8 yaşındaki kızıma bişeyler oluyor

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar benim 8 yaşındaki bebişimin göğüsleri belirmeye başladı. ama çok erken değilmi? buaralar çok hırçın ve asi beni hiç dinlemiyor.kardeşine kötü davranıyor. ergenliğemi giriyor acaba ?.8 yaş erken değilmi acaba ,doktora götürsemmi ,yada herşeyi kendi akışına mı bıraksak, nasılolsa bigün olcak dimi,müdahale etmeyeyimde olağan bişeymiş gibi mi yapsam? of ya babasıda bişey anlamıyorki.çocuk boşver diyor ama,ben değişiklikleri görebiliyorum. ne dersiniz tecrübeli anneler bana bi akıl verirseniz çok sevinirim.

2. 20 Temmuz 2007
  3. ekin naz

ekin naz hayat 61 kenara beni Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tabiki henüz çok erken bence bir an önce doktora gitmelisin.hormonl bozukluğuda olabilir canım.

4. 20 Temmuz 2007
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşaım benim minik tırtılım henüz 5 yaşında o yüzden çok tecrübe sahibi değilim bu konuda ama bildiğim kadarıyla bazı çocuklar ergenliğe erken girebilir. 9-10 yaşında adet gören göğüsleri çıkan kızlar var. Bence sen bir doktora danış içinin rahat etmesi açısından.

Ay ne güzel ya benim minik tırtılımda birgün böyle olacak.:sm_cool:

6. 20 Temmuz 2007
  7. PANDORA_AMAZON

PANDORA_AMAZON Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    şimdiki çocuklar erken ergenliğe giriyor beslenme ,ırsi veya iklim tipi bunda etken .bir arkadaşımın kızı 1.sınıfta buna benzer belirtiler gösterince hamen dr. götürdü adet görmesi yakınmış ve bunu engelleyici bir tedaviye başladı şimdi 5.sınıfa geçti kızı henüz adet görmedi.aklına takılacağına hemen dr.git gerekli tahlilleri yaptır çünkü ergenliğe ne kadar erken girerse o kadar kötü.umarım bütün annelerin yaptığı gereksiz bir büyütmedir.
    sevgilerimle

8. 20 Temmuz 2007
  9. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hayır hayatım erken deil benim kızım 14 yasında biz o evreyi atlattık bende senin gibi korkuya kapılıp bir uzmana götürmüştüm bana dediği ön ergenlik biraz hırçın da oluyorlar ama inan hala cıkamadık o ergenlikten allah kolaylık versin birazda kendilerini o yaşlarda büyüdüklerini sanıyorlarmış yapılacak tek sey sabır ve onun da büyüyüp birey olduyunu hissettirmek

10. 23 Temmuz 2007
  11. seyda_66

seyda_66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    148
    kizinin yasi bence ergencelik icin erken
    kizinin boyu kilosu nasil
    birde kiz cocuklarinda turner senrumu diye bir hastalik var genelde kiz cocuklarinda oluyor ergenlik önce oluyor ama sonradan bir sürü promlem oluyor ihmal etme doktorunla konus kizinin hormonlarini ölctür

12. 15 Ağustos 2007
  13. biensu

biensu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım o ignelerinin hiç bir yan etkisi yok eşimin yakın arkadaşının kızı benzer durumu yaşamış o da 7 yaşında bu iğnelerden kullanmış erken gelişme gösterdiği için kullanmışlar.hatta o zaman iğneleri yurt dışından getirtiyorlarmış oda 4 sene boyunca kullanmış bir an önce önlemeni al canım allah yardımcın olsun.

14. 15 Ağustos 2007
  15. tutuklu

tutuklu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    doktora danışıp durumu en azından açıklayabilmelisin, eğer ki gelişimini engelleyecekse ergenlik geciktirilebilir de.

16. 26 Ocak 2008
  17. GurbetGuzeli

GurbetGuzeli Ene elheful Mahbubi.. Üye

Beğenildi:
    622
    Ödül Puanları:
    203
    kizim 8 yasinda ve memisleri cikmaya basladi simdiden findik kadar oldu kizlar normalmi sizce :uhm:

Son düzenleme: 25 Haziran 2008
  18. 26 Ocak 2008
  19. trsinem

trsinem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hormon testi yapdırdınız mı?