6. Takım / CUMA Zayıflama Yarışması

Konusu 'Diyet Grupları' forumundadır ve seaBahAR tarafından 20 Aralık 2007 başlatılmıştır.

20 Aralık 2007
    Konu Sahibi : seaBahAR
  1. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238

6. TAKIMA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ KİLO VERMELER DİLERİM. :KK36:

seaBahAR

"Her üyenin, yarışma kurallarını içeren Karar Defterini okuması zorunludur.
    Kararların güncel hali her zaman son mesajdır."

"Her üyenin, yarışma kurallarını içeren Karar Defterini okuması zorunludur.
    Kararların güncel hali her zaman son mesajdır."

6.TAKIM KURALLARI:

1.Yeni üyenin deneme süresi EN AZ İKİ haftadır.
    Üyenin takıma geldiği günkü kilosu KAYIT KİLOSU olarak not edilir. Deneme süreci başlar.
    En az iki hafta olması gereken deneme süresi bitiminde, üye takıma kabul edildi ise; bildirim listesinde güncel kilo ile giriş kilosu arasındaki fark alınacak ve üyenin kayıt kilosu ve kayıt tarihi mutlaka belirtilecektir.
    Üyenin takım listesine girdiği günkü kilosu : GÜNCEL KİLO
    Bir önceki Cuma günkü kilosu : GİRİŞ KİLOSU

Deneme süresi boyunca takip edilen üye, kurallara uymadığı taktirde takıma alınmayacaktır.Kaptanın insiyatifi doğrultusunda paylaşımın yeterli olması durumunda ilk hafta da listeye girilebilir

2. 2 hafta sonunda listeye alınan üye kendi kilosunu kendisi yüzde olarak hesaplayip,takim listesine ekleyecektir ve takım listesini o hafta en az kilo veren üye paylaşım alanına taşıyacaktır,eğer o hafta isiniz çıkarsa yer değiştirilebilir.

Kilo Verme Yüzdesi Hesaplama

Geçen haftaki kilodan bu haftaki kilo çıkarılır
    100 ile çarpılır ve geçen haftaki kiloya bölünür
    Misal olarak geçen hafta 70 kg bu hafta 68,7kg dersek
    70-68,7=1,3 kg
    1,3 x 100 =130
    130/ 70 =%1,857
    *virgülden sonraki 3. Rakamın 5 ve 5 den büyük olması durumunda yuvarlama yaparak, önündeki sayıya (yani 2.rakama) 1 sayı ekliyoruz bu durumda yüzdemiz %1.86 oluyor.

Takım Yüzdesi Hesaplama

Takımdaki tüm üyelerin yüzdeleri toplanır ve takımdaki üye sayısına bölünür sonuç takım yüzdesidir yuvarlamalar burada da geçerlidir

3. Her üye menülerini istediği zaman en geç ertesi gün olmak üzere bir mesaj içinde tüm yenilen içilenler yapılan sporlar ve süreleri olmak üzere paylaşmak zorundadır.Haftada 3 eksik menüsü olan sarı kart alacaktır.

4.Her gün mutlaka spor yapmaya gayret gösterilecektir(bunu takım kuralı olduğu için değil,kendi sağlığımız ve hedefimize hızlı ulaşmak icin yapmalıyız)

5.Günde en az 5 mesaj yazma zorunluluğu vardır,bu en az rakamdır,haftada 35 mesaj altına düşen üye 2.sarı karttan sonra takımdan çıkarılacaktır..Paylaşım ve destek ne kadar çok olursa motivasyonun o kadar yüksek olacağı unutulmamalıdır

6.Diğer arkadaşların listelerine yorum yapılacak ve kendimizce doğru ve yanlısları yazılacaktır.Arkadaşının menüsünde ceza gerektiren bir durum varsa ilk gören ceza verecektir.Şayet vermezse ceza kendisine verilecektir

7.Yapılan her kaçamağa ceza verilecektir,örnek verirsek o gün dışardaydınız ve canınız hamburgermi istedi ,veya çok çikolata yemek istediniz ve yediniz,afiyet olsun ama bu yediklerinizin kalorisi kadar spor yapılacaktır,cezaları uygulamak mecburidir,eğer 1 hafta içinde cezalar çekilmez ve herhangi bir bilgi verilmezse,o üye 2.hafta takım listesine alınmayacaktır. Üyenin aktifliğine bağlı olarak bu süre uzatılabilir yada kısaltilabilir

8.Sağlıklı beslenmeye gayret gösterilecek ve öğün atlamamaya çalışılacaktır...

