8 haftalık gebeyim ve pembe renkte kanamam oldu...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve e.m.e.l tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : e.m.e.l
  1. e.m.e.l

e.m.e.l Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    3 gün önce doktora gittim 7 hafta tamamlandı 8. haftadayım. Kalp atışı 150 dedi. Herşey yolunda idi ama 2 gündür öksürüyorum; buda karına baskı yapıyor. Sabah 2 damla pembe renkte kanamam oldu. Çok endişe ediyorum. Doktorumu aradım, ulaşamadım. Normalde gebe olmasam adet günüm bugündü. bu durumla ilgilimi yoksa komplikasonmu bilmiyorum. Şimdi sadece uzanıyorum. Daha önce başından böyle şey geçen oldu mu? çok moralsizim bu kanama bebeğin kalp atışını etkiler mi? İlk gebeliğimde bebeğimin kalp atışı olmamıştı. Yine psikolojik olarak kötü durumdayım. Bilgi ve Deneyimlerinize ihtiyacım var.

2. 6 Aralık 2009
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    adet gunun bugun oldugu ıcın yerlesme kanaması yasamıs olabılırsın ama tabıkı bunun teshısını koyucak kısı doktorun. hamılelıkte ne sebepten olursa olsun kanama ve lekelenme onemlıdır mutlaka doktorunla ırtıbata gec. hersey gonlunce olsun ınsallah...

4. 6 Aralık 2009
  5. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yerleşme kanaması olabilir yada öksürüyorum diyorsun zorlanmadan dolayıda olabilir ama sen yinede doktoruna danış

6. 7 Aralık 2009
  7. _berrak

_berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    yerleşme kanaması 8. haftada olmaz.
    bebegin rahme yerleştigi zaman yani yaklaşık 4 haftalıkken olur.
    o da zaten adet gecekmesi dönemine denk gelir.
    vücudun adet olmaya hazırlanıyordur belki.
    çünkü saat gibi işleyen rahmimiz var.2. adet olma ayına denk gelmiş.
    doktorun ultrasonda saglıklı görür inş. bebegini canım...

8. 7 Aralık 2009
  9. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben aynı şeyi 3 hafta önce yaşadım çok ağır bir grip atlattım, öksürük falan derken inanılmaz cok kanamam oldu, doktor düşer bu bebek üzülmeyin dedimafoldumben
    şiddetli öksürük bebeği dışarı itiyor öksürürken bacaklarını karnına çek, şiddetli öksürme dedi doktorum bana.
    ve henüz düşmediğinden kesin yatak istirahatı verdi, sadece tuvalet için kalktım çok zordu.
    ama sonra yavaşladı ve geçti şimdi 11 haftalığız:eek:
    üzülme ama istirahatını de eksik etme canım. benim pembe falan değil sakır sakır kanadığı halde düşmedi çok şükür sana da bişe olmaz allahın izniyle inşallah.

10. 26 Şubat 2010
  11. betus2020

betus2020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sekiz haftalık hamileyim.iki gündür kesilmeyen ağrılarla birlikte kahverengi kan geliyor.doktora gittim yerleşme kanaması dedi.çocukta bişey olmadığını söyledi.kalp atışları normal dedi ama ilk çocuğum olduğu için düşük tehlikesinden korkuyorum.bu konuda bilgisi olan yazabilirmi lütfen sizce önemlimi?

12. 27 Şubat 2010
  13. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım benımde 10 haftalıkken kanama olmustu ama kahverengı degıl acık pembe doktor yemek ve tualet harıcınde yataktan kalkmıcan dedı hatta 5.katta oturuyorum merdıvenden ınıp cıkman bıle tehlıkelı olur demıstı benımde ılk bebegım cok korkmustuk 2 ay hıc kalkmadım sonra hersey normale döndü cok sukurku dusmedı ve sımdı kızım 11 aylık sende korkma cunku doktor kahverengı olsa korkulacak bısey yoktu ama bnmkı pembe oldugu ıcın tehlıkelıydı ınsallah saglıcakala kucagına alırsın bebegını

14. 27 Şubat 2010
  15. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bende bilmiyordum ama siddetli oksuruk tehlikeliymish,aman dikkat kizlar,simdi havalr da degisiyor cok korumamiz lazim kendimizi de bebeisleri de.Kanama olayina gelince bazen tam adet gunu bi miktar kanama olmasi normalmish ama asla ihmale gelmez,mutlaka doktora danismak lazim.

16. 27 Şubat 2010
  17. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Benimde hafif kanamam olmuştu ardından kahverengi akıntılar devam etti.doktor düşük tehlikesi var dedi ve progestan verdi günde 3 defa .Ve dinlenmemi söyledi.Bir hafta sonra kesildi kahverengi akıntı.Sana ilaç verdi mi doktor?

18. 1 Mart 2010
  19. imren09

imren09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm ark bende 8 haftalık hamileyim bu güzel haberi aldıgımdan beri kahve rengi akıntı geliyo kana başlangıcı dedı dr progesteron ignesi ve hapı verdi devamlı istirat etmek gerekiyo ayaklandıgın zaman kasık agrıları ve kahve rengi akıntı geliyo bol bol yatmak lazım bebegimin kapl atışlarını duydum içim rahat etti.