7 aylık bebeğim için hangi balık uygundur?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve wetw tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

10 Nisan 2010
    Konu Sahibi : wetw
  1. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    7,5 aylık kızıma haftada 1 gün vermek üzere balık yemekleri yamak istiyorum ancak malum mevsim apanmaküzere. Somon aldım ancak fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. 11 Nisan 2010
  3. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende somon almıştım.hatta birkaç defa koydum çorbalarına ama doktorumuz önermedi.çünkü somon bizim ülkemizde olan bir balık değil,buraya gelirken donduruluyor.balıkçılar satarken donu çözülüyor.ben evde tekrar dondurucuya attım.ve en önemlisi dondurulup çözüldüğünde hem vitamini kalmıyor,hem alerji yapma riski çok fazla artıyor.üstelik bu aşamalardan geçerken balıkta oluşan bir bakteri bağırsaklara yapışıp hastalık yapıyomuş.tam ne hastalığı yaptığını bilmiyorum.ama düşününcede mantıklı geliyor.bebeklere derin su balığı yedirmek gerekiyomuş aslında.ama doktorumuz bize hamsi verebilirsiniz dedi.istersen derin su balıkları nelermiş bir araştır bakalım.şimdi bende bakıcam.kusura bakma biraz uzun oldu.

4. 11 Nisan 2010
  5. nihalemre

nihalemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah ah benim oğlumda yedi buçuk aylık ve bende balık vermek istiyorum.fakat şanlıurfada bulmak imkansız taze balığı...hepsi dondurulmuş çözdürülmüş.napcağımı şaşırdım.

8 aylık olunca balık yağı şurubu vermeyi düşünüyorum.

6. 11 Nisan 2010
  7. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    uskumru, ton baligi ve somon derin su baliklari uskumru her zaman taze bulunur heralde

8. 11 Nisan 2010
  9. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebekler için en vitaminlisi dil balığıymış.ama nerde nasıl satılır bilemem.sanırım oda dondurulmuştur

10. 12 Nisan 2010
  11. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ya kızlar, benim bukunduğum şehirde Norveç somonunun fabrikası var. Balıklar norveçten gelyor, burda temizlenip, ayıklanp, fleto haline getirilip vakumlanıyor ve türkiyenin birçok yerine satılıyor. Carrefour başta olmak üzere pek çok maaza ve turistik yerlerdeki restoronlar. Benim bi tanıdıım kz o fabrikada çalışıyor ben ondan aldım, vakumlu temilenmiş. Ama norveçten gelme kısmını bilmiyorum tabiki donrularakmı aşka tülü mü ?Yoksa ahsen26 arkadaşın dediği konu mantıklı..

12. 12 Nisan 2010
  13. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
  14. 12 Nisan 2010
  15. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    dondurulmuş balığı veremiyor muyuz??
    balık çorbasını nasıl yapıyorsunuz kızlar

16. 12 Nisan 2010
  17. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    dondurulmuş oalark gelimiş fakat çözülmemiş balığı 2 gün önce attım,bugün yapmayı düşünüyorum bişe olmaz demi??

18. 12 Nisan 2010
  19. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla bende fabrkadan aldım soonları 200 gr lık vakumlu poşetlerde ve buzlukta. Bende burdan alıp yapıyorum. Bir kez omşum yaptı, 1 kez de ben yaptım balık çorbasını. Patates, soğan, havuç,kuşbaşı elimin 4 parmağı kadar somonu güzelce pişirip süzgeçten geçirdim. Ben söyle yaptım başka çeşit bilen varsa yazarsa sevinirim.