9.Tüm üyelerin "Karar Defteri"ni okuması mecburidir.http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=154953 (CUMA zayıflama Yarışması Nedir? / Karar Defteri)

10.Tüm üyelerin paylaşım alanını takip etmesi zorunludur.http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798 (CUMA Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı)

11.Kaptan ve kaptan yardımcısının olmadığı durumlarda yapılması gereken işler için kardeş takım ile iletişime geçilecektir. Zaman zaman kardeş takım ziyaret edilecek ve herhangi bir ihtiyaçları olması durumunda yardım edilecektir.Kardeş takımlarımız: 3. Takım & 7. Takım & 14. Takım

12.Kilo bildirimi cuma günü en gec saat 12 ye kadar yapılmalıdır. Kilo bildirimi yapamayacak olanlar, gerekçesi ile birlikte (baskül arızalı, nete giremeyeceğim vb.) cuma gününden önce bildirmelidir.(.Arzu edenler kaptan veya kaptan yardımcılarına telefonlarını bırakırlarsa kkya girilemediği durumlarda telden ulaşılabilir) 2 hafta üst üste kilo bildirmeyen kişi diskalifiye olur. Diskalifiye olan yarışmacı bir daha hiçbir takımda yarışamaz.

13. Ay sonunda her üye ay başındaki kilosunun % 3 ünü vermek zorundadır ( buda 60 kilo birisi için 1,8 kg 75 kg biri için 2,25 kg ediyor ortalama ki bu bir ayda verilebilecek bir rakamdır)bu kuralı iki kez gerçeklestiremeyen üye diskalifiye edilecektir

14. 2 hafta üst üste kilo veremeyen bir sarı kart alir 2 sarı kartta diskalifiye edilir
    Sarı kart sadece takım içi ilk üçe girilirse silinir

15-Her üye haftalık hedef en az kilosunun %0,50 sini hedef olarak belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır (buda 60 kilo birisi için 300 gr 75 kg biri için 375 gr ediyor ortalama ki bu bir haftada verilebilecek bir rakamdır)%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur... Cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

3.Takımdan alıntıdır:KK68:

16. Takım içerisinde herhangi bir siyasi konuşma, siyasi içerikli paylaşımda bulunma, din-dil-ırk-mezheple ilgili rencide edici taraf tutucu herhangi bir paylaşım kesinlikle yasaktir. Bu tür yaklaşımda bulunan üye diskalifiye edilecektir. Mezhep cemeat vb yorumlarda bulunulmayacaktır. Burasının zayıflamak için olduğu unutulmasın lütfen...

17.Uzun süre takıma uğrayamayacak durumda olan kişi mutlaka bildirmelidir. İzinli sayılacaktır. İzinli olmayan her üye için yukarıda belirtilen kurallar geçerlidir.

18.Cuma Zayıflama Yarışması Takımlarına yeni katılan üyeler, takım listesine girdikleri tarihten itibaren 2 ay süre ile izin kullanamaz.
    *Üyenin izinli sayıldığı dönem 2 haftadan az olamaz.
    *Üyeler izne ayrıldıkları etabı takip eden 2 etap boyunca listeye dahil olamaz .
    (1.etap izinli yazıldı .2. etap liste dışı izinli.3. etap liste dışı izinli.4. etap listeye dönebilir.)
    *Her üyenin yılda 2 kez izin kullanma hakkı vardır. 2015 yılı için bu hakkın kullanılma zamanı 415. etapta başlar, yıl sonunda biter. 415. etap öncesinde alınan izinler kotaya dahil edilmeyecektir.

Son olarak
    ***13. takımdan alıntıdır***:KK68:

Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

Son düzenleme: 25 Eylül 2016
    roseistan, ailemm, KRALICE777 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. 13 Ocak 2008
  3. Dora

