9 haftalık hamileyim eşimle kan uyuşmazlığımız var****************

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve svcngvnc tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

10 Mart 2010
    Konu Sahibi : svcngvnc
  1. svcngvnc

svcngvnc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben 9 haftalık hamileyim. benim kan grubum negatif eşiminkide pozitif aranızda bu tarz uyuşmazlık olan var mı ne tarz sorunlar oluyo ve neler yapmak lazım bilgi veririmisiz?????

2. 10 Mart 2010
  3. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    acilen doktora gidip kontrol altında olmalısın cnm
    ablamın ikinci çocugu sakat oldu 11 ay yaşadı ve vefat etti sonra tekrar hamile kaldı hep gözetim altında oldu ve çok şükür bebegi saglıklı
    bunu sana moralin bozulsun diye yazmıyorum önlemini al diye yazıyorum a.e.o

4. 10 Mart 2010
  5. ironic34

ironic34 maşallah oğluma Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben de 9 haftalık hamileyim ve bizim de kan uyusmazlıgımız var.doktorumuz ilk bebekte sorun olmayacagını söyledi.dogumdan sonra iğne yapıyolarmış,ikinci bebekte bir sorun olmasın diye..

6. 10 Mart 2010
  7. svcngvnc

svcngvnc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 2 kere dr gıttım ve hepsindede bebegı gorunce heyecandan söylemeyi unuttum ilk bebeşim zaten.ama bu gıttıgımde mutlaka soylıcem nilüfercim aynıyız senle bende 9 ahftalık hamıleyım nasıl gıdıyo şikayetlerin varmı?allah razı olsun hepinizden

8. 10 Mart 2010
  9. Winston

Winston EGE & ECE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hiç birşey olmuyo hiç korkma bizdede kan uyuşmazlığı var bi iğnesi var 20 li haftalarda kan uyuşmazlığından bi test yapılıyo o teste göre iğnesi var onu yapıyosun doğumdan sonrada 72 saat içinde yapılıyo o iğne başkada bişey olmuyo.
    benim üç taneydi bebek 2 ye indirgendiğin gün vuruldum bir kez devlet ödemiyo o iğneyi ve 160 tl falan bi daha test olucam o kadar.sakat falan olması alın yazısı...
    benim annemle babamdada varmış ve ben bunu lisedeyken anneme söledim.eskiden bilinmiyomuş ve ben sapasağlamım bu kadar takma kafana..

10. 10 Mart 2010
  11. seyneb

seyneb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebek sakatlığının kan uyuşmazlığıyla hiç alakası yok..ilk bebekte zaten bir sıkıntı olmuyor.28. haftada rogam adı verilen bir iğne yapılıyor. birde doğumdan sonra ilk 72 saatte tekrarlanıyor,dikkat edilmesi gereken düşüklerde de bu iğnenin yapılması gerektiği..paniklemenize gerek yok.ben geçen hafta oldum bu iğneyi.devlet ödemiyor o yüzden benim doktorum hastaneye yatış yapmış gösterdi 80 lira ödedim.

12. 10 Mart 2010
  13. ironic34

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    benim dr um sadece dogumdan hemen sonra bir iğne yapılıyo anneye,2. bebekte sorun yaşanmasın diye dedi...28. haftada yapılan bir iğneden söz etmedi,acaba ben mi sorsam???

14. 10 Mart 2010
  15. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bizde yoktu ama görümcemle eşinde vardı ve dediyiniz gibi doğumdan sonra vuruldu ki ikinci bebekte sorun olmasın diye eskiden devlet ödemiyomuş fakat görümceminkini sgk karşıladı hiçbişey ödemediler fakat hamile anneler detaylı konuşun doktorunuzla

16. 10 Mart 2010
  17. seyneb

seyneb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ıRONıC 34; 28.haftada yapılan doğuma kadar koruma sağlamak için.eskiden tek doz yapılıyordu ama artık 2 doz yapıyorlar.ama bildiğimiz gibi doktorların tedavi prosedürleri farklılık gösterebiliyo.sen yine de bir sor istersen

18. 10 Mart 2010
  19. ironic34

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tamam canım saol,nisan gibi gidicem o ara sorarım,unutmam umarım