6 aylık bebek kahvaltısı

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve arda_efe tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

3 Ocak 2011
    Konu Sahibi : arda_efe
  1. arda_efe

arda_efe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar bebegım 6 aylık ve kahvaltıya basladık ama bıraz sıkıntılıyız hazır kahvaltılıkları denedık ama onları kusuyo sevmıyo yumurta yeıgınde yıne ole kusuyo sadece peynır bebe bıskuvısı ve kayısı verbılıyorum.onları kusmuyo.ama degışık seyler yedırmek ıstıyorum.onerı ve tarıflerınız beklıyorum.

2. 5 Ocak 2011
  3. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canim önce tadimlik baslat hergün artir.bebe bisküvisinden hazirladigin mamasinin icine katabilirsin

4. 5 Ocak 2011
  5. Kayra3548

Kayra3548 Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Biz de ek besinlere başladık tattırmalar yapıyoruz bakalım nasıl ilerleriz...çok zormuş... sabır istiyo..

6. 6 Ocak 2011
  7. seliss

seliss umuda yolculuk Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel konu kızlar benim bebeğimde 6 aylık şimdilik meyve suyu sıkıp veriyorum sonra yoğurt ve sonra kahvaltı tecrubeli arkadaşlar kahvaltıda neler verdiklerini yazarlarsa seviniriz.

8. 13 Ocak 2011
  9. sofika

sofika Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bize doktorumuzun onerisi kahvalti soyle(henuz vermedim,1-2 hafta sonra baslayacagim kismetse):
    1 dilim ekmek yada etimek bir miktar kus burnu cayi ile islatilir(1 cay kasigi seker ilave edilir),uzerine geceden bekletip tuzunu aldigimiz kibrit kutusu buyuklugunde peynir ufalanir,findik buyuklugunde tereyag eklenir.Guzelce karistirilir ve ezilir ama pure gibi olmasina da gerek yok,peynir tadini alsin yine de diye.

10. 13 Ocak 2011
  11. sofika

sofika Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada yumurta sarisi 8.aydan once bebeginized vermeseniz iyi olur,yumurta sarisi demir ihtiyacini karsilasin diye verilir fakat bebekler demiri yumrutadan bu aylarda alamazlar.Ustelik ileriki yaslarinda damar tikanikligi vs gibi damarla ilgili sorunlar yasama ihtimalleri yukseliyor erken yumurta verildiginde.Bize cok renksiz gibi gelse de 6 ay bebek menuleri cok basit ve tek duzedir,oyle olmalidir.Verilen bir cok seyin faydasi yok,zarari olabilir.Saglicakla.

12. 14 Ocak 2011
  13. serimel

serimel Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım bizim doktor verdi yumurta sarısını benim kız yemeği çok sevmediği için zaten şimdiye kadar 1 kere verdim.ondada çok yemedi zaten.8.aydan önce vermiyeyim bari.bizim doktor şeker verme dedi onun yerine pekmez önerdi.insan ne yapacağını şaşırıyor.zaten benim kız çorba yemiyor hiç

14. 14 Ocak 2011
  15. seliss

seliss umuda yolculuk Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizim dr.yumurta sarısı ver dedi kızım şu an 6 aylık kafam karıştı peki zararlıysa kahvaltı olarak başka alternatifler ne olabilir ?

16. 15 Ocak 2011
  17. adadefne

adadefne Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bız de 1 hafta oldu kahvaltıya gectık.dr umuz soyle dedı: 6-7 cıcıbebe,aksamdan suda bekletılmıs 1 kıbrıt kutusu peynır,bunalrı ufalayıp bır elmanın suyuyla karıstırıyorum.bır fındık kadar tereyag da ekleyıp verıyoruz.cok sevdı adıskom:))pekmeze baslatmadı dr.bı de kızım alerjık.o yuzden yumurta sarısını haftada 1 falan verın dedı ceyregını.:KK49:

18. 16 Ocak 2011
  19. sofika

sofika Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kendi doktorum 8 ayda yumurta sarisi baslayabilirsin dedi,ama balik vereceksen 8.ayda yumurta sarisi 9.aya kalir dedi,yani 8.ayda ya yumurta sarisina yada baliga baslanacak,ikisinden biri de diger aya kalacak.Dr Spokun kitabinda da daha once bahsettigim sekilde yumurta sarisinin 8 aydan once neden verilmedigi yaziyordu,bana mantikli geldi ve vermeyi dusunmuyorum.Doktorlar farkli egitimler alirlar ve farkli ekollerin takipcileridirler,annemlerin zamaninda yumurta sarisi daha 4,ayda baslatilirmis mesela(gerci annem bize vermemis),donem donem farkli uygulamalr da oluyor bir cok konuda ama ozellikle yumurta sarisi konusunda verilmese bir sey kaybedilmez diye dusunuyorum.