8 aylık bebek menüsü

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve mukeyyif tarafından 7 Ocak 2012 başlatılmıştır.

7 Ocak 2012
    Konu Sahibi : mukeyyif
  1. mukeyyif

mukeyyif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm benm oğlum bir hafta sonra 8 aylık olacak.iri bi bebek olarak doğdu ve kilosunu korudu.:nazar:benm endişem onu nasıl doğru besleyebileceğim.hazır şeylerden uzak tutmaya çalışıyorum.6. ayına kadar sadece anne sütü aldı şükür.ama şimdi dikkat etmeliyim ilerde obez olmasını istemem.şuanki kilosunu bilmiyorum.çok kiloluda görünmüyor.ama dikkat etmem lazım.

sabah:nazar:30-8:00 arası kahvaltı(1 çay bardağı suya 2-3tane bisküvi yada tahıllı mama-pekmez-bulunduğu zaman ceviz-1 gün labne peynir 1 gün yumurta)
    9:30-10:00 arası 90-100 cc mama ondan sonra uyuyor.
    2-3 saat sonra 100-150cc sebze püresi(brokoli-karnıbahar-patates-havuç-ıspanak-maydonoz-pırasa-mercimek-pirinç-irmik-et dönüşümlü olarak püre yapıyorum taze taze)
    2 saat sonra 90-100cc arası mama yine uyku
    3 saat sonra 180-250cc arası yoğurt dönüşümlü olarak meyve püresi(elma, muz)
    2 saat sonra mama sonrasında uyku
    ben pek muhallebi taraftarı değilim.aralarda emziriyorum tabiki bir damlada olsa vermek istiyorum.geceleri 1-2 kez emziriyorum(diş çıkardığı için uyuyamıyor yoksa acıktığı için istemiyor bence).2-3 kez 60-100cc arası mama içiyor.
    sizler nasıl besliyorsunuz?ister istemez endişeleniyorum.önerilerinizide bekliyorum.

2. 7 Ocak 2012
  3. balbocee

balbocee Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba benımde kızım 8 aylık 2. dişi patlatmak üzereyiz...bebeğim emiyor,ben kahvaltılarda su kullanmıyorum meyve suyuyla hazırlıyorum...sabah kahvaltısı öğle yemeği akşam yemeği ve yatmadan önce yediriyorum öğünlerimiz belirli yani geçiştirmiyorum mutlaka sulu yemek yediriyorum yoğurdunu genelde yemekle birlikte yada akşam yemeğinden sonra meyvesine katarak veriyorum muhallebi taraftarı değilim....bu arada aralarda mutlaka anne sütü alıyor şimdilik böyleyiz diş çıkarıyoruz biraz huzursuz biraz nazlı birazda iştahsızız ama idare ediyoruz genede :nazar:

4. 7 Ocak 2012
  5. ENDEM_

ENDEM_ Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    peki öğün ölçüleriniz neler?

6. 7 Ocak 2012
  7. ENDEM_

ENDEM_ Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bnm oğlumda 2 gun sonra 8 aylık olucak..
    kahvaltı katıp karıştırmadım hiç..
    anne sütü yok onun yerine uyku arasında sabahları 6-7 arası aptamil2 180cc
    uyanınca 10 gibi kayısı kıvamında 1yumurtanın sarısı sonra biraz uyku
    kalkınca ev yapımı yoğurdun içine yine evde yaptığım bebek kurabiyesinden katıyorum 2 adet besleyici ve doyurucu oluyor.bebek bisküvisinden sağlıklı olduğuda kesin.şiddetle tavsiye ederim.içine hurmada katıyordum ama bu aralar katmıyorum
    arada elma suyu yada püresi veriyorum ama hergun değil bazen iştahsız oluyo.sonra oynuyo falan ikindi gibi uyuyor.
    kalkınca sebze çorbası kıymalı yada kemik suyuyla(patates,soğan,havuç,brokoli,pırasa,karnıbahar,yada mercimek ince bulgur pirinç ıspanak vs..)
    akşam biraz sütle muz eziyorum 3 çorba kaşığı kadar süt tabi her akşam değil kabız olmasın diye iki günde bir
    gecede çok uykusu yoksa 10 gibi muhallebi arı mama yiyo uykusu varsa huysuzluk yapıp yemiyo uyuyup biberon yiyo.gecede saat 1-2 gibi 150yada 180cc mama yiyor..
    şimdilik bu ay böyleyiz.
    bu bebişler her ay değişiyo ayak uydurmak gerçekten zor:)

8. 7 Ocak 2012
  9. ENDEM_

ENDEM_ Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    birde kahvaltı soframızdaki herşeyden tadıyor.peynir zeytin..ona uygun olanlardan.dediğim gibi karıştırmıyorum karıştırınca berbat bi tat oluyo.kurabiyesi ve yoğurdu kahvaltıdan daha güzel besliyo.bu yedirdiklerimin yetipte arttığını düşünüyorum.vitamin ve besin değeri açısından..biraz daha buyuyunce sofradan yer ayrı ayrı kahvaltısını.bebeğe göre değişiyo bu beslenme şekli.

Son düzenleme: 7 Ocak 2012
  10. 7 Ocak 2012
  11. balbocee

balbocee Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    1 kase veriyorum bazen hepsini bitiriyor bazende çok az kalıyor aslında öğün miktarı bebeğin yiyebildiği kadar olmalı zorlamıyorum...ama öğün atlatmamaya çalışıyorum...şimdiki doktorumuzdan önceki doktorumuz bebeğin kilosunu 20 ile çarpın o şekilde cc miktarına göre yedirin demişti (örn.9 kilo bebek 20 ile çarp 1800 yiyebileceği miktar 180 cc miktarı) bebeğe göre değişedebiliyor işte

12. 7 Ocak 2012
  13. ENDEM_

ENDEM_ Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bnmkide 1kase yiyo bazen bitirmiyo fazlamı diye merak ettim ..tşkr ederim cnm

14. 8 Ocak 2012
  15. mukeyyif

mukeyyif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani benmki ile hemen hemen aynısın sadece akşam yemeği var bide sütün yetiyor sanırım mama kullanmıyorsun.peki öğleyin sulu yemek verdin işte sebzelersen hazırladığın ki onlara verebileceğimiz çokaz sebze çeşidi var.yaniben en az üç sebzeyle hazırlıyorum.akşam aynı yemektenmi veriyorsun yoksa diğer sebzelerle mi hazırlıyorsun?
    soğan kullanıyormusunuz?bakliyat vermeye başladımız mı?

16. 8 Ocak 2012
  17. mukeyyif

mukeyyif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel mantık teşkr:KK9:

18. 8 Ocak 2012