8 yaş için ingilizce öğreten site arıyorum

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve nar tarafından 22 Ekim 2008 başlatılmıştır.

22 Ekim 2008
    Konu Sahibi : nar
  1. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    merhabalar kızım 2. sınıfa gidiyor artık yavaş yavaş ingilizce kelimeler öğrenmesini istiyorum bence geç bile kaldık ders yaptırmak zaten başlı başına bir sorun ama oyunu bilgisayarı çok dolaştım nette ama tam anlamıyla bulamadım bildiğiniz sizin kullandığınız site varsa alabilirmiyim a.s.

2. 22 Ekim 2008
  3. ekrkebkafk

ekrkebkafk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    aslında benim kızım 2.5 yaşında ben bile düşünebilirim. artık 1 yabancı dil değil 2 ya da 3 yabancı dil bilmek lazım.

4. 22 Ekim 2008
  5. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    o zaman beraber arayalım sayfa güncellensin muhakkak ilgilenen olur

6. 23 Ekim 2008
  7. FairBeauty

FairBeauty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Google'da "English for Kids" olarak basit bir arama yaptim bir suru site cikti. Maalesef bunlarin hicbiri 5 ila 8 yas arasinda ki cocuklarin ilgisini yakalayacak kadar hareketli, renkli, interaktif siteler degiller.

Tavsiyem Amerikan Kultur dernegi gibi dernekler vasitasi ile yasa uygun ders yada aktiviteler bulmaniz. Boyle bir olanagim yok diyorsaniz, piyasada yetiskinler icin ingilizce ogreten bir cok ucretli CD/DVD var, bunlarin cocuklar icin olan versiyonlarina bakmaniz.

Diger yorumlara katiliyorum, bu zamanda yabanci dil cok onemli. Amerikaya yerlesen Turkler ile Hintlileri bir karsilastirsaniz uzulursunuz. Turklerin bircogu buraya alt seviye ile gelirken, zamaninda Ingilizceye "Ikinci ana dil" olarak gormus ve egitimine ozen vermis Hindistanin insani rahatca uyum saglayarak geliyor (tek sorunu şive olsada). Bu bizim icin buyuk bir eksiklik.

8. 23 Ekim 2008
  9. sedefcik

sedefcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yabancı dilin önemine kesinlikle katılıyorum.aşağıda ingilizce çocuklar için testin linkini veriyorum.yalnız sizinde biraz ingilizce bilmeniz lazım.veyaingilizce bir sözlükte işinizi görür.
    http://www.pratikingilizce.com/cocuk/test/

10. 23 Ekim 2008
  11. sedefcik

sedefcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  12. 23 Ekim 2008
  13. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    teşkler ilgilendiğiniz için aklıma işe yarayabilecek bir fikir geldi bunu paylaşmak istedim odasına kartonlar hazırlamayı düşünüyorum duvarlara asıp devamlı gözünün önünde olup aklında kalmasını sağlayacağım mesela meyvelerin resimlerini yapıp türkçe ve ingilizcesini yazabiliriz bunu bazı özel okulların içinde çocukların devamlı kullandıkları objelerin üstlerine yazdığını duymuştum mutfaklarında mesela dolabın üstünde ingilizcesi tabakların olduğu rafta tabağın ingilizcesi kapıda öyle bizde evde yapabiliriz evdeki belirli devamlı kullandığı objelere yazabiliriz aklında kalması daha kolay olur gibi geliyor bu arada siteleri inceledim foruma üye oldum faydası olacağını düşünüyorum teşkler

14. 2 Aralık 2008
  15. ekrkebkafk

ekrkebkafk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    hangi yöntemi uygulamaya başladınız arkadaşlar

16. 8 Şubat 2009
  17. karacanel

karacanel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam hanımlar benım kızım 3.5 yaşında ben 2 yasından beri arada ona ingilizce konusuyorum.ve ona bır gazetenın verdıgı ıngılızce bilgisayar oldım onunla oynuyor. valla cok yararını gördüm konusmuyor fakat sayıları kendi bulabiliyor.ingilizce 20 ye kadar sayabiliyor. fazla üstüne gitmeden haftada 1 kelime vererek anlatmak lazım diye düsünüyorum.bilmiyorum doğrumu.bu konuda yardım bekliyrum simdiden tesekkurler

18. 8 Şubat 2009
  19. asibuz

asibuz Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bir döne ingilizce ders verdim küçük çocuklara en güzeli bol bol ingilizce şarkılar dinletmek o oyun oynarken de ingilizce kanalları açık tutun derim çocukların kulakları çok güzel gelişir ve dilleri daha kolay döner.
    Ayrıca haftada bir kelime bulun mesela door hadi açalım bunu door diye eğlenerek söyleyelim
    tekrarlasın eğlenerek öğrenirse asla unutmaz.

8 yaşında bir çocuk için en önemlisi bir fanusun için kelimeler yazmak o fanustan her çektiği kelimeyi ezberledikten sonra diğerini çekmesini sağlamak merak içersinde öğrenmeleri daha kolay oluyor.
    Ayrıca zor ama en güzel yöntem yatarken sözlük okutmaktır.