9.ayda bebegi yan yatan varmi?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve nuraa tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : nuraa
  1. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslarben suan 34.haftami bitirmek uzereyim. gecen haftaki konrolde bebegimin yan yattigini gordum. yani basi sagda poposu solda yatay konumdaydi. doktor sezeryan olabilir dedi. nette okuduklarimda bu sekilde yatayda yatan bebeklerin donmesinin zor oldugu yazili. aranizda benim gibi olan varmi? yada bebegi bu pozisyondan donen hamileler veya dogum yapmis anneler bilgi verirse sevinirim.

2. 20 Ağustos 2009
  3. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben yanlış anladım ya da bi yanlışlık var, bebek zaten anne karnında öyle duruyo, ben 39. haftama girdim benimde bebeğim yan, bildiğim kadarıyla normalide bu, doktorumda duruşu normal diyo, doğucağı anda doğum kanalına giriyo diye biliyorum ben, yanlış biliyosam arkadaşlar beni de aydınlatsın...

4. 20 Ağustos 2009
  5. gamze_22106

gamze_22106 Kimin Adı PELİN! Kızımın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde kızım yan yatıro.... Annesinin kucağı gibi mışıl mışıl hep yan....

6. 20 Ağustos 2009
  7. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ama ben bicok kisiden bebeginin dik yattiginini duyuyorum. aceba banami yanlis geldi bu pozisyon?hatta benim kizim hic degistirmio pozisyonunu.bazi arkadaslarin bebekleri bas asagida yada bas yukarida pozisyon degistirdiklerini soyluyorlar.bi kac topiktede okudum yan yatan bebeklerin donmesi cok zormus. o nedenle doktorum bana sezeryan olma ihtimalin cok dedi.
    bu konuda bilgisi olan varsa yazsin lutfen.

8. 20 Ağustos 2009
  9. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106

canım bazı bebekler dik yatar bazı bebekler yan yatar bu tamamen anne karnıyla bebeğin hareketleriyle alakalı bir durum benim bebeğim yan yatıyodu 33. haftamda döndü başı aşağıya
    ablamın 2 hamileliğindede bebeği önce baş yukarı sonra baş aşağı duruyodu hatta bu hamilelğinde bebeği 4. ayda döndü aşağı şuanda 6,5 aylık filan başı halen aşağıda

10. 21 Ağustos 2009
  11. prenses2020

prenses2020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim dün kontrolüm vardı....29+3 olduk.......bebişimde aynı şekilde başı sağda ayakları solda..ya da başı yukarda poposu aşağıda......32-34 hafta arası dönebilir dedi doktorum.....ama dönmezse sezeryan şart.....ama bazı bebekler son aylarında dönebiliyormuş...aslında bu aylarda yani 7.ayını bitirdikten sonra baş aşağıda oluyormuş doğum pozizyonunu alıyormuş ama her bebekte aynı olmuyor sanırım...

12. 5 Nisan 2016
  13. pisgor

pisgor Minik adamım♡♥♡ Üye

Beğenildi:
    718
    Ödül Puanları:
    18
    Milletin bebegi ilk başlarda ters durur son ay normale iner.benimki de hep normal doguma uygun giderken 38.haftamda yan dönmüş.tranvers duruş diyolar sanırım,bi haftaya duzelmezse ben de sezeryan olcam.
    Şimdi siz buraya akıl verebilseniz keşke 7sene olmuş:KK66:neler yaptınız acaba ..