8 aylık bebek yemek tarifleri

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve sonem tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

17 Haziran 2010
    Konu Sahibi : sonem
  1. sonem

sonem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar bebeğim 8 aylık oldu öyle herşeyi yemiyor sebze yediremedim muhallebi yemedi çıldıracam bir yedğini ikince kez yaptığımda yemiyor öğürüyor şimdi sekiz aylık oldu ne yapsamda yedirsem siz neler yapıyorsunuz lütfen yardım...bilmiyorumkismile
  2. 18 Haziran 2010
  3. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    cnm biz 7 küsur aylığız
    biz şunları yiyoruz belki sana fikir olur:
    öğlenleri tarhana (bebekler çok seviyor)
    yoğurtlu pirinç çorbası
    sebze çorbasına patates havuç kabak taze fasulye bezelye maydonoz biber (kırmızı ve yeşil) kıyma pirinç bulgur mercimek irmik.. yani ne varsa ama bakla filan vermiyorum.
    tabii z.ya ekliyorum
    ayrıca akşamları bizim sıpa da muhallebi yemiyor dr yemiyorsa öğlen hazırladığın çorbayı sıcakken cam kavanoza koy sıkıca kapat buzdolabına koy akşam yedir dedi
    ayrıca biz bu aydan itibaren akşamları ne yersek ondan da yediriyoruz az da olsa dr öyle söyledi tabii yemeklere tuz baharat atmıyorum ayrıca soğanı da kavurmuyorum suda haşlayıp pişriiyorum yemeği. ayrıca ilk gün kuru fasulye dahi yedirdim:) tencere yemeğine alışması lazımmış.
    muhallebi yemiyor diye akşamları haşlanmış buğday irmik pirinç unu ve suyla yapıyorum onu yedi
    bazen muhallebisine meyve koyuyorum
    bizimki de yoğurdu yemiyor ben de yoğurdu çorbasına katıyorum veya meyveyle karıştırıyorum
    yani bebekler çok çabuk sıkılıyor o nedenle her gün aynı şeyi vermemek lazım
  4. 21 Haziran 2010
  5. pamukannesi

pamukannesi Hakkımızda hayırlısı... Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    48
    şekercik, cnm senin bebişin pütürlü yiyebiliyor mu..bizde 7,5 aylığız ama ağzına kıyma tanesi bile gelse hemen boğazına kaçırıyor ve ne yediyse çıkarıyor..o konuda çok dertliyim... ne yapsam acaba
  6. 22 Haziran 2010
  7. sekercik

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    cnm ben hep eline ekmek kabuğu verdim ilk verdiğimde boğazına kaçıyordu ben de parmağımla çıkartıyordum artık kaçarsa su veriyorum yutuyor ya da kendisi çıkarabiliyor denemen lazım kaçrsa korkma çıkar ağzından yoksa nası alışacak bebiş? cnm ben hiç rondodan geçirmiyorum hani sarımsak dövecekleri var ya ahşaptan tokmak diyoruz onla eziyorum öyle yiyor yani baya bi pütürlü.
  8. 26 Haziran 2010
  9. innuk

innuk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    63
    şekercik canım maaşallah senin oğlan aşmış durumda bizimkine azcık pütürlü versem öğğ yapıyor hemen ekmek verdik eline koparıyor yutamıyor direk öğğ yapıyor.Dişler çıktıya artık herşeyi ısırmak istiyor ama boğazına gidince kötü oluyor yutamıyor pütürlüleri.Ay en korktuğum seydi başıma geldi yaa.
    Birde bizimkine meyve yediremiyorum. Annem şeftali kayısı kiraz sıkıyor tel süzgeçte marmelat gibi oluyor onu veriyor yok onuda iki kaşık yiyor sonra istemiyor nasıl çözcez bu meyve problemini...
  10. 26 Haziran 2010
  11. sekercik

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    innuk şekerim alışacak öyle alışacak sanki bizimki ilk verdiğimde öğğ yapmadı mı ama alışıyorlar öyle öyle. bi de kopar minik ekmeği öyle ver ağzına öyle alışır belki. bizimki de ekşiyi sevmiyor kaysı ve şeftaliyle arası limoni:p AMA tatlı armut almıştık köy armudu ona bayıldı sabah babası eline olduğu gibi vermiş azcık çentik açmış onu baya yedi. şimdi bağımsız olma zamanları meyveyi eline ver öyle yesin daha çok zevk alır
  12. 26 Haziran 2010
  13. sekercik

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    mesela ben bi keresinde elmayı güzelce haşladım komposto gibi pişirdim içinde şeker yok tabii azcık tarçın attım kabuk tarçın ama sıpa yemedi yerse böyle de yapabilirsiniz. hem baya vitaminli oluyor.
  14. 27 Ağustos 2010
  15. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 yaşından önce bakla alerji yapabilen sebzeler arasında kızlar dikkat edin...
  16. 27 Ağustos 2010
  17. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğru söylemiş yani şekerik şimdi yanlış anlar belki ben vurguulamak istedim..