Dora KoP Coşş HaYaT ztn boş =) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kütahyacığım canım. bende maytabıma katılıyorum. yemek yememekle kilo verilmez aksine tek öğünle kilo alınır yada metobolizma dengen bozulur. 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün besleneceksin.gün içinde vucudumuz için gerekli tüm besinlerden tüketeceksin ve bol su içeceksin. sabah kavaltını öğle yemeğini normal akşamları hafif besleneceksin. eğer yapabilirsen en geç 7 den sonra birşey yeme su iç. beyaz ekmek yerine kepek ekmeği ye. gün içinde sportif ve aktif ol. şekeri ya azalt yada benim gibi hayatından çıkart. herşeyden ye ama sınırlı yesırnaşık şey kendini rejimdeyim diye germe. tıpkı bizim gibi hem yiyecen hem zayıflayacaksın. ben diyete başlıyalı 3 ay 8 gün oldu ve ben 11 kilo verdim. dahada en az 7 kilo vereceğim. bu zaman içinde tabiki hiç veremediğim haftada oldu ama ben yılmadım ve devam ettim. hiç hayatımda bukadar zevkli bir rejim yapmamıştım. burda arkadaşlarımızın sayesinde hem eğlenip hem kilo veriyorum. onlardan çok şeyler öğrendim. eğerki sende olayı beyninde bitirdiysen emin olki yaza en az 20 kilon gitmiş olarak gireceksin. bak dikkatini çekeyim ennnn az diyorum bu senin elinde sayıyı dahada yükseltebilirsin. burda kilo çizelgelerimiz vardı şimdilik silindi ama kimin ne kadar kilo verdiğini görebilirdin. buda insanı dahada hırslandırıp motive ediyorsırnaşık şey

4. 21 Ocak 2008
  5. EBRULUM

EBRULUM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Çoğu zaman kilo almamıza neden olan zararlı bazı alışkanlıklarımızın farkında olmayız. Oysa fazla kilolarımızdan kurtulmak ve formda kalmak için öncelikle zararlı alışkanlıklarımızı tanımamız gerekir. Bu durumdan yola çıkarak sizin için uygulaması basit ama yararı büyük olan 50 maddeyi derledik.

1. Zayıflamak için elinizde yeterli sebepler olsun ve düşence olarak kendinizi buna hazırlayın.
    2. Zayıf günlerinizden bir fotoğrafınızı mutfağınıza asın.
    3. Lokmalar arasında yarım dakika kadar ara vermeye çalışın.
    4. Kesinlikle aç karnına alışverişe gitmeyin.
    5. TV izlerken ya da kitap okurken birşey atıştırmayın.
    6. Her öğünde sadece bir porsiyon yiyin.
    7. Yemekten sonra hemen dişlerinizi fırçalayın.
    8. Kendinize "Karnım gerçekten aç mı?" sorusunu sorun.
    9. Isırdığınız her lokmanın tadını almaya çalışın.
    10. Yürüyen merdivenler ve asansörler yerine merdivenleri tercih edin.
    11. Yürüyüşlerinizi yemekten sonra yapın.
    12. Aperatif olarak birşeyler içmek istediğinizde sadece domates suyu için.
    13. Sebze yemeklerinin üzerine dökeceğiniz sosları suyla hazırlayın.
    14. Meyve sularını yarı yarıya maden suyuyla karıştırıp öyle için.
    15. Ayakta yeme yerine, oturarak yemeyi tercih edin.
    16. Yemeğin dozunu fazla kaçırırsanız ertesi gün küçük bir diyet uygulayın.
    17. Izgara yapacağınız eti yağlamak yerine soslayın.
    18. Her öğünden önce yulaflı birşeyler atıştırın.
    19. Diyet ya da light içecekleri tercih edin.
    20. Abur cubur yerine küçük taneli meyvelere yönelin.
    21. Her lokmanızı 20 kere çiğneyin.
    22. Açlık hissettiğinizde şekersiz bile olsa sakız çiğnemeyin.
    23. Açlık hissettiğinizde evden dışarı çıkmaya çalışın.
    24. Açlık hissettiğinizde ince bir dilim salatalık yiyin.
    25. Kendinize vanilyalı, meyve sulu buzlar hazırlayın.
    26. Davetlere gitmeden önce yağsız küçük bir yoğurt yiyin.
    27. Peynir iştah keser, yemek öncesi yiyebilirsiniz.
    28. Yatarken kesinlikle ağzınıza şeker atmayın.
    29. Bitki özlü çaylar için.
    30. Her öğünden önce bir bardak maden suyuna limon sıkıp için.
    31. Sevdiğiniz şeyleri küçük porsiyonlar halinde hazırlayın.
    32. Öğünler arasında kilo aldırmayacak bir sebze ya da meyve yiyebilirsiniz.
    33. Öğün saatlerinize uymaya çalışın.
    34. O öğünde ne kadar yiyecekseniz o kadar pişirin.
    35. Her zaman küçük tabaklar kullanın.
    36. Canınız pasta yemek isterse 20 dakika beklemeye çalışın.
    37. Aynanın önünde çıplak olarak kendinizi inceleyin.
    38. Akşam yemeklerinizi mutlaka hafif yiyin.
    39. Kalorisi az mönüler bulunduran restoranlara gidin.
    40. Sebzeleri haşladığınız suyu içebilirsiniz.
    41. Meyve ve sebze ağırlıklı diyetleri tercih edin.
    42. Et ve balığı alüminyum folyo içinde pişirin.
    43. Haftanın bir gününü meyve günü ilan edin.
    44. Haftanın bir gününü pirinç günü olarak değerlendirin.
    45. Besinleri mümkün olduğunca ince doğrayın.
    46. Bir hafta içinde yediğiniz her şeyi not edin.
    47. Öğleden sonra iki tane katı yumurta yiyin.
    48. Yemekten önce bir elma yiyin.
    49. Çekirdekli meyvelerin çekirdeklerini bir süre ağzınızda tutun.
    50. Zayıflamayı keyifli hale getirecek ödüller belirleyin
    4. takımdan alıntı

