7 kez başarısız embriyo transferi...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve dilem tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Mart 2010
    Konu Sahibi : dilem
  1. dilem

dilem tuna pasa sen cok yasa ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba,
    ben belcikada yasiyorum, 30 yasindayim, 2004yilindan beri bebek istiyoruz ancak onca tedaviye ragmen hep sonucumuz negatif oldu..
    2005yilinda tedavilere klomenle basladik bir yil boyle devam ettik daha sonra 2006yilinda 3-4asilama yapildi her seferde 4-5yumurta olustu ama sonucumuz hep negatif oldu...
    2007yilinin ekim ayinda ilk tupbebek tedavisine girdik 15yumurtadan 4dollendi, ilk transferde tek embrio trasnfer edildi ve yine sonuc negatif daha sonra subat 2008de geriye kalan uc dondurulmus embriyodan 2si trasnfer edildi buda kisa suren bi gebelik oldu 6haftalikken dusukle sonuclandi...
    daha sonra 2008de tekrar tedavimizi olduk bu sefer micro yapildi ve tam 14 embriyo elde edildi, 2si taze trasnfer edildi geriye kalanlar ise 4kez trasnfer edildi sonuc hep negatif su an iki tane daha dondurulmus embriyomuz var onumuzdeki ay onlarida transfer edecegiz gerci umudumuz yok ama mecburuz dondurulmular bitmeden yeni tedaviye giremiyoruz(belcika yasasi boyle)..
    rahatsizliklarimiza gelince bende pko var ama 1seneyi askindir cok duzenli adet oluyorum, ve her tedavide yumurtaliklarim fazlasiyla ilaclara cevapveriyor(metformin kullaniyorum).esime gelince morfolojik sorunu var ancak sperm sayisi yuksek oldugu için ve micro yapildigi için pek onemli olmadigi soylendi bize, ayrica cift tarafli varikoseli var ve ameliyat gunu bekleniyor...
    en son doktorumuzla gorustugumuzde son transferden sonra eger olmazsa laparoskopi yapilacagini soyledi, ve birde kan tahlili yapildi genetik arastirma için(daha sonuclarini almadik)ve yeni tedavide transferleri 3.gun degilde 5/6.gun yapilacagini soyledi...
    sizce neler yapmaliyiz?oneri ve tavsiyeleriniz nelerdir?
    tesekkurler

2. 6 Nisan 2010
    Konu Sahibi : dilem
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    inşallah dondurulmuşlarla gebe kalırsınız ancak olumsuz sonuçlanırsa laparoskopiyi ve blastokist transferini bende öneririm

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.