6 yaşında oğlumun davranışları normal mi?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve e.m.e.l tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

18 Kasım 2009
    Konu Sahibi : e.m.e.l
  1. e.m.e.l

e.m.e.l Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bugün psikolglarla ko0nuştum yaşının gerektirdiği davranışlarmış sıkıntım geçti çok şükür bana moral veren herkese teşekkür ederim teşekkür ederim.

Son düzenleme: 6 Aralık 2009
  2. 20 Kasım 2009
  3. jervez

jervez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bakıcınızın aklından zoru vardı galiba 3.5 yaşındaki çocuk istedi giydirdim ay çok sinirlendim şimdi ya..

4. 20 Kasım 2009
  5. Blair Witch

Blair Witch DurdurunDünyayıİnecekVar! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    bende bır kere ototbuste 4-5 yaşlarında bır erkek cocugunun parmagında oje görmüştüm.dayanamayıp oğlunuzun tırnagıda oje sürmek veya kızlara özel şeyler yapmasını sağlamak psikolojisini olumsuz etkiler,cinsiyet kimliğini kavrayamaz demiştim.çocuğun anneside ''kendi istedi'' dedi...bende siz istesede bunun kızlara özel bir süs olduğunu,erkeklerin oje sürmediğini söyleyin demiştim...bilmem sonrasında davranışları değiştimi...
    sizde dikkatli olun...ev işlerine ilgisi olabilir benım kucuk erkek kuzenımde vileda ile yer silmeyi severdi..seviyo diye endişe etmeyin mümkün olduğunca erkek kimliğinin farkında olmasını sağlayın...a.s.

6. 20 Kasım 2009
  7. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    benim bir kizim bir oglum var
    oglum cok düzenli kendi odasini falan cok güzel toplar yatagini düzeler pijamalrini katlar.
    kizim yapmaz onunkinide oglum yapar. kiz 5 yasinda oglum 6 yasinda
    benim beyim bana ev islerinde yardimci olur.bir erkek cocugunun ev isi yapmasi kötü birsey degildir ki?
    burda yabancilar erkek cocugu illaki bebekle oynayamaz demiyorlar oyuncak bebekte veriyorlar eline kreslerde falan bizim burda.
    sadece kiz icin olan kiyafetlerden uzak durun.seninle cok vakit geciyorsa senin yaptigin seylere özerni.
    birde her erkek cocuk annesini babasindan kiskanir.kizim beni kiskaniyor oglumda babasini kiskaniyor. bu normal.cünki erkek cocugu annesine kiz cocuguda babasina asik oluyor bu yaslarda.
    babasi vakit buldukca onla zaman gecirsinevde sizinle fazla kalmasin.
    zaten erkek cocugu icin evcilik oynamak pek olmaz evcilik oyunlarini kiz cocuklari oynar genelde.
    benim kiz oynamak ister abiside dövüs oynamak ister arada kavga cikar kiz kendi kendine oynar.aba cocugada sürekli baski etmeyin kizmayin.

8. 20 Kasım 2009
  9. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    canım benim kardeşimin sacı uzun diye toka takımıslardı ondan sonra 4 yasındayken fln annemin kırmızı rujuyla makyaj yapmıştı ama rimelin sürüleceği yeri rujun sürüleceği yeri biliodu annem makyaj yaparken izlerdi annem cok duskun 6 yasındayken annemler il dısına dugune gitmişlerdi 5 saat boyunca annemin terliğine sarılıp hıckıra hıckıra ağladı bende korkudan onla aglamıstım sonra annemleri aramıstık geldiler hemen o zaman sustu 8 yasındaykende annem markete indiginde kendi kendine omlet yapıp yemişti bulaşıgıda yıkamıstı kaydirigubbakcemile3 doktora götürdük ama sorun yok doktor belirli yasa kadar çocuk kendini tanıyana kadar olur demişti şimdi 14 yasında sevgilisi var asık oldum abla diyip anlatıyor kaydirigubbakcemile3

10. 20 Kasım 2009
  11. e.m.e.l

e.m.e.l Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok rahatlattın beni... bugün rehberlik hocasıyla konuştuk gözlemlemiş herşey yolunda dedi konuştum cevapları gayet güzelmiş endişe etmeyin dedi. şu sıralar babasıyla daha çok zaman geçiriyor. babasıda daha çok ilgilenmeye çalışıyor... neyse biz atlattık bu durumuda aman dikkat edin çocuk gelişimine ve anne çalışıyorsa mutlaka bakıcıyı dikkatli seçin...

Son düzenleme: 20 Kasım 2009
  12. 20 Kasım 2009
  13. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    o biraz buyusun nasıl olur bak gör benim kardeşim şimdi öptürmüyor bile bize kendini ben erkegim artık buyudum öpmeyin sap sap diyor bizi kıskanıyor onu giymeyin buna bakmayın die düşün daha 14 yasında kaydirigubbakcemile3