65 günlük bebeğim cok zayıf ne yapabilirim ????

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve spring78 tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : spring78
  1. spring78

spring78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    65 günlük bebeğim var 3 kilo doğdu ilk ay 1 kilo aldıki neredeyse mama vermedim diyebilirim..ama 2. ayda sadece 700 grm almış üstelik hem beni emiyor hemde geceler hariç her emmeden sonra mama veriyorum..çok iştahlı aslında 2 saate bir besliyorum cunku acıkıyor ama kilo alımı az..boyuda uzun 51 cm doğdu suanda 61 cm öyle olunca dahada zayıf duruyor..dışarda görenler 1aylıkmı diye soruyor..hastanede bizle doğum yapanlarla karşılasıyorum neredeyse 2 katı gibi duruyorlar..benım yedıklerim bebeğin kılosunu etkilermi yada mamamızımı değiştirelim aptamil kullanıyorum..dra göre kılosu gayet iyi bide espiri yapıyor safinaz gibi oğlan diye oyuzden bisey demiyor...

2. 31 Ekim 2010
  3. selva82

selva82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    neye göre az kilo aldığını düşünüyosun canım?
    2 ayda 1700gr almış anladığım kadarıyla.
    bu da zaten normal değerler arasında 600 ila 1500gr arası alması gerekiyo ilk üç ayda.
    benm kızım 3 aylık her ayda ortalama 800-900gr arası aldı drumuz gayet iyi diyo
    bence druna güven, görünüşe takılma kilo demek sağlık demek değil...

4. 31 Ekim 2010
  5. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ilk once bebeginin kilosu az degil,belki tombul bir bebek istiyorsun ama her bebegin yapisi bir degil.Unutma ki kilo saglik demek degil.Herneyse sen bunu sormamissin zaten,bence iyi bir fikir degil ve ekstra kaloriden ve kof kilodan baska bir sey vermeyecek bebegine ama illa kilo diyosan premature bebekler icin olan mamalar cok kilo aldiriyor deneyebilirsin.

6. 1 Kasım 2010
  7. Aris

Aris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    Canım, bebeğin aylık olarak bu kadar kilo alıyorsa hiç zayıf değildir. Meraketme.
    Ama gece 2 saate bir emziriyorsan bu çok iyi değildir, çünkü bebeğin yeterince dinlemiyor. Bu olay kilo alımı üzerinde de etkisi var.
    Yediğin gıdaları bebeğin kilosu üzerinde etken değildir.
    Tavsiyem geceleri SMA PLUS ( yeşil olan kutu) mama kullan. Bebeği tok tutar (gece daha fazla uyuması sağlar) ve kilo alımına yardımcı olur. Internetten bu mama hakında bilgi alabilirsin.
    Bebeğin hayırlı olsun.

Son düzenleme: 1 Kasım 2010
  8. 1 Kasım 2010
  9. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    benimde iki bucuk aylik oglum var
    seni anliyorum biz anneler cok abartiyoruz ama cocougunun kilosu gayet normal
    benimkide biraz fazla kilolu 4 kilo dogdu 3 600 e dustu
    ilk iki hafta bir gram bile kilo almadi
    eve eczahaneden bebek tartisi bile kiralamistim 15 gun boyunca bebisimi gunde 10 defa tartmstim endiseden
    sonra bi almaya basladi simdi 6 kilo oldu masallah biz cok korkuyoruz cok endiseleniyoruz
    seninkinin kilo alimi gayet normal zaten doktorunuzda cok iyi demis hic korkma
    bebegin saglikli olsun en onemlisi o
    bide benimkide geceleri ve gunduzleri iki saate bi emiyor
    geceleri ne kendi dinlenebiliyor nede ben gece 5,6 saat uyuyormus bazi bebekler uykuda yemesinden daha cok kilo aldirirmis doktorumuz demisti

10. 1 Kasım 2010
  11. spring78

spring78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bizim gündüz uykumuz neredeyse yok..gecede 2 nadıren 3 saat uyuyoruz.. iştahımız iyi aslında..kılomuzda ıyı gıbı gorunuyor belkı ama okadar ince bi bebekki.. dışarda görenler 1 aylıkmı yeni doğum galba kac gunluk dıye soruyorlar bıde 2 aylık olduğunu duyunca kucuk bebek erken doğummu dıye sorduklarında cıldırıyorum..ustune kayınvalıdem sureklı sutun yaramıyor sen beslemeyi beceremiyorsun mamayı guzel hazırlayamıyorsun dedıkten sonra sureklı gorumcemın oğluyla(3.2 falan doğmus 2 aylıkken 7.5 kılo olmustu)kıyaslayınca ayrıca cıldırıyorum..amaan sağlığımız cok ıyı masallah varsın ıncecık olsun varsın safınaz olsun....

12. 1 Kasım 2010
  13. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    gorumcenin bebeginin ilerde kilo sorunu olma ihtimali yuksek,ilerde de senin oglan hava atar saglikli ve fit vucudu ile :KK66: