7 aylık bebeğine domuz gribi aşısı yaptıran varmı?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve nilep24 tarafından 2 Aralık 2009 başlatılmıştır.

2 Aralık 2009
    Konu Sahibi : nilep24
  1. nilep24

nilep24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar kızım 5 gün sonra 7 aylık olacak .domuz gribine yakalanmasından çok korkuyorum ama herkesin olduğu gibi benimde kafam çok karışık aşı vurdurup vurdurmamakla ilgili.aşı vurdurduysanız hangi yan etkileri gördünüz yazarsanız sevinirimmafoldumben

2. 2 Aralık 2009
  3. aysun4141

aysun4141 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben ogluma tam 7.ayındakı kontrolunde yaptırdım cok sukur hıcbır yan etkı gorulmedı

4. 7 Aralık 2009
  5. atospatos

atospatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde bugün oğlum eşim ve ben aşı olduk ve çok iyiyiz allaha şükür.

6. 29 Aralık 2009
  7. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bizde bebeğim,eşim ve ben yaptırdık 2 hafta oldu yaklaşık.Hiç yan etkisini görmedik çok şükür iyiyiz.Bebeklere 2 doz yapılıyor, 2. doz önümüzdeki hafta.

8. 31 Aralık 2009
  9. severpol

severpol Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    6 ayı doldurduktan sonra yapılabiliyor bence hiç bekleme git yaptır her şekelde allah emanetiz tabi elimizdeki fırsatı iş işten geçmeden dağerlendirmek en iyisi

10. 31 Ocak 2010
  11. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    "Allaha emanetiz" diyerek aşı olmak bana biraz saçma geliyor. Bunun bir sektör olduğu ve bazı yabancı ilaç firmalarına yaradığı ortada!! Elimizden geldiğince hastalıktan korunmak bence en güvenlisi! bu aşının yan etkileri bugun yarın ortaya çıkmıyor zaten! ileriye yönelik olduğu biliniyor! içeriği de tartışmalı! gribi iki burun akıntısı üç tıksırıkla atlatmak varken yarını ne olacağı bilinmeyen bir ilaca güvenmemeli bence! bol bol portakal mandalina greyrut vb C vitamini ve çeşitli vitamin deposu doğal besinlere sığınmak sanırım en güvenilir yöntem! aşı olmadan önce bilinçli bir şekilde araştırmakta fayda olduğunu düşünüyorum! sağlık günler!!