6 haftalik hamileyim ve gribim oksuruyorum ne yapmaliyim

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mermer tarafından 21 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 2 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    21 Ocak 2008
    Konu Sahibi : mermer
  1. mermer

mermer Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar, 6 haftalık hamileyim ben, öksürmekten artık karnım ağrıyor, şimdide burnum tıkalı grip oldum, doktora gittim öksürük şurubu gargara verdi ama ben kullanmak istemiyorum. gargarayıda yapamıyorum midem bulanıyor. ne yapayım yardım edin. benim gibi olanlar oldumu.....pekmezler, ballar yapmadığım kalmadı valla.

2. 21 Ocak 2008
  3. yagmury

yagmury Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doğal yöntemlerle ıhlamur, nane, elma gibi geçmiyorsa öksürüyün bence şurubunu mutlaka içmelisin, sürekli öksürmen ve grip bebek için daha sakıncalı, vücudun zayıf düşüyor.Hem okadar çok öksürmek bebeği etkilemezmi? Bence ilaç kullan, hamileler için yapılmış o ilaçlar ben hamileliğimde idrar yolu iltihabı geçirdim antibiyotik, ilaç kullandım korkma bebeğin için en iyisini bilir doktorlar.

4. 21 Ocak 2008
  5. asmira

asmira Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım geçmiş olsun doğal yöntem olarak ığlamur nane elma kabuğunu kaynat içerken bal ve tarçın ilave edip iç öksürük içinde kara turp un işini bir kaşık kadar oy içine oyduğun kaşık kadar bol koy turbun altını iğne ile del bardağa oturt beklet çıkan suyu iç canım ama çok ilerlemiş bir durumsa ilaç içmelin doktorlar ona göre ilaç verir bir şey olmaz allahın izniyle sevgiler

6. 21 Ocak 2008
  7. Rosca

Rosca Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bak aşağıdaki yazıyı bana doktorum gönderdi bende geçen haftalarda böyleydim umarım yardımcı olur kapalı ortamlarda çok durma ve evlerini sürekli yıka buda benim tavsiyem çok geçmiş olsun :)
    ''
    En iyisi eve gisip istirahat edin, bol sıvı bu su, ıhlamur, portakal ve grefruit suyu olabilir, bol c vitamini, minoset 500 mg lık tabletden 6 saatde bir alın, burun tıkanıklığı için sterimar okyanus suyu spreyi kullanın, boğaz ağrısı için strepsils pastil kullanın
    Yarına kadar düzelme olmazsa bir dahiliye uzmanına muayene olun ve gerekirde antibiyotik yazsınlar
    Geçmiş olsun ''

8. 21 Ocak 2008
  9. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

canım banada doktorum bol ılık su iç demişti ve minoset alabilirsin demişti.ateşine dikkat et.

10. 21 Ocak 2008
  11. ünal

ünal Guest

benimde öksürüğüm çok vardı bana doktorum perebron diye bir şurup verdi doktoruna sor kullan

12. 21 Ocak 2008
  13. mermer

mermer Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öksürük şurubuma Baktim, Hamileler Için Inerilmediği Yaziyor. Içim Rahat Değil Kullanmiyorum O Yüzden...doktorum Kullan Dedi.

14. 21 Ocak 2008
  15. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamilelikte heleki 4.5 ayı gecmemiş annelerde öksürük hic iyi birşey degil diye duydum canım yinede endişelenme tabi bende hamilelimde bir 7 haftada birde 12 haftada grip oldum banada burun ve agzı spreyi vermişti doktorum ama kulanmadım fazla aslında kulanmayı unuttugum icin kulanmadım sürekli dinledim ve bol c vitamini olan meyveler tüketim 1 hafta sürdürmedim gribimi iyileştim

16. 21 Ocak 2008
  17. KsMt

KsMt Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah yardımcın olsun arkadaşım bol bol sıvı al meyve yeee

18. 21 Ocak 2008
  19. UzmaN

UzmaN Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    15 haftaya yakın hamileyim arkadaşım:))
    İki hafta önce öyle bir grip oldum ki anlatamam..Bedemcikler yerde,öksürük beni benden etti,burnum akıyordu..
    Doktora gittim sadece minoset verdi ve ıhlamur falan iç dedi..Geçirmek ne mümkün..

Sonra doğum doktorumu aradım..
    Bana tavuk suyuna yapılmış bol limonlu çorba tavsiye etti..''Iyyyy hasta hasta içilir mi?'' dedim.
    Ama öğrendim ki ''tauk suyu'' musevi penesilini etkisinde imiş..Yani ilaç,penesilin etkisinde bir yararı varmış..Elim mahkum,hamileyim ve ilaç alamıyorum..Gecenin bi yarısı eşime tavuk aldırıp yaptım tavuksuyu çorbası..İçine sıktım limonu bi güzel yedim.
    Bir günde beni ayağa kaldırdı..
    Geçenlerde oğlum hastalandı aynı taktiği denedim sonuç süper..
    Lütfen dene,geçmişler olsun