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Mart 2009
    Yenibirben_84 bunu beğendi.
  6. 25 Ocak 2008
  7. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148

· Kilo tartımları sabah aç karnına yapılmalıdır.
    · Aynı saatlerde tartım yapılmalıdır.
    · Hafif kıyafetlerle veya çıplak tartım gerçek ağırlığı göstermektedir
    · Aynı tartıda tartılmaya özen gösterilmelidir.
    · Evde kullanılan tartılar belli aralıklarda servise gönderilip kalibrasyonları yapılmalıdır.
    · Menstürasyon, seyahat, kabızlık, ishal veya egzersiz sonrası tartımlar doğru değildir.
    · Sadece kilo değil, yağ ve kas oranınızın da önemli olduğunu unutmayınız, kilo verebilirsiniz fakat bunun yağdan mı kastan mı kaybedildiği de önemlidir.
    · Sürekli tartılmak kişi de psikolojik bozukluklara sebep olabilir.
    · Önemli olan sadece kilo vermek değil, beslenme alışkanlıklarını uzun süreli değiştirmektir, bu yüzden amaç dengeli ve yeterli beslenme olmalı ikinci olarak kilo kaybetmek olmalıdır.
    · Haftada 1 veya en fazla 2 gün sadece sabah aç karnına tartılmak yeterlidir.

CathyLizzie ve Yenibirben_84 bunu beğendi.
  8. 31 Ocak 2008
  9. didomido

didomido Zeki,çevik,atılgan Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    88
  10. 4 Şubat 2008
  11. Dora

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kendi almamız gereken kalorimizide hesaplayabiliriz. bunun için sabit bir çarpan varmış
    bu sabit çarpan yatakta dinlenenler için 28
    ev işi yapanlar için 30
    hafif iş yapanlar için 33
    yarı ağır iş yapanlar için 44
    çok ağır iş yapanlar için 50
    örneğin
    70 kilo ağırlığındaki bir kadının ideal kilosunun 55 olduğunu sayalım. eğer ev işleri yapıyorsa kalori gereksinimi 1.650(55x30)olacaktır
    hafif işlerde 1.815(55x33)
    bu şekil hesaplayabiliriz. zayıflatıcı olmak için bu gereksinimleri aşmamalıyız.
    günlük olarakta 1000 kalorinin altına inmememiz gerekir.sürekli 1000 kalorinin altına inersek vucut dengesini ve sağlığını bozar

miss_queen bunu beğendi.
  12. 23 Şubat 2008
  13. sweetly-m

sweetly-m Guest

tekrar geriye dönüşe geçmeden.....şunları ekleyim....

önce öykümü anlatayım sizlere ki sizde benim hakkımda fikir edinin....:eek:

76 doğumluyum evlenen kadar(2001)55-65 arası giden kg durumum vardı.1.67 boy söylemiştim ama tekrar yazayım dedim..eşimle 1 yıl(2000)flört ve söz evresi yaşadık 55 kg.....evlendim 3 ay olmadı 65 kg 70 e kadar geldi dankkkkkkkkk....hemen stop lambası yandı:1shok:

