6 aylık bebeğim Bronşiolit oldu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ipexgximu tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ipexgximu
  1. ipexgximu

ipexgximu Tombik Pamuğum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,
    3 gün önce bebeğimde öksürükle birlikte hırıltı başladı. Dr'a görütdük. Bronşiolit dedi. Klamoksan, Ventolin ve Zaditen isimli ilaçları verdi. Dün akşam ateşi 38.7'ye çıktı. Bugün öksürüğü biraz azaldı ama hırıltısı arttı. İnternette bu hastalığın kolay kolay geçmediği yazıyor. Daha önce bebeği bronşiolit olan var mı? Çok moralim bozuk. N'olur yardım edin.

2. 6 Ocak 2010
  3. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    bronşit gecer canım ama ilaçlarını düzenli kullan özellikle antibiyotiğin ve ventolinini
    3 gün sonra faydasını görmeye başlarsın tamamen iyileşmesi bir hafta 10 günü bulur geçmiş olsun canım.

4. 6 Ocak 2010
  5. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    birde hırıltısı ilk başta artar biraz öksürüpte balgamını çıkartması için
    bebeğinin yanında toz kalkacak hareketler yapma süpürge falan yün battaniye örtmek falan gibi bunlar müthiş tıkıyor bbronşiti olan bebekleri.

6. 7 Ocak 2010
  7. ipexgximu

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bebeğimde bronşit değil de bronşiolit var. Bugün hırıltısı iyice arttı. Hava temizleme mak. aldım. Yarından itibaren bunu kullanacağım. Süpürge dediğin gibi çok toz kaldırıyor. Artık bir süre sadece silerek temizleyeceğim. Tavsiyen için çok sağol.

8. 7 Ocak 2010
  9. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Bencede yün halı gibi şeyleri kaldır odasında hiç toz olmamalı buhar makinesi kullanma birde terlediğii gibi hemen üstünü değiştir.Kolay geçmediğinin yazmasının sebebi alerjik astıma çevirme ihtimalinin olması önemli olan kronikleşmemesi kronikleşdimi zamanla alerjik astıma çevirebiliyor.Ama okadar moralin bozulmasın bir çok bebekde duydum geçiyor illah öyle olacak diye birşey yok inşallah tez vakitte geçer

10. 25 Mart 2010
  11. ckarsuyu

ckarsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet canım korkma benim oğlumda oldu ve iğne yedi ve şuan her öksürdüğünde bronşit olucak diye korkuyorum soğuk algınlığıyla başlıyo bronşite çeviriyo dikkat edildiği zaman hiç bişi olmuyo aslında sağlıcakla kalın

12. 26 Mart 2010
  13. ipexgximu

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Çok şükür iyileşti kuzum. Bir daha da tekrarlamadı. Gerçi daha 2,5 ay geçti. ınşallah birdaha olmaz. Tüm cevap verenlere teşekkürler.

14. 26 Mart 2010
  15. kizlarim

kizlarim kuzularinin annesi :0 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bronsiolit sonrasi balgami sokturmek ya da kurutmak onemli oluyor. ama dogal olabi sokturmek, biz o yuzden kurutan degil de sokturen bir ilac kullanmistik doktorumuzun tavsiye sile.

16. 26 Mart 2010
  17. _KeLeBeK_

_KeLeBeK_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun canım.inş.bir daha tekrarlamaz .

18. 26 Mart 2010
  19. ipexgximu

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bize balgamla ilgili ne verdi tam bilmiyorum. Ama söktürücü değildi sanırım. Dışkısıyla attı galiba. Balgam çıkarmayı bilmedikleri için söktürücü tehlikeli olabiliyormuş diye okumuştum. Allah tüm hasta olanlara şifa versin.