8 Aylık bebekle tatil acil!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esenruzgar tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : esenruzgar
  1. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar 8 aylık bebeğim var ve biz tatile gitmek istiyoruz. Otel rezervasyonu felan yaptırcaz ama kararsız kaldık. Orada ne yedireceğiz ne içireceğiz diye. Şimdi sabahları yumurta felan yediriyoruz. Öğlen sebze çorbası. Sebze çorbasını felan nasıl yapıp yedireceğim? Sizler tatile çıkıyormusunuz bu şekilde? Neler yapıyorsunuz? Bize akıl verin. Sırf bu yüzden tatile gitmeyelim diyorum. 1 hafta düşünüyorduk. Olmazsa 2-3 günlük biryerlere gidip gelelim diyorum. Acil cevaplarınızı bekliyorum lütfen!

2. 27 Ağustos 2010
  3. UgurZ

UgurZ Annesinin fıstığı Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım tatilde kendin hazırlaman çok zor. Ancak hazır satılan sıcak suyla hazırlanan kahvaltılar, hazır meyve püreleri, mamalar vs. Kısacası hazır şeyler verebilirsin ancak. Benim aklıma gelen bu. Ayrıca sabah otelde yumurta olur herhalde ondan verirsin yine.

4. 27 Ağustos 2010
  5. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Sanırım çıkamıycaz. Çünkü çocuğa yazık olur 7 gün boyunca. Belki 2-3 günlüğüne gidilebilir. Otelde hazırlatmazlar heralde?

6. 27 Ağustos 2010
  7. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    tam pansiyon,herşey dahil otel yerine yarım pansiyon bir tatil köyü seçerseniz kendi mutfağınızda kendi aldığınız malzemelerle yemek yapabilirsiniz.

not: her şey dahil otel sisteminde A dan Z ye isediğiniz her türlü yemeği açık büfede bulabilirsiniz ama çok sağlıklı koşullarda pişirildiklerini söyleyemem.

Son düzenleme: 27 Ağustos 2010
  8. 27 Ağustos 2010
  9. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    biz 2 ay önce tatilden döndük oğlum 9 ayına yeni girmişti.ben yanıma kavanoz mamalarından almıştım..sabah kahvaltısını kendim hazırladım bisküvi pekmez peynir ve sadece 1 kez yumurta verdim otelde biz normalde günlük yumurta veriyoruz otelinkine pek güvenmediğim için çok az verdim..yanıma giderken pekmez aldım küçük kavanoza peynirde labne peyniri aldım orda odamızda dolapta muhafaza ettim..birde ceviz ve kayısı götürmüştüm bunları da kahvaltısına ekledim..öğlen için hazır kavanoz mamalarını hiç yemedi oğlum mecburen otelin çorbalarından verdim genelde ona uygun çorbalar oluyordu çeşit boldu yedirdim mecbur kaldığım için..ama tabi tuzu yağı olduğu için çok fazla sıvı tüketti oğlum hiç içmediği kadar su içti..akşamları yine uygun yemeklerden verdim birde suyla hazırlanan muhallebilerden almıştım yanıma ama orda tabak kaşık yıkamak problem otelin mutfağından rica ettik bikaç kez yani bebekle tatil zaten zor ama göze alıp gittiğimiz için bazı şeylere katlandık mecburen..benim oğlum gece mama aldığı için termosta sıcak su bulundurduk geceleri.zaten aralarda anne sütü aldı ve yoğurt verdim..birde meyve püresi yedirdim sadece öğle ve akşam yemeği sorun oldu bizde onları da anlattığım gibi hallettik..eğer giderseniz tek kullanımlık önlük hayat kurtarıyor tavsiye ederim..bebekle tatil zor ama güzel taraflarıda var..bence vazgeçmeyin zemuszemus

10. 27 Ağustos 2010
  11. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bizde geçen ay gittik oğlum 10 aylıktı hiç rahat edemedik.bende yanıma kaşık mamaları hazır meyvalrdan almıştım biberonla mama içtiği için gece sabah otel görevllierini bıktırmıştık:)yok biberonu yıkayın yok sıcak su getirin:)off çok zor oluyo gerçektende

12. 27 Ağustos 2010
  13. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kahvaltı da hadi çok problem değil de işte öğlen ve akşam yemeği problem. Orda oteldeki yemekler illaki tuzlu ve yağlı olacak. Hiç uygun şeyler değildir. Şöyle 3-4 ay daha büyük olsaydı hiç problem değildi de, şimdi mümkün değil hazır sebze pürelerini felan yemez, zaten yedirmek de istemem. Hadi meyve pürelerini hazır veririm. Yoğurdu da hazır vermek zorunda kalacaz hergün mayalayamayacağıma göre. Akşamları tarhana yoğurt çorbası felan veriyorum içine tavuk veya kıyma da ekliyorum sebze çorbasının. Yani bunlardan mahrum kalacak yavrum. Biz vazgeçtik gibi. Annemlerin orda zaten deniz var deniz tatilini öyle yaparız. Biraz daha büyüsün denizsiz bir tatile gideriz artık napalım.
    Bebekle de çok güzel olurdu tatil belki ama bunları düşününce içim bir tuhaf oluyor. Aslında Otel izin verse de mutfakta hazırlasam. Bu sefer de tatil mutfakta geçecek :p

14. 28 Ağustos 2010
  15. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biz de bu sıkıntıları düşündüğümüz için bu yaz özel havuzlu bir villa kiraladık içinde kullanabileceğin her türlü eşya var.bebeğimle gayet rahat bir tatil geçirdik düzeni bozulmamış oldu.

16. 28 Ağustos 2010
  17. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    genelde otellerde çocuk menüsü oluyor araştırıp gidebilirsiniz bebekler için özel menülü yerler de var araştırma yaparken bulmuştum ama fiyatları biraz farklı malesef..

18. 29 Ağustos 2010
  19. firegirl986

firegirl986 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence tatile gitmek istiyorsan sana tavsiyem apart havuzlu bi yer hem düzenin bozulmaz istediğin gibi hareket edersin....çocuğunu uyuttuğun zaman havuza girip çıkman kolay olur...her türlü tatili yaşadım...apart otel,tam.yarım.,çadır kaydirigubbakcemile3 hiç birisinde apart haricinde rahat edemedim çünkü otellerde bebeğe özel şey pek fazla yok herşeyin olay oluyo strese giriyosun gittiğinede pişman oluyosun...he sana bi tavsiyemde yanında 3. bi kişi götürmen eşinle çok rahat edersiniz...ikiniz havuzada denizede beraber girersiniz buda çok avantajlı oluyo...sanki annene kalmaya gidiyo gibi herşeyini hazırla bacım sen güzel bi aile apartı bul kurul odana evini bile aramazsın aklinialirimsmile