2003 oğlum doğana kadar ben çalıştım zaten çocukluktan beri sadece yaz tatilleri evde olurdum oda babamın işyerinde geçerdi zamanım...hiç ev hayatım olmadı belirteyim.........neyse hemen eve bir tartı beslenme programı işyerinde kızlarla başladık benim istediğim 10 kg vermekti .....onlar 2 3 kg.....60 olayımda eşim bebişimiz olsun istiyordu hep.... bende hazırdım artık psikolojik olarak anneliğe ama bedenende hazır olayım dedim.60 olayımda hamilelikte alacaklarımı veririm 60-65 arası kalırım daha aşağısı çok zayıf oluyorum istemiyor benimkiler...65 e indim 2 ayda ama şok diyettle akşam 17:30 yemek sonra sadece su..........şirkettekilerle sadece ben net uyguladım sanırım çünkü sadece ben verdim:smiley-cool:
    eşim dedi yeter böyle..... nasılsa en fazla 15 kg alırsın onuda verirsin lütfen hemen bebiş gelsin....ok dedim önce dedik bir tatil yapalım yazdı 7.ay 1 haftalık güzel bir tatil yaptık..7 ay 21nde çıktık tatile ben 14 haziran dgünümle rejimi bozdum pasta vs yedim...ama alıştı mide normale döndüm ancak tüketemedim bi süre....tartıda hayatımızdan çıktı eşim kaldırdı...hatta tekme attı tartı sapıttıjeyyar
    tatil dönüşü hesaplayarak hamile kaldım dr a gittik regile olmayınca testte olumlu 4 ay sonra ilk kez tartıya çıktım 74kg şok oldum ne ağladım anlatamam......zaten bide gebelik var ama bebek görünmedi 1 hafta sonra netleşir dedi ya ben iyi oğlumu o hafta düşürmedim......ağlamaktan üzüntüden kg aldığımamı üzüleyim.....gebe olmadığımamısenağlama
    1 hafta sonra eşime yaşamında en çok istediği ve hayatının en güzel dgünü hediyesini verdim.evet dgününde dr la randevumuz vardı ve sevinçli haberi aldık....hamileliğimin 6.5 ayına kadar sadece 3 kg alabildim inanın iradem dışı en sevdiğim şey su onu dahi içemiyordum.....6.aydan sonra herhafta 1000 lik serumlar yedim klinikte drum dedi seni yatırırım yada bir şekilde yemeye başla...nasıl yapayım zaten bende bayılmıyorum ama yiyemiyordum midem almıyordu....bebek çok sağlıklı ancak ben erimeye başlıyormuşum benden alıyormuş alacaklarını.....
    90 kg doğum yaptım 4.900 doğdu bebemmmmm:nazar:
    eve geldim 1 gün sonra 82 kg ydum
    1 haftaya 80 oldum......dr eşim dedi rahat et sezeryan olmuştum.....kocamanda bir bebek maşallah sanki 2 aylık.....maymunum benim...saçlı doğdu oğlum aynı maymun gibi yanlardan uzun saçlar hehehehehe....
    Yüzümde tuhaf bir gülümse oluştu merak etti benimkile :smiley-cool:
    1 sene 70-77 arası gittim geldim....
    1 sene sonra 84 ü gördüm hemen kendi çabalarımla rejime ama bu arada oğlumun doğumuyla ben işi bıraktım oh ilk sene ev bana kraliyet sarayı gibi geldi.....walla şimdi çalışan arkadaşları okudumda geçen sayfalarda ev hanımlığı emin olun hiçte kolay değil bence....zor zanaaaatttt......
    çok farklı bi kulvar.....ben çalışırken herşeyim düzenliydi şimdi bitmiyor kızlar bitmiyor...........hatta birde psikolojik baskı yapıyor insan dönem dönem kendine aman diiim......
    neyse ev yaşamıyla değişen düzen de etkiliydi tabi sonra diyetisyen günlerim başladı 1.5 ayda 84 ten 77 oldum....taşındım vs derken diyetisyeni bıraktım bulunduğum yerde evden çıkmadım bir dönem vs vs vs ......bu sefer kg oldu 86 sayısız rejimle 10kg ver 15 al..........geldim90 a geçen sene yine drlarla diyalog bendeki sorun anlaşıldı 3 saatte bir öngörülen besinler yenecek......tekrar 1 kg verdim 77-78 walla sanki 10 kg daha aşağıya gösteriyordum çok mutluydum derken yaz geldi şımarıklık sonra düzen kaçtı ve tabiii pes ediş aslında....11 aydan sonra yine 90 tabi tartıdan uzaktım 3 ay....çok yakında yaramıyor bana çok uzakta....eşime hak veriyorum haftada bir motivasyonumda düşmez çünkü belki yine pes edebilirdim.....işte tam o sıra sarıldım............artık eşimde yakınlarımda fayda etmiyor kıyamıyorlar çabamı görüyorlar......
    dediğim gibi 10 ver 15 al 5 sene nerdeyse.....
    işte böyle...şimdi haftada dediğim gibi 4 gün salona gidiyorum kondüsyon çalışıyorum ve evde koşu bandı ama vücut çok ham tabiii ancak kaslar yer açıyor kendine..ilk hafta dayak yemiş gibiydim....
    mirabella senin eklediğin resimler var ya cnm aynısına yakın 2 kişi var salonda arkadaş...benden çok büyükler ama ağbi 58 doğumlu 5 yıl önce kalp ameliyatı olmuş ve 3 aydır salona gelip basit hareketler ve 1 saat bisiklet çeviriyor 2 3 saat yürüyüş ona göre bir sistemle yormadan......45 kg vermiş 3 ayda:1shok:aynen böyle oldum zaten belli 180lerden bu kg gitmiş....bir bayan var oda tabi beslenme programı var.........o daha yeni başlamış tansiyon vs rahatsızlıklarıda var 5 kg vermiş 2 ayda.....
    aslında o ağbi bana iyi geliyor ona baktıkça pes etmicem diyorum.....şimdide sizlerle tatlı sohbetler dilerim 6lı rakamları paylaşırım oğlumun yeni yaşına.....7.aya yaniiii.....
    çok çenem düştü ama tanıtımımdı izninizle sizde beni tanıyın kısmen istedim....ben sizleri biraz çözmeye çalışıyorum eski msjları bir bitirebilsem........
    geçen gece hani silindi yazdıklarım demiştim pericim ve maycim(maytap kabul edersen ben böle hitap etmek isterim?)sizler bahsetmiştiniz bende yazmıştım ama iletilmemişti öyküm...sonra okudum mirabellanınki denk geldi açtığım sayfalarda...............sanırım sdiğer arkadaşlarında öykülerine denk gelirim.......
    benden bu kadar biraz daha dolaşayım eşim ve oğlum fesatlanmadan topiktejeyyar

