6.hastalık..

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve reyyan07 tarafından 8 Ocak 2010 başlatılmıştır.

8 Ocak 2010
    Konu Sahibi : reyyan07
  1. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk defa duydum 6. hastalığı tanı konunamayan hastalık demekmiş çok önemli diil ama sıkıntılı günler yaşadık 3 gün önce en düşük 38 en yüksek 39.2 yüksekliğinde ateşle başladı sıkıntımız çok halsizdi kızım test yapıldı birsürü idrar yolu enfeksiyonu dedi doktor antibiyotik tedavisine başladık dün gece başından kabarmaya başladı bugün tekrar gittik doktora 6. hastalık dedi yaşıtlarınada geçermiş ilaca başladık uyku yaparmış ve iştah açarmış zaten çok zayıf kuzum işe yarar inşallah .hem idrar yolu enfeksiyonu hemde 6.hastalık hepsi üst üste geldi.allah herkesin kuzusunu korusun..

2. 8 Ocak 2010
  3. merallll

merallll Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım, Meriçte geçirdi 6. hastalığı, Allahtan onda idrar yolu enfeksiyonu felan yoktu, ateşle başaldı bizimkide en düşük 38.5 en yüksek 39.8 oldu ateşi, ateş düşürücüler bile kesik kesik fayda etti, doktorumuz antibiyotik vermemişti ilk götürdüğümüzde, ikinci götürmemizde 6. hastalık teşhisini koydu ve iyiki antibiyotik vermemişim daha da arttırır demişti bize... Meriçinde alnından başlayan kızarıklıklar sonra boynuna yayıldı en son göğüs kafesine indi ve söndü ateşle birlikte 1 hafta sürer demişti dr. gerçektende 3 gün ateş 3 günde kızarıklıklar devam etti, Allahtan kaşınan bişey deildi, ılık suyla duş aldırdım bol bol, rahatlıyordu...
    başka sıkıntılar vermesin canım Allah, büyük hastalıklardan korusun, şanslıyız ki yakalanabileceği en küçük hastalıklardan birine yakalnmış kuzucuklar, çok geçmiş olsun.

4. 8 Ocak 2010
  5. selence

selence Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok geçmiş olsun
    hayret bişey bir doktorun dediğini diğerininki tutmuyor ya hangisine güveneceğiz?

6. 8 Ocak 2010
  7. merallll

merallll Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fundacım arkadaşın kızına sanırım idrar yolu iltihabı demiş antibiyotiği onun için vermiş, ama bizim dr.umuz ilk gittiğimde sadece ateş düşürücü vermişti cuma günü gitmiştik, geçmezse pazartesi yine gel demişti, geçmeyince yine götürdük ve 6. hastalık olduğunu söledi, "bugün ateşi düşecek, kabarıklıklar başlayacak dedi" dediğide oldu ateşi düştü kızarıklıklar çıktı ve bana iyiki antibiyotik vermedik dedi,meriç 3 gün ateşin ardından toparlandı...
    nettede araştırırsan zaten hiç bir 6. hastalık tedavisinde antibiyotik tedavisi uygulanır demiyor, spesifik bir tedavisi yoktur diyor, biz ateş dürücü ile yardımcı tedavi uyguladık o kadar bi de ılık duş...

8. 8 Ocak 2010
  9. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üff ya hangisine inanmalı şimdi antibiyotiği vereyimmi vermiyeyimmi doktor pazartesiye sarkarsa getir dedi ya hastane yollarını aşındırdık çok zor evladın hastalığı ben olsaydım keşke onun yerine..

10. 8 Ocak 2010
  11. selence

selence Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım canım ama arkadaşa idrar yolları içinde olsa vermiş antibiyotiği seninkide iyki vermemişiz demiş ee o zaman antibiyotiğin ne gibi bir zararı varmış acaba yani şimdi reyyana yararmı sağlayacak zararmı acaba?

12. 8 Ocak 2010
  13. merallll

merallll Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bence doktorunu yeniden ara sor, Meriç bu rahatsızlığı geçirdikten sonra aynı rahatsızlığıa yakalanan tanıdığım arkadaşlarımdan bi kaç bebek daha oldu, onlar benim dr.uma gitmediler çeşitli hastanelere gittiler farklı doktorlara onların doktorlarıda vermemişti antibiyotik...hatta şimdi tel açtım sordum birine seni yanıltmamak için benim dr.umun dediklerinin aynını demiş onlarınkide...

eğer senin bebeğinde idrar yolu iltihabı varsa ve onun için verdiyse bilemiyorum ama benim bildiğim duyduğum yaşadığım 6. hastalıkta antibiyotik verilmediği.

14. 8 Ocak 2010
  15. merallll

merallll Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızarıklıklar açısından mı dedi iyi ki vermemişiz lafını, ateş için mi bilmiyorum, sonuçta antibiyotik bebeklere yarar zarar ilişkisi göz önünde bulundurularak veriliyor, en azından bizim dr.umuz öle...
    bence sen doktorunu ara yanıltmak istemem ben sadece yaşadığımı yazdım ve gerçekten meriç antibiyotik almadan 3 günde ateşi doktorun dediği gün akşamına düştü, kızarmaya başladı

16. 8 Ocak 2010
  17. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    idrar yolları enfeksiyonu için verdi onu biliyorum ama iyiki vermemişiz demişya onun için aklıma takıldı acaba zararı varmıdır?hiç güvenememiyorum ya doktorlara doğduğunda bi doktorumuz vardı oda askere gitti ondan sonra bu kaçıncı doktorumuz hepsi birbirinin tersini söylüyor bende acemiyim kime inancağımı şaşırdım.bu arada 6. hastalık için supraktin diye bi şurup verdi

18. 8 Ocak 2010
  19. merallll

merallll Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım şu anda ateşi nasıl peki, kızarıklıklar başladıysa ateşinin düşmesi gerekiyor