6 cm'lik folikl kist, ameliyat edilirse?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ruyabu tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ruyabu
  1. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar
    3 yillik evliyim.2 aydir cocuk icin ugrasiyoruz..3 hafta once yumurtlama döneminden sonra adet olana kadarki süre icinde sol kasigimda batmalar hissettim düne kadarda devam edince doktora kontrole gittim.kontrolleri sonrasinda sol yumurtaligimda 6 cm büyüklügünde bir kist gördü...ameliyatla alinmasi gerekiyormus korkum ameliyat olmak degilde acaba yumurtaliklarim zarar görürmü? benneyaptımki ayni sorunu yasayipta hamile kalaniniz varmi? senağlama cok üzülüyorum anne olamiyacagim korkusu sardi :a015:

2. 22 Temmuz 2009
  3. sewal84

sewal84 rüyalar gerçek olsa...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben sadece adet sancımdan dolayı kadın doğuma gittim sol yumurtalığımda 7 cm kist (çikolata kisti)çıktı çok korktum ve de şaşırdım 5 cmden büyükler laparoskopi yada açık ameliyat yöntemiyle alınıyormuş .henüz evlide değilim nişanlıyım çok korktum zor dönemler geçirdim doktorum kisti laparoskopi yöntemiyle aldı aynı gün eve çıktım acı hissetmedim 10 günde iyileştim normal yaşantıma döndüm doktorum çocukla ilgili bi problem çıkmayacağını söyledi aslında halen endişeliyim ama bi problem olup olmadığını evlenince görücem.uzman bi doktora git yumurtalığa zarar gelmesini istemiyorsan uzman ellere teslim et kendini.bi de kistinin türü nedir?

4. 22 Temmuz 2009
  5. forga

forga Guest

aynı ben, bende 3 yıllık evliydim, benimde biri 6 ve biri 2 cm kistlerim vardı, dr hemen ameliyat dedi, şok olmuştuk, açık ameliyatla alındı ev şuan 5 yaşında olmak üzre olan bir oğlum var. ameliyattan 6 ay sonra hamile kaldım. dr korunmayın bir an önce çocuk sahibi olun bunun en iyi ilacı bu demişti. Ama benim iyleşme sürecimde sewal kadar şanslı değildim, bir ay zorlandım.
    bu arada benim kistler solid ti, o yüzden açık ameliyat oldum, senin kistin içi sıvıysa laparoskopi şansın var, zaten laparoskopi olursan büyük şans bi haftaya kalmaz iyileşirsin

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Temmuz 2009
  6. 22 Temmuz 2009
  7. sewal84

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benimki tam solid değildi ama katılaşmaya başlamış.ayrıca doktor banada en iyi tedavinin çocuk olduğunu söyledi umarım evlenince bende çocuk sahibi olurum tek dileğim bu şimdilik

8. 23 Temmuz 2009
  9. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim cok rahatladim yazdiklarini okuyunca şutarafagitti iyilesmenin kisa sürdügünü ve ameliyat sonrasi aci hissetmiyecegimi doktorumda söylüyor. 27.07.09 tarihinde ameliyati gerceklestirecek doktorla görüsmem var mafoldumben tek endisem yumurtaliklarimin zarar görüp gürmeyecegi.. bu arada kistimin türünün folikül oldugunu söyledi :eek:

10. 23 Temmuz 2009
  11. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Insallah bende senin gibi bu sorunu halletmenin ardindan bi bebek sahibi olurum :kedi: bunu gercekten cok istiyorum :CüvCüv: ameliyatimin türünün yani acikmi laparoskopimi olacagini henuz bilmiyorum :sinifsinif: bakalim artik gelismeleri buraya yazarim:))

12. 24 Temmuz 2009
  13. ardenus

ardenus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    amacım size yardımcı olmak bende kisten dolayı bitkisel tedvi görüyorum .ve bitkisel tedaviyle kistin yok olduğunu biliyorum onun için zaten bu tedaviye başladım .tedavi için yardım almak isterseniz

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Temmuz 2009
  14. 27 Temmuz 2009
  15. sewal84

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    çoook geçmiş olsun canım yumurtalığın işin ehli bir cerraha gittiğin sürece zarar görmezmiş öyle söylüyorlar doktorum bana 6 ay içinde çocuk önerdi ama evli deilim bir sene sonra evlenicem vede hemen yapmaya çalışıcam:)

16. 27 Temmuz 2009
  17. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar benimde tarih belli oldu 06.08.09 tarihinde ameliyat :gitme: nasil olcak cok korkuyorum mafoldumben kistin alinmasi gerektigine yüzde yüz karar verildi... yumurtaliklarima zarar vermiceklerini söylüyor ameliyati gerceklestirecek doktorlar ama bakalim kafamçokkarıştı insallah bisicik olmaz :Saruboceq:

18. 27 Temmuz 2009
  19. maybeBaby

maybeBaby Sıkı tutun bebeğm Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    113
    slm canım cok gecmş olsun şimdiden...

sağ salim tertemiz yumurtalıklarla çıkacaksn ameliyattan inş.

bende de pko var...

bakalım biz kurtulabilcekmiyiz?:uhm: