6.hafta da kese

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nurcan82 tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nurcan82
  1. nurcan82

nurcan82 HAYIRLISI NE İSE O OLSUN ... Üye

Beğenildi:
    81
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar az önce doktordan geldim normal ultrasonla baktı kese var ama bebeği göremiyorum dedi ...çok ilgisizdi bana 15 gün sonra gel şuan gebelik var görünüyor ama kesin bişey söyleyemeyiz dedi .çok sinir oldum.bana verdiği ultrason kağıdına baktım kesenin içinde iplik gibi kıvrımlı bişey var bir ucu kesenin kenarına bağlı acaba bebek o olabilir mi ...bu aptal onu bile söylemedi çok canımı sıktı..yardımınıza ihtiyacım var 6.haftada bebeğin görünmesi gerekmiyormuydu.

2. 16 Temmuz 2009
  3. emiro76

emiro76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım canını boş yere sıkıpta bebişini üzme.Hiç olmazsa keseyi görmüş doktor çok şükür ki dış gebelik değil.Şu an bebeğin kalp atışını göremediği için öyle demiştir.En kısa zamandada kalp atışları başlayacaktır.Allah bebeğinin yardımcısı olsun.

4. 16 Temmuz 2009
  5. hazanx

hazanx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı şeyi bende yaşadım.Kendi doktorum yurtdışında olduğu için başka bir doktora 5.haftamda ikk gebelik muayeneme gittim ve kese görünüyor bebek görünmüyor dedi bana da ama ultrason kağıdına dikkatli baktığımızda kesenin içinde bebeğin şeklini biz gördük doktordan çıkınca.Merak etme canım senin o gördüğünde bebeğin ta kendisidir.Ayrıca aynı ilgisiz doktor 15 gün sonraki kontrolde kalp atışını dinletti ama ben bir dahaki kontrole kendi doktoruma gittiğimde bebelkerimin ikiz olduğunu öğrenip şok oldum ikinci keseyi bile görememiş ilk doktor:)))sürprizlere kendini hazırla canım her doktor aynı ollmuyor ve bence hemen doktorunu değiştir...

6. 16 Temmuz 2009
  7. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    bu hafta tam gorulmemesı normal.................bekle bıraz daha ben yedıncı hafta bıtımı tam goruldu canum...............

8. 16 Temmuz 2009
  9. uykucuprenses

uykucuprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah bebeğinin kalp atışlarınıda görürsün canım....

10. 16 Temmuz 2009
  11. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim karindan baktiysa gorunmemesi cok normal..vajinal baktirsaydin...onda bile 7 -8 haftadan once goremeyenler var endiselenme gorursun...

12. 16 Temmuz 2009
  13. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ne diye kendini sıkıntıya sokuyorsun ki doktorunu değiştir; rahatlatan doktor her zaman en iyisi..

14. 16 Temmuz 2009
  15. nurcan82

nurcan82 HAYIRLISI NE İSE O OLSUN ... Üye

Beğenildi:
    81
    Ödül Puanları:
    108
    kusura bakmayın kızlar elektirikler kesilmişti.kendi doktorum izmirde ona gidemediğim için buna gittim.doktor o kadar uyuz bişeydi ki anlatamam ya adamlar alışmış normal gebeliklere bizim gibi tüp bebek yaptıranların halinden anlamıyolar.kızlar siyak yuvarlak bi boşluk var o siyah boşluğun içindede beyaz kıvrımlı bişey var.bu aptal niye bana bu kıvrımlı şeyin ne olduğunu söylemedi bana.vajinal ultrasonda görünür ama ben göremiyorum dedi.

16. 16 Temmuz 2009
  17. bademcik

bademcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen bi de benimkini görseydin..5.haftada vajinal muayene oldum,önceki hafta kendi doktorumun 2 gördüğünü söylememe rağmen ''kesinlikle tek kese'' dedi..6. haftamda tekrar baktı..iki kese..birinde kalp atımı başlamış,diğeri daha büyük,yolk sac kesesi görünüyo ama bebek görünmüyo söylediği..biz eşimle Allaha şükrolsun diye mutlulukla birbirimize gülümserken adam ''ümidinizi kaybetmeyin,pozitif düşünün,gebelik devam edebilir,boş kesede küçülüp rezorbe olur zaten''diye çıkarıverdi!!! Sorunun ne olduğunu sorduk(eşimde doktor), adam şu anda bi sorun yok ama 2 hafta sonra belli olur herşey,yorum yapmak için erken dedi,surat beş karış,ve masadaki biblolarla oynayarak.....E adam,keşke sende yorum yapmasaydın..şen gidip yaslı çıktık yani kardeş..maalesef meslekte böyleleride var,işini sevmeyen,insanları sevmeyen,belki depresyonda..3 gün uyku uyumadık sayesinde

18. 16 Temmuz 2009
  19. sarxixmelekA&B

sarxixmelekA&B ÇAĞAN EGEM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merak etme arkadaşım bebeğin seninledir.madem kesede normal.hiç canını sıkma sen.