7 kilo bebek nasıl doğrulur :)

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve munise19 tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

20 Mart 2008
    Konu Sahibi : munise19
  1. munise19

munise19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hamişler.duydunuz mu batmanda bir anne 7 kilo tosuncuk doğurmuş. hemde normal doğum. ya ben hala inanamıyorum. o kadar açılma nasıl olmuş.benim 1 haftam kaldı.ama bende tık yok. ne açılma ne de başka belirtiler. o bayan nasıl dayanmış.hala aklım almıyor.kilosu 5 in üstündekileri sezaryana alırken o bayan nasıl olurda 7 kiloyu normal yolla doğurmuş.siz becerebilir miydiniz?

2. 20 Mart 2008
  3. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    forumda takılma yine başladı ve aynı mesaj iki kez gitti.konuyu açan arkadaşımın mesajı aşağı düştü..rica etsem moderatör arkadaşım bu mesajımı editleyebilir mi?yada silebilir mi?

4. 20 Mart 2008
  5. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende 2 çocuğumu normal doğurdum...o kadın obez ve şeker hastasıymış...hiç doktora falan da gitmemiş..haberin ayrıntılarını okuduğumda bende çok şaşırdım...mutlaka doktorların cerrahi mudahalesi olmuştur...ben o büyüklükte bir bebeği normal doğuramazdım herhalde...:sm_confused:
    allah seni de bebeğini de sağlıkla kurtarsın canım....:nazar:

6. 20 Mart 2008
  7. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    benim tahminimce kadının ilk çocuğu değil. sanırım çok sayıda doğum falan yapmıştır.... çatısı iyice açılmıştır...maşallah diyorum ama sağlık kontrollerini çok iyi yapmaları lazım. geleceğin obezite adayı bir çocuk olarak görüyorum... bu arada benim kızım 4 kg doğdu...dikişlerimin acısını hala unutmam , 7 kg yu düşünemiyorum artık...

8. 20 Mart 2008
  9. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadasım merhaba bende 39 haftamdayım ve su anda bebegım 4 kıloyu gecıyor.sen normal dogummu yaptın ben normal ıstıyorum fakat eger boyle gıderse sezeryan olacak gıbı.senın nasıl gecmıstı bana bıraz bılgı verebılırmısın

10. 22 Mart 2008
  11. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    7 Kilomuuuuuuuuuuuuuuu Yuhaannesss :s

12. 22 Mart 2008
  13. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Bende sabah eşimden duydum.
    Söylediği laf aynen şu " bak kadın 7 kg bebek doğurmuş, bizimki daha 500 gr., yemek yiyeceksin ben anlamam"
    Rabbim hem anneye hem bebeğe sağlıklı uzun ömürler versin.
    Kadın doğurdu kabak benim başıma patladı.kafamçokkarıştı

14. 22 Mart 2008
  15. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106

canım öncelikle allah bir avazda kurtarsın diyorum,sağlıkla inşallah kucağına alırsın.normal doğum yaptım. 5-6 saat sancı çektim sonrası doğdu. doğum ve sancıdan ziyade beni dikişler çok zorladı... 8cm falandı sanırım açıldığında doğuma girdim. daha fazla açılma beklemediler çünkü bşı gözükünce hemen doğuma aldılar...rahat geçti diyebilirim ama dediğim gibi çok dikişim vardı... dr. ve ebede tahmin etmiyordu iri bebek oacağının ama doğunca maşallah falan dediklerini duydum... sordum 4 kg dediler...

böyle işte eğer bir komplikasyon olmazsa normal doğum yapabilirsin ama benim bildiğim iri bebekleri sezeryana aldıkları. yinede dr. un iyisini bilir ,o yönlendirir seni...

sağlıcakla kal, hayırlısıyla da bebeğini kucağına alırsın inşallah...

16. 22 Mart 2008
  17. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sagol canım ya bende dıkıslerın fazla olmasından ve deformasyona ugramasından korkuyorum doktorum normal yapabılırsın dedı ama bu yazdıklarımla karsılasabılecegımı soyledı.doktorum sezeryandan yana.aklım cok karıstı artık son anda ne olacaksa olacak bakalım.ıyı dıleklerın ıcın tesekkur ederım

18. 22 Mart 2008
  19. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    4 5 kiloydu kızım gebelik sekeri vardı bende zor dogumdu ama normal dogum en iyisi bence dikisler zor ama bence sezeryandan daha iyi allah hepini bir avazda kurtarsın insallah