8 aylık bebeğe ne öğretilebilir

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve gingerr tarafından 2 Ekim 2011 başlatılmıştır.

2 Ekim 2011
    Konu Sahibi : gingerr
  1. gingerr

gingerr Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar oğlum 8 aylık. 9a yeni girdi. bu aylarda ne öğretilebilir? mesela anne nerede,baba nerede diye göstersek öğrenir mi?yada el sallama,gel gel yapma bu aylarda öğretilir mi?geç mi kaldım acaba? başka neler öğretilir?

2. 2 Ekim 2011
  3. yldzmuhasebe

yldzmuhasebe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

4. 7 Ekim 2011
  5. nehir6161

nehir6161 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kizim 8 aylik 4 gün sonra 9 a girecek. biz bay bay deyip el sallayinca oda el sallayabiliyor bizimki gibi olmasada yapiyor. 6 aylikken alkisliyordu. perdeyle yüzünü örtüp aaaaaa yapiyor... babasinin adini söyleyip bakiyor ariyor nerde diye...aklima bunlar geliyor....

6. 10 Ekim 2011
  7. dirim

dirim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    229
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    63
    cee yi yapıyor,örtünün altına oyuncağını saklayıp buldurabilirsin.yada kafana örtü geçir,o çeksin.
    gel gel dediğimizde kollarını kaldırıyor al diye.çocuktan çocuğa değişir tabi
    bir kaç kere elimizi gösterip çak yapıyoruz sonra kendi yapıyor.ama bizimki el sallamıyor daha konuşamıyor.
    dede,babayı 5-6 kere felan dedi.seni yicem dediğimde ağzını açıp burnumu ağzına almaya çalışıyor.
    el sallama ve gel gel yapmayı bilmiyor bizimki.oyuncağını çeviriyoruz.biz yapınca oda çevirmeye çalışıyor.
    birde adım attırıyoruz.yürütüyoruz.

8. 10 Ekim 2011
  9. dirim

dirim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    229
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    63
    cee yi yapıyor,örtünün altına oyuncağını saklayıp buldurabilirsin.yada kafana örtü geçir,o çeksin.
    gel gel dediğimizde kollarını kaldırıyor al diye.çocuktan çocuğa değişir tabi
    bir kaç kere elimizi gösterip çak yapıyoruz sonra kendi yapıyor.ama bizimki el sallamıyor daha konuşamıyor.
    dede,babayı 5-6 kere felan dedi.seni yicem dediğimde ağzını açıp burnumu ağzına almaya çalışıyor.
    el sallama ve gel gel yapmayı bilmiyor bizimki.oyuncağını çeviriyoruz.biz yapınca oda çevirmeye çalışıyor.
    birde adım attırıyoruz.yürütüyoruz.

10. 11 Ekim 2011
  11. mavrulam

mavrulam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Beğendikleri:
    72
    Ödül Puanları:
    48
    Böyle şeyler bebekten bebeğe değişir ama kız bebekleri her şeyi daha bir erken yapıyor...
    Dirim in dediklerine katılkıyorum gel dediğinde kollarını kaldırması lazım....
    Ben oğluma hoppa yap oğlum dediğimde kucağıma gelir...
    Meme diyeyim hemen saldırmaya başlar mama der. Başörtümü alır ceee yapmaya çalışır Ama çocuğun üzerine de çok gidip zorla birşeyler yaptırmaktan yana da değilim açıkçası...

12. 21 Kasım 2011
  13. ardina

ardina Seda Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güle güle dediğimizde el sallıyor,korkut dediğimizde bizi sürekli çıkarttığı bir sesle korkutuyor,gel dediğimde ellerini uzatıyor.

14. 19 Aralık 2011
  15. badem85

badem85 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda 9. aya girdi dün. biz el salayınca "babay" diyor. gel dediğimizde kollarını uzatıyor.
    evet anne baba demeyi öğretebilirsin. onunla konuş. gözlerine bakarak güzel sözler söyle. top oynayın."yumuşak küçük toplardan" ben atmayı öğrettim mesela. herşeyi atıp "attımm" diyor. bu tarz şeyleri öğretebilirsin.

16. 6 Ocak 2012
  17. ubo

ubo rastık çekerek mahmure Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    benim oğlumda 9 . aya yeni girdi ama öyle büyük değişiklikler yok oyuncaklarını artık daha net inceliyor arabası vardı onun tekerini kendi çevirebiliyor işaret parmagıyla yapabileceklerini iyice çözdü ellerini çok güzel kullanabiliyor gel dediğimde ellerini aldırıyor ve en cok hoşuma giden artık hatırlıyor eskiyi annemlere gittiğimde ağlamıyor unutmuyor onları .arkadaşların bebeleri el sallıyormuş ne güzel aman sağlıklı olsunda yavrularımız onların karakterleri oluşuyor şimdi kimi üşengeç kimi sıkılgan kimi şımarık kimi agır uslu rabbim sağlıklı yavrular nasip etmiş çok şanslıyız allah herkesin yavrusuna sağlık versin