8 aylik bebek icin yemek tarifi arsivi

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve hicbuyumiycem tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

30 Eylül 2009
    Konu Sahibi : hicbuyumiycem
  1. hicbuyumiycem

hicbuyumiycem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun sureden sonra yeniden merhaba,
    Site cok guzellesmis. Emegi gecenlerin ellerine saglik. :nazar:
    Benim bir oglusum daha oldu bu arada. (1 numara erkek, 2 numara kiz simdi yine erkek)Suan 8 aylik. O hayata biz de uc cocuklu hayata alistik. Zaman zaman yardimlar gerekiyor tabii ki.
    8 aylik bebegimize ek gidalar vermeye basladik fakat degisik (kesinlikle kolay olmali:D) lezzetler ariyorum. Ya da ne onerileriniz varsa kabulumdur. Simdiden tesekkurler...

2. 6 Ekim 2009
  3. dryelda

dryelda Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biraz geç kalmşsın canım ama sebzeleri tavuk suyuyla vermeni öneririm

4. 6 Ekim 2009
  5. hicbuyumiycem

hicbuyumiycem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yok ben yanlis anlattim aslinda 5 aylikken basladikta yemek olarak degi tabii ki pure ya da yogurt kivamiydi. simdi yemek olarak istiyorum.

6. 6 Ekim 2009
  7. BeyazBulut

BeyazBulut zamanı gelince... Pro Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    ben normal yemek gibi yapıyorum soğanlı az yağlı ve az tuzlu
    böyle seviyor tarif olarak doğaçlama gidiyoruz öyle çok değişik şeyler değil
    klasik soğanı kıymayı kavurup içine domates rendesi koyup diğer malzemeleride
    doğaçlama elimin altında ne varsa onu koyuyorum bugün patates havuç taze fasulye
    şehriye koyup pişirdim bazen tavuk koyuyoruz kıymalı karnıbahar yemeği yedi dün mesela
    evde kendimize nasıl pişiriyorsak onada öyle yapıyorum

8. 6 Ekim 2009
  9. alisha

alisha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım 8buçuk aylık 2aydır falan herşey veriorum nerdeyse, biz ne yiyosak yiyo mesela eline dolma veriorum yiyo kendi, salçasız tuzsuz yapıorum herşeyi, ona özel tencere pişirmiorum böylece stres yapmıorum daha iyi oluo

10. 7 Ekim 2009
  11. serçecik

serçecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

canım ne güzel yapıyorsun..valla takdir ettim bende yedıgımız herseyden tatırıyorum elıne verıyorum bazı seylerı kendısı yıyor..en güzeli bu galıba..

12. 7 Ekim 2009
  13. neden

neden Guest

TARıF 1

2 adet pazı,
    2 adet lahana
    bir yarım patates
    varsa bir dilim bal kabağı
    bir avuçtan az pirinç
    sebzeler doğranır kemik suyunda kaynatılır.pişince blendıra vurulur.içerisine ekmek içi konulur.bebeğe yedirilir.
    kemik suyu yerine normal su ilede yapılabilir.ozaman pişince bir çay kaşığı kadar mısırözü veya zeytinyağı ilave edilir.
    tereddüt etmeyin lahana gaz yapmaz.

TARıF 2
    yarım rendelenmiş yeşil kabak
    bir avuçtan az pirinç
    tavuk suyu
    çok az parçalanmış tavuk eti
    hepsi kaynatılır.kaynadıktan sonra içerisine ekmek içi konularak bebeğe yedirilir.

TARıF 3
    bir kase yoğurt
    1 tatlı kaşığı kadar pekmez
    ekmek içi

hepsi karıştırılı bebeğe yedirilir.

TARıF 4
    200 ml su ile 1 tatlı kaşığı pirinç unu pişirilir. ocaktan indirince içine 3 ölçü toz mama ilave edilir.4 kaşık kadar da herhangi bir meyve püresi ilave edilir bebeğe yedirilir.

TARıF 5
    bir miktar siyah üzüm çok az su ile kaynatılır. kaynayınca üzümle iyice sıkılır.üzüm suyu ateşe konur içerisine bi miktar mısır unu ilave edilir.katılaşınca ocaktan indirilip bebeğe yedirilir. ben bunu göz kararı yapıyorum ölçü veremiyorum.pişirirken baktınız sulu oluyor azar azar mısır unu ilave edip muhallebi kıvamına gelene kadar pişerebilirsiniz.bebeğim bu muhallebiyi çok seviyor.

benim bebeğim 7 aylık

14. 5 Kasım 2009
  15. eness

eness Avoncu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    7.aydan itibaren

Malzemeler
    1 adet havuç
    1 adet kereviz sapı
    1 adet yeşil soğan
    250 gr yağsız dana eti
    Hazırlama

Havuç, kereviz sapı, yeşil soğan ve dana etini suda haşlayınız. Haşladığınız suyu süzdükten sonra buz kalıplarına dökerek buzlukta saklayabilirsiniz. Küçük şampiyonumuzun et suyu hazır.

16. 9 Kasım 2009
  17. emda

emda sevgi pıtırcığım ADA Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar 8 aylık bir kızım var ve yazdıklarınızı okudum ama dikkati çeken bir nokta var meyveyi kaynatma değerini düşürüyor diye biliyorum?
    ben hiçbir meyveyi daha kaynatmadım rendelediğim gb yediriyorum kalan olursada geri vermiyorum değeri düştüğü için

18. 10 Kasım 2009
  19. xkardelenx

xkardelenx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de herşeyi veriyorum canım 8 ay bitiyor 18 inde,meyve etli sebze yemekleri tavuk et balık meyve aklına gelebilecek herşey,şimdi alışırsa ilerde yemek seçmiyormuş o yüzden herşeye alıştırdım çok şükür...