6. sınıf anneleri

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve everest tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

4 Ekim 2009
    Konu Sahibi : everest
  1. everest

everest YILLAR GEÇİYORRR.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar benim kızım bu sene 6. sınıfa başladı artık herşey biraz daha zorlaşacak derslerin ve SBS nin yanı sıra birde ergenlik dönemimiz başlayacak Allah hepimize bol sabır versin bakalım neler yaşayacağız gelin burda yaşadıklarımı paylaşalım, hem ders hemde davranışlarımızda fikir alışverişinde bulunalım, birbirimize destek olarak bu dönemleri daha az çatışmayla atlatalım

2. 5 Ekim 2009
  3. mektupp

mektupp çok yorgunum çok Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    benimde oğlum bu yıl 6 sınıfa başladı.geçen yıl çok zor geçti.bakalım bu yıl nasıl geçecek.inanınki çok korkuyorum.

Son düzenleme: 5 Ekim 2009
  4. 5 Ekim 2009
  5. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen bende senin gibiyim dersler biraz daha zorlaşacak hem dersane hem okul çocuklarada zor olacak birde bu seneki fen dersinin ilk konusunu gördünmü geçen kızım gelmiş anne sana bişey soracam diye sor konu ne dedim fen dersi ile dedi hani çocuk yapımını pek anlayamadım kafam karıştı dedi bende sorma dedim bana sorma öğretmenlerine sor dedim :kedi:zaten öğretmenlerde bu dersi annenize babanıza anlatmayın demiş

6. 5 Ekim 2009
  7. ismiye

ismiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba benim oğlumda bu sene 6. sınıfa gidiyor,biz burayada yeni taşındık umarım problem yaşamaz,bizimkiler hücre yapısını işliyorlar.

8. 5 Ekim 2009
  9. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım sanada kolay gelsin benim kızım çabuk alışamaz sınıf değişikliğine ama 4. sınıfta geldik biz izmire hemen alıştı ben ne kadar stres yapmıştım alışamayacak diye belli olmuyor belki senin oğlunda hemen anlaşır aslında arkadaş edinmeye bakıyor arkadaş edindikten sonra kaynaşıp gider sınıfa

10. 5 Ekim 2009
  11. ismiye

ismiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim,biz taşınmaya alışkınız aslında,oğlumda alışmak konusunda problem yaşamıyor artık,yinede insan düşünmeden edemiyor

12. 5 Ekim 2009
  13. YENA

YENA Zayıf günler göreceğiz..) Pro Üye

Beğenildi:
    32.541
    Ödül Puanları:
    463
    Merhaba,
    Kızım 6.sınıfa başladı..Onunla birlikte bende sınıf atladım diyebilirim..Endişeli ve kaygılıyım..
    Sürekli değişen eğitim sistemi,SBS olmazsa olmaz dersane fikri..

Allah yardımcımız olsun...ben dersaneye erken dönem karşıydım..Karşıydım diyorum,her an fikrim değişebilir..:))
    henüz gitmiyoruz dersaneye..Okuldan eve gelince ödevlerini yaptıktan sonra..Yarım saat veya bir saat ek ders çalışıyor kızım..

ılk döneme kadar böyle devam edicek..Sonra durumuna göre dersane kaydını yaparız..

14. 5 Ekim 2009
  15. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yenacım Allah hepimize kolaylık versin bizlerde aynı kaygıyı yaşıyoruz, sonuçta çocuğumuzun geleceği sözkonusu,dersaneye gelince ben etraftaki önceki SBS annelerine sordum hepsi gönderiyor göndermeyenlerde inatlaşmanın faydası olmadığını sonunda mecbur gönderdiklerini söylediler ,dersane çocukları sınava en iyi şekilde hazırlıyor yeterki dersane seçimin iyi olsun çocukta gayret ederse başarır, en başarılı çocuklar bile dersaneye gitmezse iyi bir puan alamıyor, şu şartlarda dersane şart keşke böyle bir mecburiyetimiz olmasaydı okullar daha iyi hazırlayabilseydi çocukları ama maalesef,hal böyle olunca hem biz madden yıpranıyoruz hemde çocuklar çocukluklarını yaşayamıyorlar

16. 6 Ekim 2009
  17. daphnis35

daphnis35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba benim de oğlum 6. sınıfta bu yıl.Dersaneye başladı.7 eylülden beri devam ediyor.Dersaneyi çok seviyor.sistemli bir çalışma programı uyguluyoruz.Her günü bir derse ayırdık.Okul ödevi bitince o derse çalışıyor.Dersanede o dersin o hafta işlenen konusu tekrar edip verilen soruları çözüyor.Erken başladıkları için okul konularından önde gidiyorlar.Bu da okul için avantaj sağlıyor.Özz matematikte oldukça farklı soru tipleri karşımıza çıkıyor.Bu konuları da araştırıyor tekrar ediyoruz.Bugün Olası Durumları belirleme ve Örnek Uzay konularını tekrar etti soru çözdü.Sosyalden Coğrafi Konum u bitirdiler.Harta Bilgisi ne geçtiler.Fen den çiçekli bitkilerde üreme bitti.Şimdilik iyi gidiyor.Her şeyden önemlisi çok kitap okunması.Sbs okuduğunu anlamaya yönelik sorular içeriyor.Umarım çocuklarımız emeklerinin karşılığını alır.

18. 6 Ekim 2009
  19. everest

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım sabahçı , sabahçı olması avantaj daha çok vakit kalıyor ,önce dersleri bitiriyor biraz dinleniyor sonra o gün gördüğü dersleri tekrar ediyor, dershanede konuları okuldan önce görüyor bu okul için avantaj oluyor, öğretmenlerinde dediği gibi günlük çalışma çok önemli düzenin bozulmaması lazım SBS nin altın kuralı günlük ders tekrarı , kitap konusuda çok önemli bu sene sevdi sevdi sevmedi kitaba düşkünlüğü olmaz ,ben 6. sınıfta başladım düzenli kitap okumaya türkçe öğr. sayesinde bütün okulda kızlı erkekli öyle kitap okuma tutkusu oluştu ki tenefüslerde bile kitap okunur olmuştu , o gün bu gün deli gibi kitap okurum inş. kızımdada başlar kitap sevdası