70 kilo ve üzerinde gebe kalıp çoğul gebelik olan var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve gyshnky tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

24 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gyshnky
  1. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar henüz hamile değilim fakat bu ay klomen ile ilk denememi yapacağım ve doktorum da çoğul gebelik ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.Fakat kilom da var.
    Doktorumla da konuşurken inşallah ikiz olur demiştim o da " ayy ikiz çok zor nasıl taşıyacaksın " falan dedi... Aranızda 70 kilo ve üzerindeyken hamile kalıp çoğul gebelik geçirenler var mı? Gebeliğiniz nasıl geçti yada geçiyor? bilgi sahibi olmak istedim.

2. 24 Aralık 2009
  3. TopukluAyakkabi

TopukluAyakkabi Tuna-Öykü-Naz :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yazındaki tek takıldığım nokta 70 kilo fazla mı ??? ben atayım kendimi şurdan biyerden

4. 24 Aralık 2009
  5. gyshnky

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Valla canım boya göre fazla olabiliyor 70 :)) kaç kilosun ki? ve boyun önemli tabi birde.

6. 24 Aralık 2009
  7. gyshnky

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Kimsenin yakınında bile yok mu böyle bir durum yaaaa CADIARZU

8. 25 Aralık 2009
  9. sweetgirl

sweetgirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım bnde 160boyunda 75kilo falanım kilo vermem lazım ama veremiyorum drumda kilo ver dedi ama napıım bende klomen kullanıyorum bu 3.ayım bizde pek problem yok yumurtalıklarımda ii ama 2senedir olmuo artık bi ay daha kullanıp rahimfilmi çektiricem yani anlıcan kilo başa bela belkide verebilsem hemen kalırım ama veremiyorum bn birazda kilodan dolayı gebe kalamıyorum sanırım:1no2:

10. 25 Aralık 2009
  11. gyshnky

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım zannetmiyorum... Yani eğer yumurtalıklar yağ bağlamamışsa (ki o kadar kiloda olacağını sanmıyorum). Çünkü burada bir başlık daha vardı kilolu hamile kalanlarla ilgili... 95lerden 110 lardan bahsediyordu arkadaşlarımız... O kilolarda bile hamile kalınıyor.Kaldı ki benim en yakın arkadaşım 160 boy 89 kilo ile hamile kaldı hemde evlenir evlenmez. Kilo sadece hamilelik süresince rahatsız edici olabilir.bi de belki doğumda. ama yumurtalılarda sorun yoksa hamile kalmaya etki edeceğini sanmıyorum

12. 25 Aralık 2009
  13. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ikiz gebelik ihtimali yüksek ise tedavi yoluyla mi gebe kalmayi düsünüyorsun? Simdi 70 kg ne hamile kalmaya nede cogul hamililek tasimayi engelleyecek kadar fazla kilo degil. Icin rahat olsun. Sanirim doktorun genel olarak cogul gebelik zor demek istemistir herhalde.

14. 25 Aralık 2009
  15. gyshnky

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bu ay klomen kullanacağım canım ve klomen ile çoğul gebelik ihtimali de yüksek oluyormuş.tabii kesin değil. bende pek engel olacağını düşünmedim ama doktor öyle diyince kafama takıldı.ikiz gebelik tabiiki daha zordur.ama acaba kilonun artı zorlaştırıcı bir etkisi oluyor mu acaba diye yaşayanlardan öğrenmek istedim.

16. 25 Aralık 2009
  17. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Allah gönlüne göre versin eger icinde ikiz istegi varsa allah sana ikiz versin. Sanirim klomen dedigin hormon hapi oluyor. Bunun gibi haplarda cogul gebelik ihtimali yüksek oluyor. Simdiden bukadar endiselenme canim doktorlar hep abartiyor istiyorlarki herkez bir deri bir kemik olsun. Tabiki söylediklerini dikkate al ama 70 kilo okadar abartacak fazla kilo degil bence.

18. 25 Aralık 2009
  19. sweetgirl

sweetgirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ayy canım çok saol ya içimi rahatlattın:1hug:bu klomende 3.ayım ilk ay gitmedim 2. ayımda gittim 23mmlik bi yumurtam oluşmuş ilk aydan kist falanda olmammış iidedi ama bn bide tüplerden şüpheleniyorum ya tıkalıysa naparım die içim içimi yiyor buay ve ocakla birlikte toplam 4ay kullanıcam klomeni drm acele etme çocuk olmamasına pek engel gözükmüyor oyüzden hızlı ilerlemiyoruz dedi ama 4.ayda olmazsa eşimden tekrar spermiyogram bndende rahim filmi isticek ona görede çatlatma iğnesine geçicez ya inş. hiç bunlara gerek kalmadan hamiş kalırımda şu stresden kurtulurum artık bide bişey sorcam yumurtalıkta yağlanma olsa dr bunu vajinal ultrasonda görürdü demi?kızlar bide buay soğan kürünü yapıım diorum ama acaba işe yararmı gerçi birsürü kür yapıorum ama düzenli yapmıorum yarın adetimin7.günü soğanada ozaman başlanıomuş sanırım yarın başlayım buayda bunu deneim bakıım neolcak size haber ederim kızlar yardımlarınz için şimdiden teşekkürlerkaydirigubbakcemile3