8 Yaşındaki Kızım Bana Karşı Çok ASİ..........

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve marsel tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Eylül 2008
    Konu Sahibi : marsel
  1. marsel

marsel Guest

8 yaşında 2. sınıfa giden bir kızım ...Özellikle son 2-3 aydır bana karşı tutumu çok değişti....başkalarına gösterdiği saygıyı bana göstermez oldu....beni azarlayarak konuşuyor,bana bağırıyor....bu tutumu karşısında sabırlı davranmaya çalışsamda bazen dayanamayıp bende ona bağırıyorum....(daha sonra çok üzülüyorum)

çok huysuzlaştı,ben ne söylesem dinlemez oldu...

sizce bu yaşta ve bu davranışları sergileyen kızıma karşı ben nasıl davranmalıyım??
    uzman yardımı almalı mıyım??
    kendi kendimede üstesinden gelebilir miyim??

2. 9 Eylül 2008
  3. gulsen_23

gulsen_23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    arkadasim eger durum cok ciddiyse ki oyle gorunuyor bi uzmana gitmeden once daha cok vakit gecirmeyi deneyin birlikte cocuk parkina gidin alis veris yapin sevdigi hoslandigi bir oyuncak gibi vs... bunlarda yardimci olmazsa bir uzmana gorunmen faydali olucaktir diye dusunuyorum ...

4. 9 Eylül 2008
  5. lakhesis

lakhesis Guest

ben artık ergenlik çağının bu yaşlara düştüğünü düşünüyorum..
    çünkü aileler çocuk yetiştirmeyi unuttu. ne önemli unuttu..
    arkadaşları hep bu yöndeyse örnek alıp sizede aynı şeleri uyguluyor olabilir.
    yada ergenliğe giriyor kişiliğiyle ilgili muhallaklarda ve sizi beğenmez oldu, olabailir.
    aslında bu dönemlerde sizde bağırıp çağırıp sinirli olduunuzu belli etmektense hiç ses etmeyin yada onun aksine, o ne kadar asiyse siz o kadar yumuşak bi şekilde konuşmaya çalışın..
    koparsa bu dönemde kopar. bağlarınızı koparıorsanız da asla anlatmaz bişeyini size. o yüzden bence onu kaybettmemeye çalışın..
    çok zor ve çetrefilli bi dönem ama annesiniz siz, her ne kadar unutmuş olsada onu herşeyisiniz annesi.:teselli:

6. 9 Eylül 2008
  7. marsel

marsel Guest

canım ;bu söylediklerinin hepsini yapıyorum ...arada sinemeya götürürüm...sosyal bir çocuk olması için elimden geleni yapıyorum....ama bazı şeyler için bunlar yeterli değil sanırım...bende anlamadım....

çok üzülüyorum...yalnız kaldığımda çok ağladığımı bilirim...okadar kafama takıyorum....

ben bi yerde yanlış yapıyorum ama anlamadım....

8. 9 Eylül 2008
  9. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    CANIM,,,
    ÖNCELİKLE ÇOK SAKİN VE ANLAYIŞLI OLMALISIN...DÖNEM DÖNEM ÇOCUKLARIN KİŞİLİK ARAYIŞI İÇİNDE OLDUĞUNU UNUTMAMALI ONA YARDIMCI OLMALISIN...
    ONUN ASİ VE HIRÇIN DAVRANIŞLARINA KARŞI SEN ÖZELLİKLE YUMUŞAK VE SAKİN BİR SES TONUYLA KARŞILIK VER..
    ASLA TARTIŞMA İÇİNE GİRME...
    ONA ARKADAŞ GİBİ OL,PAYLAŞIMCI DAVRAN ONA KÜÇÜK SIRLAR VER,,,
    GÜLER YÜZLÜ DAVRAN....
    TUTUMU DEVAM EDERSE ONUNLA ÇIKIN Bİ PARKA GİDİN OTURUN..ONUNLA KONUŞMAK İSTEDİĞİNİ BÖYLE DAVRANDIĞI ZAMAN SENİN ÇOK KIRILIP İNCİNDİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRSİN..ONU ÇOK SEVDİĞİNİ FAKAT BU TUTUMUNUN SENİ ÇOK ÜZDÜĞÜNÜ SÖYLEMELİSİN...
    AMA NE OLURSA OLSUN ONA OLAN SEVGİNİZİ DAİMA HİSSETTİRMELİSİNİZ..
    ONU ÇOCUK OLARAK DEĞİL BİR BİREY OLARAK GÖRMELİSİNİZ...
    ONA AİLE BAĞLARINDAN VE AİLE İÇİNDEKİ SAYGIDAN BAHSEDEREK YAVAŞ YAVAŞ BU DAVRANIŞLARINDAN UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞMALISIN...
    HALA DEVAM EDERSE BİR UZMANDAN YARDIM ALMAYI DENEMELİSİN....
    AMA ŞUNU DA UNUTMA EN İYİ PİSİKOLOG KENDİ KENDİNİ TEDAVİ EDEBİLMEK..VE BEYNE HÜKMETMEYİ BAŞARMAKTIR...
    SEVGİYLE KALLa.s.

