sütü vermeyi düşğünüyorum...mama konusundada büyük konuşma derim bebeğin yeni tatlara alışması için mecburen veriyosun... çünkü kendi yapabildiğin mama öğünü çok sınırlı en azından 9 aylık olana kadar yava yava ş kendi yaptığın yemeklere dönersin...bebişini öle beslersin.. mesela ben kızım 7 aylık oldu.. ıspanak pırasa havuç patates kayısı kuru üzüm princi haşlayıp blendırdan geçiriyorum..bugünde balkabağı havuç prinçi haşlayıp ezdim yedirdim şimdide mama vericem ...cokacimcoook

4. 29 Nisan 2009
  5. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    inş. sütün yeter de vermezsin.
    yetmediği takdirde en azından gece biberon vermek zorundasın.

6. 29 Nisan 2009
  7. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende kızım 3 aylıkken senin gibi düşünüyodum.ama düşündüğün gibi olmuyo işte.bebekler ek gıdaları reddediyor.mamayı daha çok seviyolar

8. 29 Nisan 2009
  9. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    6. aydan sonra yeni bir konu açmassın inş.bebeğim ek gıda yemiyor mama istiyor diye ..çünkü ne olacağı hiç belli değil onlar bize değil biz onlara uymak zorundayız ve ne istecekleri belli değil.bir gün öyle bir gün böyle bu bebekler sağı solu belli olmuyor..

10. 29 Nisan 2009
  11. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    alkisalkisalkis

12. 30 Nisan 2009
  13. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    oy oy oy öyle söylemekle olsaydı, benim sütüm fışkırıyodu, ama bebeğim 4 aylıkken emmeyi reddetti, pompayla sağıp vermeye çalıştım ama zamanla kesildi, hadi gel de mama verme, bebeğin anne sütüne ihtiyacı var tamam ama eğer anne sütü yoksa mutlaka mama almak zorunda, mamada onun için gerekli besinler var, inek sütü işleniyo ve mama yapılıyo, sadece yemeklerden ondan bundan vereyim desen bi kere yeterli gelmez bu bir, ikincisi de bebekler ek gıdaya başlarken çok zorluk çıkartıyolar, yeri geliyo kaşığa alıştıramıyosun illaki biberon dio, pürelere çorbalara başladığın zaman onları ne zamana kadar biberonla verceksin, üstelik bi çok gıdayı reddediyo, ağzını kilitliyo, aç da olsa almıyo, aç olduğu için de hırçınlaşıyo, alabileceği ve kendine en uygun tad mama oluyo, mecburiyetten değil verilmesi gerektiği için verilmeli mama, inek sütü 1 yaşına kadar yasak,i çeriğindeki bazı maddeler yüzünden kansızlığa neden oluyo, üstelik inek sütündeki besinler bebeğin için yeterli değil, mama da sütten yapılıyo tamam ama işleniyo, bebeğin için gerekli maddeler ekleniyo, arkadaşların da dediği gibi öyle istemekle olmuyo canım, bebeğin sana değil sen bebeğine uyuyosun, açlıktan zırıl zırıl ağlarken yok ben mama vermicem illaki normal gıdalardan vercem mi diceksin

14. 5 Mayıs 2009
  15. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben kızıma her türlü sebze meyva et doğal yollarla veriyoruz sütümü sağıyorum gün içinde onu içiyor fakat alması gereken bir çok şeyde o mamaların içinde var mesela 1 yaşına kadar süt içemiyorlar onun için biz uykudan önce yada sonra devam sütü veriyoruz ve gece yatarkende 7 tahıllı mamayı ve milupanın sütlü bisküvili muhallebi mamasını karıştırıyorum ileride sağlıklı olması için şimdiden temellerini atmak şart

16. 5 Mayıs 2009
  17. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    acıkcası bende oğluşuma 3 yaşına gelen kadar mama vercem.eskiden mamalar bukadar iyi değildi ama şimdi o kannaatte değilimm.tabi sizinde görüşünüze saygı duyarımmm:KK46:

18. 6 Mayıs 2009
  19. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım 6 aylık olan bi bebeğe sürekli sebze,meyve yediremezsinki onun daha süte ihtiyacı olur.senin sütün yoksa napıcaksın gece uyandığında sebze püresimi vericeksin.mecburen inek sütüne başlayana kadar süt ihtiyacı için devam sütü vermen gerek.kaşık mamalarıda onun ihtiyacı olan bütün vitamin ve mineralleri karşılıyor.hem sağlıklı hem pratik hazırlamasıda çok kolay.üstelik her bütçeye göre mamada piyasada mevcut.