7 haftalık bebeğimin kalbi durmuş.. :(

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve lorilori tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

23 Aralık 2009
    Konu Sahibi : lorilori
  1. lorilori

lorilori Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    10 haftalık olması gerekiyordu.. 2 gün sonra kontrolümüz vardı.. iç çamaşırımda çok hafif bir leke gördüm panikledim burda okuduklarım geldi aklıma... ilk gebeliğimdi ve çok heyecenlıydım.. hemen gece 3 te doktora gittik. ultrasonla bakıldı... kalp atışı yoktu... maalesef dedi doktor... dünya başıma yıkıldı.. tekrar gebe kalmak istiyorum ama çok korkuyorum.. acaba neden durdu minik kalbi... 6 haftalıkken vajinal ultrasonla kalbini görmüş dinlemiştik acaba o mu sebep oldu.. çoğu doktor dinletmiyormuş.. geç döllenme olmuştu.. regl olmam gereken gün hamile kalmıştım acaba sağlıklı bir döllenme mi olmadı????????? kafam soru işaretleriyle dolu???????? bilgisi olan yardım edebilir mi neden olabilir.. en kötü ihtimal ne olabilir???????????????:gitme:senağlama

2. 23 Aralık 2009
  3. emiro76

emiro76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun canım,Allah sabır versin en kısa zamanda sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin.Bende senin gibi ilk üç ay içerisinde iki bebek kaybettim.ıkinci bebeğe genetik inceleme yapıldı.Kromozomlarında sorun çıktı.Genellikle kromozom anomalisi olan bebeklerin kalpleri duruyo.Bunların büyük bir kısmının anne babalarında genetik sorun yok bebekte sorun oluşuyor.Bildiğim kadarıyla döllenme zamanı önemli değil,sende o ay geç yumurtlama olmuş yumurta 24 saat canlı kalıyo. Ultrosonun bir suçu yok için rahat olsun.Bir daha hamile kalmadan önce sende kan pıhtılaşma sorunu var mı diye baktırmanı tavsiye ederim.

-Lidya- bunu beğendi.
  4. 23 Aralık 2009
  5. Gurbet_gelini

Gurbet_gelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    gecmis olsun insallah bi dahaki hamileligin saglikli gecer
    cok zor bi durum bende ayni durumu yasadigim icin biliyorum

6. 24 Aralık 2009
  7. SHARK_11

SHARK_11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    88
    canım aynı durumu bende yaşadım.8+5 iken kalbi durmuş ve 2 hafta karnımda taşımışım.2 hafta önce aldılar onu benden.hiç belirtimde olmadı.kontrole gittiğimizde gördük.çok zor ALLAH bir daha kimseye yaşatmasın.ömürleri okadarmış ne diyelim.bencede ultrasonun bi suçu yok.öle olsa dr.lar bakmaz zaten.inşallah tez zamanda tekrar hamile kalır ve sağlıcakla hayırlısıyla kucağımıza alırız bebişlerimizi.moralini bozma sakın.moral çok önemli.şimdi 2 adet dönemimin geçmesini bekliyorum sabırsızlıkla.inşallah fazlabeklemeyiz.bu bebeğime korunmayı bıraktığımız ilk ay hamile kalmıştım.2.de öle olur inş.

8. 26 Aralık 2009
  9. CiLeKLi...

CiLeKLi... Sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    cok gecmiş olsun.. bir dahaki hamileliginde hic sorun yasamayan cok arkadasım var. benim bebegimin kalbi hic atmadı. hic gormedim attıgını buyudu ama kalp atısı alınamadı. bekleyip 10 gun kurtaj olucaktım ki kendi dustu :KK43:( umarım bi sonraki gebeliklerimizde boyle bir acı yasamayız. cok uzgunum.

10. 26 Aralık 2009
  11. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    lorilori gecmis olsun cnm benimde tam 5 kere ayni sey basima geldi sakin aklina gelen seylere kafani takma cünkü insan hasta oluyor düsüne düsüne bende acaba doktorum bakti diyemi kalp atisi durdu diye cok sordum kendime doktorumun cevabi ise kesinlikle hic alakasi yok zaten yolunda biseyler gitmiyordur diyor herseyin hayirlisi takdiri ilahi yanliz degilsin cnm bu aciyi yasayan okadar cok kisi varki allah birdaha yasatmasin

12. 27 Aralık 2009
  13. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Allah sabır versin :KK43:

14. 12 Ağustos 2010
  15. Soru ilgeci

Soru ilgeci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar çok kötüyüm :KK43: az önce doktordan geldik. bugün tam 6. hafta bitti, 7 haftalık gebeyim. embriyo 9,6 mm olmuş, kese çok düzgün, kanama yok ama kalp atışı da yok! :KK43: dr hemen alalım dedi:KK43: başka bir doktora gittim o da kalp atışını göremedi. gelişmiş ama ya dün ya bugün kalbi durmuş dedi. bir hafta daha beklesem, belki olur mu ki ümidindeyim. beş yılın ardından mucize gibi gelmişti bu bebek. şimdi ne yapmalıyım. böyle bir şey yaşayan, sonra da kalbinin attığını gören var mı? çok kötüyüm.

16. 13 Ağustos 2010
  17. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba..bende geçen ay yaşadım aynı şeyi..1,5 yıldır gebe kalamıyordum..mayısta aşılama yapıldı,tutmadı..haziranda normal yolla hamile kaldım.4 gün adet gördüm,üstüne görme denen şeymiş..tahmini 7.haftaya yaklaştık kalp atımı alınamadı.bebek 1 cm.,kese 37 mm.olmuştu.gelişiyor ama kalp atımı yok hemen alalım dediler.lekelenmelerim başladı ve genel anesteziyle kürtaj oldum.şimdi adetimi bekliyorum ama 5 gün geçti..kürtajdan dolayıymış gecikme..bende çok direndim,2 doktora gittim.ama beklemek bişey getirmez dediler..çok büyük bir mucizeyle geldi dediğin gibi..düşünmemeye çalışyorum ama zor..inşallah seninkinde doktorlar yanılıyorlardır.

18. 29 Ekim 2010
  19. banu145145

banu145145 İçimde değil yüreğimde... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Merhabalar geçen sene aynı acıyı bende yaşadım.10 sene sonra hamile kaldım hemde tedavisiz o kadar sevinmiştimki bunun tarifi yok anca yaşayanlar bilir.Herşey iyi gidiyordu bir sabah uyandım çok uçuk pembe bir leke kondurmadım daha sonra çoğaldı ve arttı dr gittiğimizde artık herşey bitmişti.Kürtaj oldum ve umutlarım soldu o zamandan beri bir dahada tutmadı şimdi 3 ay içinde tüpbebek deniycez ama o kadar çok korkuyorumki gene aynı şeyleri yaşamaktan insanlara tuhaf geliyo ama hala aklıma gelince ağlıyorum küçük meleğim neden gittinki diye.Umarım yüce rabbim bu sefer bizi tam sevindirir.Herkese güzel mutlu hamilelikler