Yenibirben_84 bunu beğendi.
  14. 25 Şubat 2008
  15. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    [ arkadaşlar bel inceltmek isteyenler varsa besit ama entikli aşağıdaki metotları uygulasın derim test edildi onaylandı

Kedi Esnetmesi: Ellerinizin ve dizlerinizin uzerinde yerde pozisyon alınız. Nefes verirken karın kısmını içeri doğru bastırarak, sırtı dışarıya doğru ittirin ve tekrar nefes aldığınızda karın ve srıt bölgesini yere paralel poziyona getiriniz.

Yapmayın: Yere yatıp, hızlı hızlı mekik yapmaya çalışarak omurgaya ve belinize zarar vermeyin.

Ofiste: Sırtınız dik pozisyonda sandalyenizde otururken, iki ayağınızı yerden 30-50 cm yukarıya doğru kaldirin ve tekrar yere indirin. Bu hareketi parmak ucları yere değecek veya topuklar yere değecek şekilde 15 tekrar uygulayın. sandalyenin yanlarından tutabilirsiniz. İleri ve geri hareket etmemeye çalışın.
    Yapmayın: Yere düşen bir nesneye, otururken uzanmaya çalışmayın.
    Tekrar sayısı: Normal mekik yerine, ayaklarınızı sandalyeye yerlestirin ve sırtınız yerde kalsın. Nefes verirken, karın bölgesini içeri doğru bastırarak, beli yere doğru iterek omuzlarınızı ve sırtın bir parçasını yerden kaldırın, bel bölgesini yerden kaldırmayınız.

Hareketin sayısından çok kalitesine önem verin, diğer bir deyişle her bir mekik hareketini hissederek, nefesi doğru uygulayarak yapınız.
    Yanlara uzanma hareketi: Sırt üstü yatın, dizleriniz bükük ve ayaklarınız yerde olacak şekilde pozisyon alınız. Sağ eliniz ile sol dizinize uzanın ve dokunun, sonra sol eliniz ile sağ dizinize dokunun. 15 tekrar uygulayın.

Uyku poziyonu:
    Sırt üstü yatın ve dizleriniz altına yastık koyun. Karnınızın üstüne yatmayın.
    Beslenme: Lifli gıdalar tüketin. Bol bol su için. Sabah kahvaltısı yapmadan evden çıkmayın.

Alkol tüketmeyin, alkol sizin yağlanmanıza neden olur.
    Kemiklerinizi güçlendirmek için kalsiyum alın. 50 yaş ve üzerindeki bayanların günde 1500m miligram kalsiyum alması gerekir. 50 yaşın altındakiler için; hedef 1000 miligram olmalıdır.

Spor: Yüzme, squash, tenis, bisiklete binmek gibi aerobik sporlar yaparak yağ yakımını hızlandırın.
    Herkesin inandığı gibi, bisiklete binmek , karın için en ideal egzersizdir. Bu yanlıştır. Bisiklete binmek yağ yakımına yardımcı olur fakat tek başına karın bölgesini inceltmeye yardımcı olmaz. Bisiklet sürerken her an karın kasları çalışmamaktadır.

