60lık Dede ve 20lik Kadın:(

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve OiRPATA tarafından 28 Kasım 2008 başlatılmıştır.

28 Kasım 2008
    Konu Sahibi : OiRPATA
  1. OiRPATA

OiRPATA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar bu durum gerçekten üzücü benim moralimi asırı bozdu bugun dolmusa yaslı bi adam ve kucagında minik bebekle kız bindi

yanıma oturdu kız bebek in yüzü kıpkırmızıydı atesimi var dedim evet dedi yarı türkcesiyle yegeninmi dedim annesi nerde dedim benim dedi buraya kadar hersey normal sayılır da:KK43:( baban ayakta kaldı ben kalkim o otursun dedim o babam degil kocam dediginde sok oldum :KK43:

sorması ayıp kaç yasındasın dedim 20 yeni girdim dedi peki beyin dedim 60 dediginde yaniii:KK43:(

urfanın köyündenmis kız acil getirmisler bebegi :KK43: tek bumu var dedim 2 tane daha var dedi baska karısı varmı dedim ben 4 esiyim dedi 1 ölmüs 3 kumalız dedi:KK43:( adam kürtce bisiler dedi kız suspus oldu ....

Ben bunların nicesini gördüm ama bu en kötüsüydü yazık yaaa 60 yasındaki adam ve 20 li kız üzüldüm ...

Bundan iki yıl önce hastanemizin bs hekimi babasını evlendirdi 25 yasında bir kızla 80 milyar baslık vermislerdi evlendirilen kisi 75 yasındaydı :KK43:(( üzülüyorum bu kızlara....ilce baya baya gelismis ama köyleri malesefki para karsılıgda kızlarını satıyorlar ...

2. 28 Kasım 2008
  3. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Bazı yerler ve oranın kişileri ne yazıkkı kadınları mal gibi görüyürlar...
    Onlar için kadın demek; para karşılığı elde edilen bir varlık..Ağzı olup dili olmayan şahıs...Emirlere uymak zorunda olan söz hakkı olmayan...Sadece çocuk yapmak için ve nefes almak için yaratılmış bir et parçası...Bir böcek gibi öldürülen en kolay şey...Köle gibi itaat etmek zorunda olan...
    Bu böyle gider..
    Bu dediğin kızda bi kurban... yazık.

4. 28 Kasım 2008
  5. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    töreleri öyle, bu konu çok hassas.

6. 28 Kasım 2008
  7. EU1

EU1 Guest

:1shok: dedem diyecegi adama eş bile değil kuma gitmek ha...:1shok:
    Çok çekecekleri var böylelerinin çok.Töre için, para için kurban veriyorlar adeta, söndürüyorlar taze hayatları , yazıklar olsun......

8. 28 Kasım 2008
  9. OiRPATA

OiRPATA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    bence en mühim konu arkadasım gercekten çok önemli ... böyle bir ortamda büyüyen çoçuklar dünyadan bi haber oluyorlar düsün yaa bizim sokakda 10 yasında önlüklü çoçuklar tiner cekiyor komsumun kızına sordum köyden geliyorlar dedi :KK43:(( yani bilinçsizce ortada büyüyüp ve aynı seyleri babaları gibi yapıyorlar vs suçlarda peslernden geliyor...

karsı komsum yaklasık 3 ay önce altıncı kızını dogurdu ve dier çoçuklarıda küçük bu kiside 28 yasında ... ve esi birkez daha denicekmis erk bebek için yine kız olursa kuma alacakmısdüsün artık...

en üstdeki komsumun 7 kızı var en sonunda 1 erk bulmus yasıda genç öyle yaslı degil 36 yasında...yani yazık gerçekten yazık

Son düzenleme: 28 Kasım 2008
  10. 28 Kasım 2008
  11. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    ben önemsiz demiyorum...sadece çok hassas bir konu dedim...çünkü bu tartışmanın sonucu siyasete dayanır gibi geldi bana....kendi kanaatim siyasi boyutu yüzünden oralara erişemiyoruz bilinçlendiremiyoruz...konu çok önemli ama bir o kadar da bıçak sırtı.

size iyi forumlara.s.

12. 28 Kasım 2008
  13. OiRPATA

OiRPATA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım biliyorum anlıyorum nedemek istedigini ama ne bilim üzüldüm ve halime binlerce kez sükrettim

14. 28 Kasım 2008
  15. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

haklısın tatlım :teselli:biliyorum ben de üzülüyorum ama maalesef bu konu bizi çok ama çok aşıyoryasakkelime

forum dışından yapılabilecek şeyler var mı...sanmam tv kanalları yıllardır bu konuları töre cinayetlerini, nikahsız evlilikleri, kuma olaylarını, çocuk fazlalığını işliyorlar ama değişen hiç bir şey yok.

ve maalesef doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle tüm toplum olarak da çürümeye başladık, ensest, çocuk istismarı aldı başını gidiyor.

Son düzenleme: 28 Kasım 2008
  16. 28 Kasım 2008
  17. EU2

EU2 Guest

O dede kılıklı adamı boğasım geldi..Tiksinç şey..Kart horoz..Çok üzgünüm çoookBuruş buruş cildine bakmıyo da torununu yaşındaki kızla yatağa giriyorkötükedihüso:eek:klava:

18. 28 Kasım 2008
  19. EU1

EU1 Guest

arkadaşım kimi kızlarda bunu olgun erkek seviyorum adı altında kendi isteğiyle yapıyor.
    benim bi arkadaşım vardı ve biz bununla baya bi gidip geldik ama ben eşini hiç bilmiyordum.anlatırdı ama yaşını falan hiç söylemezdi.birgün beni yolcu ederken kapıda yaşlı bi adam belirdi ben babası geldi sandım babanmı dedim oda hayır eşim deyince dondum kaldım.kendisi 25 eşi 60 yaşındaydı adamın kendi yaşında torunları vardı.dahada kötüsü ailesi buna o kadar karşı çıkmış hatta reddetmiş buda bakmış olmuyor kaçmış.malesefki böyleleride var