65 Milyon Bir İşe Yaramaz Kurbağa Yavrumuz Var

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve principle tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : principle
  1. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    dün doktora gittim eşimin sperm sayısı 65 milyon muş ama progressif motilite (ne demek bilmiyorum) %3 normal morfolojı %0 vesaire vesaire bunlar tam ne anlama gelir bilmiyorum ama bebek olmazmış bildiğim bu. tüp bebek bile zor görünüyor çünkü bu iribaşlar(spermler) yamuk yumuk daha önce bi tüp bebek denemem oldu büyümediler bu şekilsiz spermler yüzünden:eek:klava: ARKADAŞLAR YALVARIRIM YARDIM EDİN BENİM GERÇEKTEN Bİ BEBEĞİM OLMAYACAK MI HİÇ.HİÇ Bİ MUCİZE YAŞAYAN YOK MU NE OLUR BİRAZ DA OLSA UMUDA İHTİYACIM VAR Bİ DALMASI BİLE YETER:Saruboceq:

2. 15 Temmuz 2009
  3. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    aziz türkçe 'DAMLASI' OLMASI GEREKN YER 'DALMASI'OLDU ÖZÜR DİLERİM KAFAM ZATEN KARMAKARIŞIKkafamçokkarıştı

4. 15 Temmuz 2009
  5. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    yani birkaç tane bile normal şekilli sperm yok mu, anlayamadım..mikroenjeksiyon deneseniz..daha garanti olur..hem ankaradasınız..hangi merkeze gittin daha önce?

6. 15 Temmuz 2009
  7. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    bende 65 milyonda nasıl çocuk olmuyor onu anlamadım normalde 20 milyon sperm gebelik için yeterli iken 65 milyon nasıl yetmiyor.hiçmi eşinde normal sperm yok hepsi anormalmi bunu bi şekilde düzeltebilirler sıkma canını.

8. 16 Temmuz 2009
  9. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    normal morfoloji dedikleri saırım normal sperm demek o da %0 yani bi tane bile normal yok. daha önce hrs ye gittim tüp bebk yapıldı tuttu ikizdiler ama kalp atışı göremedik hatta kese bile (kan testinden ikiz diyorum) sebep de eşimin bu şekilsiz kurbağalarından kaynaklanıyormuş bu şekil bozukluğu düzelir mi? internetten araştırıyorum(çünkü eşim doktora gitmiyo:eek:klava:) ama bi cevap bulamadı biliyorsanız lütfen yardım edin bu düzelir mi?:uhm:

10. 16 Temmuz 2009
  11. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    bence bunun bi tedavisi muhakkak vardır nasılki az olan spermi çoğaltabiliyorlar şekil bozukluğu olanınıda düzeltebilirler ama tahminimce bu laboratuar ortamında olur ve senin yumurtana enjekte edilir yani tekrar tüp bebek sizin için iyi bir şans olabilir.geçmiş olsun canım moralini hiç bozma allahın izniyle hepimizin bebeği olur inş.

12. 16 Temmuz 2009
  13. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    ama tüp bebek de zaten sağlıklı spermler seçiliyo..o zaman dediğin gibi gerçekten bir tane bile yok..bu durumda neden hemen tüp bebek yaptılar..önce şine 2-3 aylık bir tedavi uygulamaları gerekmez miydi..yada bir üroloğa yönlendirselerdi..bütün dertleri para olmuş bunların:eek:klava: canım sen eşini ikna et..alt tarafı bir doktora gidip tahlil verecek...şimdi çok etkili ilaçlar var..düzeleceğine eminim..ah bu erkekler..hem çocuk isterler,hem de bişey yapmazlar..kendiliğinden oluyo sanki bu iş..benimki de öyle..tahlil dedin mi cinleri tepesine atıyo..allah hepimize kolaylık versinkaydirigubbakcemile

14. 17 Temmuz 2009
  15. principle

principle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    doktor bunun bir tedavisinin olmadığını söyledi.(tabi bunu söyleyen jinekolog ürolog diil) tüp bebekte de bakmışlar öyle diyo artık kimseye inanmıyorum.

16. 17 Temmuz 2009
  17. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    başka doktorlarada bi görünün bence bide keçi boynuzu kürünü bi deneseniz faydası olur gibime geliyor.mutlaka vardır bi yolu.hiç spermi olmayanlardan bile bulunuyor ameliyatla.

18. 21 Temmuz 2009
  19. tuliny

tuliny hér$éy s@n@ d@iR .. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım testte yazan değerlerin tamamını yazarsan daha iyi olur..
    morfoloji önemli evet..
    morfoloji spermin baş boyun kuyruk bölümünün tam olduğunu ve normal sperm olduğunu gösteriyor..
    yalnız şu da var..
    incelemelerde verilen sperm örneğinin hepsini incelemeleri mümkün değil..
    tek tek ayıramazlar o kadar milyon sayıyı..
    misal 100 spermi inceliyorlarsa incelemediklerinin içinde normalleri de vardır..
    motilite hareket demek..
    bu %3 toplamı mı..
    ama gebelik elde edilmiş olduğuna göre normal spermlerinizde var..
    doğal yolla gebelikte normal olmayan sperm yumurtaya zaten ulaşamaz..
    size tüp bebek yapılmış..
    ve döllenmiş yumurtayı sana koymaları gerekir..
    olmamasının sebebi sperm değildir bence..
    döllenmiş çünkü..
    eşin bir üroloğa gidip testi tekrarlasın..
    varikosel falan varsa ameliyat olur..
    olmaz diye üzülme..
    Rabbim mucizeleri gönderiyor..