Evde Egzersiz:
    Ev için mutlaka egzersiz topu alarak, karın ve sırt hareketleri uygulayınız. Mekik ve ters mekik için en ideal ev egzersiz aletidir.
    Özet olarak:
    1. Bol bol su için. Şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durun.
    2. Cips ve yağlı besinlerden uzak durun.
    3. Fırsat buldukça hareket yapınız.
    4. Haftada en az 3 gün ve gğnde yarım saat aerobik egzersiz uygulayın.
    5. Gün içinde dik durmaya çalışınız.

KARNI SIKIŞTIRMA

• Sırt üstü, dizlerimiz bükük bir şekilde yere yatıyoruz.
    • Başımızı yavaşça kaldırıyoruz (çenemiz göğsümüze dokunabilir).
    • Omuzumuz ve başımız yerden kalkan kadar dizlerimize kadar uzanıyoruz (vücudumuzu desteklemek için ellerimizi de dizlerimize doğru uzatıyoruz).
    • Bir süre karnımızı sıkıştırıp bekliyoruz ve tekrar geriye doğru uzanıyoruz.
    Hareketi yaparken düzenli olarak nefes alışverişine dikkat ediyoruz.
    Karın Egzersizi - 2

BELİ ÇEVİRME

• Dizlerimiz bükük ve ayak tabanlarımız yerde olacak şekilde yere oturuyoruz.
    • Ellerimizi omuzlarımıza koyuyoruz ve sola doğru belimizi yavaşça (zorlamadan) çeviriyoruz. Bir süre bekliyoruz ve tekrar ilk pozisyonumuza geliyoruz.
    • Sağa doğru belimizi çeviriyoruz. Bir süre bekliyoruz ve tekrar ilk pozisyonumuza geliyoruz.
    Karın Egzersizi - 3

BİSİKLET

• Dirseklerimizle vücudumuzu destekleyerek geriye doğru uzanıyoruz.
    • İki bacağımızı yerden biraz havaya kaldırıyoruz.
    • Yavaş bir tempoda bisiklet pedalı çevirir gibi bacaklarımızı yere değdirmeden çeviriyoruz (Sırtımızı asla zorlamıyoruz).
    6 tur bisikletimizi çeviriyoruz ve bacaklarımızı yere uzatıp rahatlatıyoruz.
    Karın egzersizi-4

DİZLERİ TOPLAMA

• Sırt üstü, kollarımız omuz hizasında açık olacak şekilde yere yatıyoruz.
    • Dizlerimizi göğüs hizasına kadar çekiyoruz.
    • Dizlerimiz bükük bir şekilde iki bacağımızı sola doğru çeviriyoruz. En son gelebildiğimiz noktada bir süre bekliyoruz ve tekrar göğüs hizasına çekiyoruz.
    • Sağa doğru çeviriyoruz, bir süre bekliyoruz ve tekrar göğüs hizasına çekiyoruz.
    İleriye doğru bacaklarımız uzatıp rahatlatıyoruz.
    Karın Egzersizi -5

VÜCUDU DÖNDÜRME

• Dizlerimiz bükük ve dirseklerimiz omuz hizasında bükük (dengeli bir şekilde) yere oturuyoruz.
    • Dizlerimizi göğsümüze doğru çekiyoruz (bir bacağımız diğerinin biraz üstünde). Aynı zamanda dengeyi sağlayabilmemiz içinde kolları bacakların tersi yönüne çekiyoruz (BELİMİZİ ASLA ZORLAMIYORUZ).
    Bir süre bekliyoruz ve tekrar ilk pozisyonumuzu alıyoruz.

miss_queen bunu beğendi.
  16. 26 Mart 2008
  17. sweetly-m

sweetly-m Guest

sorunu cevaplayım unutmadan asim ben fitness yapıyorum........
    şöyleki;20-25 dk bantta yürüyüş rampa yukarı yokuş da diyebiliriz 5-7 km hızla değiştirerek yürüyorum...el çevirme denen bir dönen alete binip bel çeviriyorum dönüşümlü sopa ile....
    yan mekik yapıyorum her 2 yanıma 3 set yapabildiğim kadar yatıp kalkıyorum alette
    4 set sopa ile dönme enseme sopa koyuyor sağ sol başım karşı tarafa dik şekilde bakıyor 200 kere 3 set
    2. gün b
    aslında daha fazlada olabilir ama malum salonda yalnız değilim...sıra olayı
    bisiklet çeviriyorum 20-30 dk arası değişiyor bugün 50 dk çevirdim....
    yerde sıkıştırma yapıyorum üst karın için...
    yere uzanıp boynumu tutup sadec omuzları hafif hafif kaldırıyorum üst karın acıo zaten 4 set yapıyorum ne kadar yapabilirsem........şimdilik 20-25 kere 4 set diyelim
    sonra sehpaya uzanıp ayaklarım dümdüz yere paralel kaldırıyorum alt karın hareketi bu.....aynı 4 set yapıyorum......
    bacak makinalarına geçiyorum iç,dış,arka,ön bacak diye 4 set yapıyorum 25 kere
    2 kg luk dambıllarla düz yatıp göğüs pres yapıyorum
    oturarar omuz
    ayakta yanlara açış dambıllarla
    4 set yapıyorum bunlarıda
    önceden dambılla pazu yapıyordum şimdi
    haltercilerin ağırlık taktığı sopa şeklinde demir var ya onu ağırlıksız çalışıyorum 4 set
    5 kgluk dambılla pulower yapıyorum..anlamadıklarına netten bakabilirsin hepsinin yapılış şekli var cnm....
    enseye çekiş denen bir hareket var 3 kg ağırlıkla omuzlarıma çekiyorum....4 set
    arka kol için yapılan başka bi alet var 4 set oda
    eğer halim kalırsa çıkmadan 20 dk daha yürüyor yada bisiklete biniyorum...
    zaten çıkışta bisikletle eve dönersem 20 dk ya yakın
    yaya gelirsem 30 dk yürümüş oluyorum...
    aerobiği sevmiyorum ben sıkılıyorum onda ama step isterdim çoğunluk olmadığı için salonda yok bu bölüm.....kısaca açıkladım:roflol:
    evdede koşu bandım var hergün sabah akşam olmadı 1 kerede olsa 20 dk yürümeye özen gösteriyorum mutlaka 100-150 kalori yakıyorum lcd ekranında görme şansım var..........
    yani kızlar neden zırıldadığımı anlayabilirsiniz şimdi dimi....
    benim yerimde siz olsanız kaybolursunuz hele peri:roflo
    l:

miss_queen bunu beğendi.
  18. 12 Nisan 2008
  19. Dora

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar size burdaki çıtır ve adayları tanıştırayım
    MAYTAP: önce çıtır oldu sonra hamiş kaldı şu an takımımızın bebeğini taşıyor karnında:roflol:
    KÜTAHYA: takımımızın uyku boncuğu. uyumayı sever ama bu aralar yerini değiştirdi yadırğıyor alışamadı dönüp duruyor yeniden dalabilmek için uykuya:roflol:
    SWEET: takımımızın bir türlü çabalayıp çabalayım kilo veremiyen çıtır adayı. ama olacak biraz daha sabra ihtiyacı var.:teytey:
    LARA: benim rakibemdir kendisi. ama ben ona bir türlü yetişemedim. kiloda vermiyor ama bende o vermiyor diye ağırdan hareket ediyorum bir hızlansın bende hızlanacağım:roflol:
    ALOLA:eek: da çıtırlarımızdan bu aralar kilo aldı sebebine gelince terki diyer eylemişti buraları şişipte geldi geri:roflol: ama zaten inceldi inceleceği kadarda bizi terk etmiyor sağolsun
    ASİ: oyy yerim o yanlardan fışkıtan simitlerini ben onun. simitlerim diyorda başka bişi demiyor eeeee simitide çok seviyor ama:roflol:
    DİLARA: O da bizim nişanlı çıtırımız. önden zayıf ama siz beni birde arkadan görseniz diyor bir türlü arkadan foto çekip koymadıki şuraya görelim:roflol:
    ZÜMRÜTÜANKA:canım benim takıldı 70 kiloda şöyle kendini çekecek bir vinç bulamadı. inşallah bu hafta onu 2 kilo vermiş olarak göreceğizŞeniz
    EBRU: Oyyy o yakımımızın hanım ağası. ama şimdi gezmelerde bir c deyip kayboluyor. sağ olsun oralarda bile bizi unutmuyor
    JASMİN: anam ben ondan şüpeleniyorum sanırım yiyor.Kötü Kazen 3 gün burda 5 gün mutfakta olsa gerek:roflol:
    SUPERİSİ: kilo verdim diye bir hava bir hava. sönmese bari bu havası. yoksa çok şey elinde kalacak