6 aylık bebeğim çok mu tembel ?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve yusufun_annesi tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : yusufun_annesi
  1. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar....
    oğlum önümüzdeki hafta 6 ayını dolduracak ve yattığı yerde çok keyifli bir paşa. en sevdiği oyuncakları sağına soluna serpiştiriyorum yok nafile sağa sola dönüyor sonra hoop sırt üstü geri.yüz üstü bıraktığımda biraz etrafı seyrediyor sonra pes.Doktoru motor hareketlerini yeterli görüyor ama bana göre sanki biraz tembel.zaten 24/15 uyuyor.
    sizin bebeklerde bu dönme atraksiyonları nasıl paylaşırsanız sevinirim:KK46:

2. 12 Nisan 2010
  3. fatxixma

fatxixma yolun yarısı kaldı Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    bizimkide 5. ayın sonunda dönmeye başladı şimdi dönüyo ellerin üzerinde başını kaldırıp etrafı izliyo. kucaktaysa popoyu kaydırıp yere inmeye çalışıyo. emerken göğsüme vuruyo. birde nereyi bulsa vururyu bazen yüzüne vurduğuda oluyo:)) altını bağlarken yılan gibi kıvrılıyo bence hiç sıkıntı etme daha yeni başlar hareketler. zaten bebekten bebeğe değişiyormuş

4. 12 Nisan 2010
  5. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benım kızımda dönuyo iki kez üst üsted döndüğü oluyo ama yegenim kızımdan 11 gün buyuk oda daha dönemıyo oda 6 aylık oldu.yanına oyuncaklar konunca dönmeye tenezzül etmıyo onunda çenesi gelişmiş vaziyette yattıgı yerden hiç susmaz:)
    yani her bebeğin gelişimi farklı bu ay olmazda diğer ay döner sonucta doktorda iyi demiş

6. 12 Nisan 2010
  7. dilasa..

dilasa.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebekten bebeğe değişir canım..8 aylıkken dönen bebekler biliyorum onun için sıkma canını...sen onu hareketlendirmeye çalış bişeyler uzat onunda uzatmasını bekle falan

8. 12 Nisan 2010
  9. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben bebeğime sağa sola dönmeyi öğretiyorum diye doktorum bana sitem etti. Bırak kendi haline zorlama dedi. Hakikaten şimdi kendi halinde sırtrüstünden yüzüstü dönüyor ama kolunu kurtaramıyorbazen

10. 12 Nisan 2010
  11. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    onun ilgisini cekicek oyunlar oynamaya denedinmi? motor gelisimi desteklemek icin günde birkac oyun oynayabilirsin.

12. 12 Nisan 2010
  13. DoraGizem

DoraGizem DORApaşanınANNESİ Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148

canım dorada aynı tembel teneke ben kilolu olmasına bağlıyorum yoksa ilgisi falanmn çok güzel benimkininde uykusu 24/12 günğn yarısı ama tamammını gece uyuyor gündüz hep uyanık her bebek farklı galiba bende o bebek bunu yaptı şu bunu yaptı diyodum dr a dru kıyaslamanın doğru olmadığını ve her bebeğin kendine göre özel yetenekleri olduğunu söledi

kaydirigubbakcemile5

14. 12 Nisan 2010
  15. zemmrax

zemmrax hastasiyim...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide yattigi yerde pek aktif degil saga sola filan cok döner popoyu kaldirir vurur ama yüzü koyun dönmüyor senin gibi oyuncaklar tutuyorum ama dönmesi gerektigini anlayinca geri sirt üstü dönüp bosveriyor sipa. yüzü koyun yatirincada basiyor feryadi. bide ellerinin üstüne durmayi birakip kollarini bacaklarinin yanina yani geri atiyor ve agliyor kurtarin beni der gibi. bende onu o sekilde almiyorum kolunu yukari kaldirip oldugu yerde sirt üstü dönmesi icin yardim ediyorum. sonrada alkisliyorum. Ama benimki otururken cok aktif canim. Doktorumuz yüzü koyun pek bisey göremiyor onun icin ilginc gelmiyor 6 hafta icinde dönmezse getir dedi.

Aslinda canim bszi bebekler emeklemeden yürüyor. her bebek dönmüyorki. bizimkide onlardan sanirim.
    önceleri bende aok kiyasliyordum bebegimi ama dediginiz gibi her bebek kendine özel.

16. 12 Nisan 2010
  17. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım da 6.5 aylık ama hala tam dönemiyo sadece yan dönüyo koca totosunu döndüremiyo kaydirigubbakcemile3

18. 12 Nisan 2010
  19. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlanda 6. ayına 3 gün kala döndü.şimdide tutamıyoruz geçen gün yataktan uçarken havada yakaladım. düşseydi kesin bir yerine birşey olurdu çünkü yatağım yüksek.