6 aylık bebek beslenmesi

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ahimsa tarafından 14 Şubat 2008 başlatılmıştır.

14 Şubat 2008
    Konu Sahibi : ahimsa
  1. ahimsa

ahimsa Guest

merhaba arkadaslar. benım 6 aylık bır bebegım var. bu ayın 19 unda 7 aylık olacak. sız bu aylarda bebegınıze neler verdınız yemesı ıcın. ozel bır karısım falan hazırladınız mı? yardımcı olursanız sevınırım.

2. 14 Şubat 2008
  3. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    selam canım benım kızımda bu ayın 20sınde 7aylık oluyor.:))))
    ben suan mamanın dısında gun ıcersınde kendı yaptıgım yogurt,havuc ve patatesı haslayıp karısım pure seklınde tarhana corbası ıle basladık kahvaltıda yanımda mama sandalyesınde otururken arada peynır yumurta sarısı verıp aazar azar verıyorum
    buyuk kızımdada oyle yapmıstım hıc yemek problemı yasamıyorum her seyı tattır ve yedır.ılerde zorlanmazsın:)))

4. 15 Şubat 2008
  5. ahimsa

ahimsa Guest

hala emzırıyor musun bebegı?

6. 15 Şubat 2008
  7. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar...Allah bebeğinizi güle güle büyütmeyi nasip etsin...
    ben 5.5 ay sadece anne sütü vermiştim.tam 5.5 aylıkken direk kahvaltı ile(bal,yumurta beyazı ve süt hariç) ek gıdaya başlamıştım.şöyleki;sıcak su,peynir,yumurta sarısı,bisküvi,pekmez,krem peynir,azıcık tereyağı,ceviz rendesi karıştırıp veriyordum.bunun yanısıra gün içinde kendimize yaptığımız ancak daha az yağlı ve tuzsuz çorbalardan,yemek sularından,meyve-sebze pürelerinden tattırıyordum.
    hiç mama vermedim oğluma ve hiç pişman değilim...gerektiğinde eskilerin klasik pirinç unlu muhallebisini yaptım.

8. 15 Şubat 2008
  9. ahimsa

ahimsa Guest

paylasımın ıcın tesekkur edrım. bır sey soracagım, cevız rendesı demıssınız , cevız rendesını rahat yıyebılıyor muydu? cunku ben de cevız vermeyı ıstıyorum nasıl verecegımı bılemıyordum.

10. 18 Şubat 2008
  11. deniz...

deniz... Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    bende bu ay geçicem ek gıdaya şuan sadece anne sütü veriyorum bu ayın 28 de dr randevumuz var ondan sonra başlıcaz panik halindeyim bide üztüne bebeğim gazlı şuanda olan bütün sebze ve meyveler malesef gaz yapıcı gıdalar kara kara düşünüyorum

12. 19 Şubat 2008
  13. EU2

EU2 Guest

Biz 6 aylıkken balık tavuk vermeye başladık.Balığı iyice haşlayıp domatesle beraber veriyorduk.Bayıla bayıla yiyordu.1 yaşından önce bal ve tuz verilmemesi gerekiyor.2 yaşına kadar da şeker verilmemeli.Bu arada önemli bir şey de pekmezi yoğurt ve süte katmamak gerekiyor.Katıldığında pekmezin hiç bir besleyici değeri kalmıyor en iyisi meyve suyuna karıştırmak.

14. 20 Şubat 2008
  15. xoxykxux bebek

xoxykxux bebek Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm benm kızımda7,5 aylık.bende ilk 4ay sadece emzrdim.sonra meyve püresi ve suyula basladım.ekgıdalara.yaklşık 1aydır kahvaltı ediyoruz yumurta peynir pekmez ve bebebisküvisi 5,6 tane.ögle çorba yapıyorum önce sade sebzelerle vaslanıyo.şimdi kıyma kuşbası tavuk katıyorum.ögleden sonra yogurt meyve.aksam üzeri pirinçunu.aksam bitki çayı gaz gitsin diye.uyumadan öncede ballı irmiklimama.gece sabaha kadarda emziriyorum.sbah ilk emzirerek baslıyoz bide güne.yardımcı oldum umarım.

16. 21 Şubat 2008
  17. deniz...

deniz... Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar yoğurdu devam mamasıylamı yapan varmı süt 12 aya kadar yasakmış sanırım

18. 27 Şubat 2008
  19. ahimsa

ahimsa Guest

benım de ılk basta bu olay kafamı karıstırdı. mamayla mı yapsam sutle mı dıe. baya arastırdım. doktorlara sordum. doktor pastorıze sutle yapabılırsınız dedı. su an ben patorıze sutle yapıyorum, gunluk yapıyoum.