10. 9 Eylül 2008
  11. marsel

marsel Guest

evet haklısın...

nette okumuştum...çocuğunuz sizi üzdüğü ,yaramazlık yaptığı anda ona kızmantansa "herşeye rağmen seni seviyorum" deyin diyordu...ama insan öyle bir psikoloji içinde oluyor ki bildiği tüm olumlu düşünceleri unutuyor...

ama dediğin gibi ben anneyim...çocuğumu kaybetmek istemiyorum...düşünüyorumda bu yaşta böyle olursa ilerki yaşlarda yaşayacağımız sorunları düşünmek bile istemiyorum.....

12. 9 Eylül 2008
  13. ader

ader Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    mrhb.anlattığın olaya üzüldüm.benimde 9 yaşında kızım var ve bizde zaman zaman çatışabiliyoruz.bence kızını anlamaya çalış.mutlaka bu davranışının altında bi sebep vardır vede bunu annesi olarak en iyi sen bilirsin yada öğrenebilirsin.bence onunla tatlı bir dille konuşabilirsin. en önemlisi onunla daha fazla zaman geçirmelisin.benim fikirlerim bunlar kızını en iyi tanırsın. inş. en kısa zamanda aranız normale döner sevgilera.s

14. 9 Eylül 2008
  15. marsel

marsel Guest

keşke sakinliğimi uzun süre devam ettirebilsem...o hırçın davranır buna karşı be sakin ama hırçınlığını sürdürünce bende hırçınlaşıyorum...ona karşı sesim yükseliyor....

kızımı kazanmam lazım...böyle devam ederse hem o çok üzülecek hemde ben....

16. 9 Eylül 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Benim kizim 7 yasina girdi bu sene bazi davranislarinin degistigni bende fark ettim...:kahve:

Gecenlerde inanki ahanda böyle:1shok: oldum ben evde kendi kendime sarki tütürken "Anne susarmisin utaniyorum sen böyle sarki söyleyince demezmi"???:1shok:
    Hayir sesimde fena degildir yani:1closedeyes::roflol:

Saka bir yana gercekten sok oldum demeki yavas yavas ergenlik triplerine giriyor benimki dedim....cünkü bende cevremde izledigim kadariyla medyaninda sayesinde ergenlik dönemi daha kücük yaslarda basliyor..:kahve:...

Sabirli olmak lazim, üstüne gitmemek her söyledigni kafaya takmamak lazim....şutarafagitti

Allah yardimcimiz olsun daha cok yolun basindayiz rabbim iyilerle karsilastirsin tüm evlatlarimizi :Saruboceq:

18. 9 Eylül 2008
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaşım ,öncelikle kesinlikle sakin olmalısınız...
    fevri davranışlarınızla,kızınızı kendinizden uzaklaştırmayın...
    biliyorum zor,bunu bende yaşıyorum ama kızlarımız için sakin olmak zorundayız...
    biliyorsunuz ki ergenlik yaşı çok düştü...
    ""bende varım"" demeye çalışıyor...
    bir birey olarak haklarını savunuyor,fikrini söylüyor ve saygı bekliyor...
    bizler onları çocuk olarak görüyoruz ama onlar kendini genç kız havalarına sokuyorlar bile...
    yapacağınız, hep sakin olmak,bağırmayın lütfen...
    siz bağırdıkça,kızınız iyice hırçınlaşır...
    onlar bizim prenseslerimiz annesi,biraz sabırlı olacağız...
    sakin olacağız ki,bizden uzaklşmasın ve herşeyini anlatsın,yakın görsün,arkadaşı görsün,sırdaşı görsün bizi...
    inanın düzelecek,biraz sabır ve çok sevgi gösterisi....
    sevgiler...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.