7haftalık olması gerekirken 5 haftalık:(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ozgurderya tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

23 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ozgurderya
  1. ozgurderya

ozgurderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba sıteye yenı uye oldum harıka bayanlar arası ıletısım super..bende bı sıkıntımı paylaşmak istedim.bugun doktora gıttım kesenın ıcınde heuz bebegı goremedı en son 5 eylülde regl oldum hesaplara gore 7 haftalık olması gerekırken 5 haftalık dedı. 2 hafta sonraya randevu verdı bebegın gelısıp gelısmedıgıne gore hareket edecegız dedı. sızce normal mı ?yanı bu gerılık daha sonra duzene gırer mı?
    buarada İsteyen herkese Allah nasıp eder ınsallah..

2. 24 Ekim 2010
  3. bettar

bettar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm kesın emınmısın gununden.bıde bu hesaplamalar 28 gun olarak hesaplanıyor.duzenlı olup olmamasıda etkılıyor.sımdılık beklemekten baska yapacak bıseyımız yok sanırım ama moralını bozma sakın.bende 3 bebek kaybettım ama benımkılerın gelısımlerı kalplerı durdu.ama 2 hafta bıraz uzun dıyebılırsın ama çok normal.anca 7 haftada kalp atısını duyabılıyorlar.6.haftada duyulabılıyo alttan bakınca.ama bakalım ıns hayırlı haberlerını alırız.

4. 24 Ekim 2010
  5. bettar

bettar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar cok ama kullanmısımmmm :)

6. 24 Ekim 2010
  7. ozgurderya

ozgurderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Canım Allah sanada sabırır versın umarım dıledıgın ıstedıgın hersey bundan sonra olur aslında benım reglım duzenlıydı her ayın basında yada 1 gun oncesı gelırdı gecen ay 5 gun gecıktı doktora bunun bır etkısı olur mu dedım yok dedı..sanırım beklemekten baska care yok zaten ıdrar testınde de 7.gun sılık 10. gun tam net olarak cıkmıstı normalde daha erken cıkıyormus sanırm sende bende ıı haberlerle tekrar gorusuruz ıns

8. 24 Ekim 2010
  9. sinem8384

sinem8384 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim merhaba benim de ayni durum basima geldi. regl tarihime gore 6 haftalik olmasi gerekirken, benim ki 4 haftalik gozukuyodu ultrasonda. Dr ilk once keseyi goremedi. dis gebelik olabilir beta hcg nin duzeyine bakicaz aretis vrsa kendini ikiye katlarsa normal gebeliktir dedi. 2 gun bekledik. kan tahlili ve sonuc: ikiye katlamis deger. sonra gelisimi geri dedi. bunun iki nedeni olabikir: 1. si gec yumurtlamissindir 2. si de gelismiyordur dedi. bunun icin de 2 hafta beklemejmiz lazim tekrar ultrasoinla bakicaz dedi. tabi cok zor gecti dualarla gecirdim o iki haftayi. ve sonunda guzel haberi aldik. gec yumurtlamisim. su anda 6 aylik oldu. insallah Allah im sana da nasip etsin. iyi dusun sikma kendini. bu sekilde olan cok arkadasim var. kimisinde 10 gun kimisinde 1 hafta gecikmeler var. yani olabiliyo...moralini bozma :):lepi:

10. 24 Ekim 2010
  11. ozgurderya

ozgurderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    tesekkurler canım boyle aynı dertlerı paylaşan ve olumlu sonucları alan arkadaslarla gorustukce ınsan rahatlıyor umarım bende ıı sonuclar alırım senın gıbı..senın adınada coooooooook sevındım.

12. 24 Ekim 2010
  13. arim

arim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben 19 haftalık hamileyim ama son adet tarihime göre hesaplayınca hala 10gün gerideyim
    başta çok merak ettim doktor yanlış hesapladı fln sandım ama meğer çok basit ,önemsiz bişeymiş
    geç döllenme olmuş
    yani daha geç hamile kalmışım
    gene de bebeğim 3gün -4gün derken bi hafta erken büyüdü
    sanırım söylendiği gibi böyle böyle gerçek hesaba gelecek

14. 25 Ekim 2010
  15. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Kontrol hapi kullaniyormuydun?

16. 25 Ekim 2010
  17. ozgurderya

ozgurderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    hergun gune baslarlken acaba bırısı cvp yazmıs mı dıye hemen bu sıteyi acıyorum umarım bende olumlu sonuc alırım gunler gecmıyor sankı buarada anne adayı bana soruyorsan k. hapı kullanıyordum ama 5 ay once bıraktım neden kı?

18. 25 Ekim 2010
  19. samirsak

samirsak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ozgurderya arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun ve hayırlı haberler almanı diliyorum.bende gebeliğimi öğrendiğimde 6.haftaydı ve 7.haftasında doktorla ilk görüşmemiz vardı.ama o zaman banada keseyi görmediğini söledi ve tam o günde kanamam başladı.hemen kan sonuçlarıma bakıldı ve 46,2 çıktı.2 gün sonra tekrar kan testi yaptırdım 2-3 katlaması gerekirken 50,6 çıktı.doktorum bana düşeceğini olsa bile sağlıklı bi bebek olmayacağını söledi.ve malesef düşükle sonlandı.benim tek tesellim bunu gebeliğimin başında yaşamamdı.sana tavsiyem kan testi yaptırman.hayırlı haberlerini bekliyoruz canım....:KK3: