9 Şubat- Dünya Sigarayı Boykot Günü

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve EbRuLi tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : EbRuLi
  1. EbRuLi

EbRuLi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Hanımlar!

Sigarayı bırakmak isteyenler, bırakamıyorum onu diyenler, amaaaannnn ben zaten bıraktım diyenler! veee bir de 09 Şubatta bırakırım diyenler.

09 Şubat Dünya Sigarayı Boykot gününe istedim ki kk den de ses çıksın. İçen arkadaşlar bence o gün son sigaranızı söndürün ve günde milyar dolarlar harcayan sigara firmalarına artık para kazandırmayın. sağlığınız üzerinden ticaret yapmalarınıza izin vermeyin.

Hadi o gün bırakmak isteyenler yazsın isimleri, o güne kadar kendinizi hazırlayın. Bizlerde yardımcı olalım.

Çocuklarımıza yemyeşil bir ortam bırakmak dileği ile,,,

Saygılar,

2. 18 Ocak 2010
  3. girlofshadow

girlofshadow Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım biz 9 şubattan önce bırakma girişimlerimize başladık biliyorsun hihoyyyt listeye girme hakkımız vardır dimi :hooray:

4. 18 Ocak 2010
  5. EbRuLi

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Elbette var. Biz boykota erken başlayanlardanız:) Türkiye de günde 295 kişi hergün sigaradna ölüyor bakalım biz 295 kişi boykot edebilecek miyiz?

6. 18 Ocak 2010
  7. girlofshadow

girlofshadow Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    iyiki başlamışız ben artık çok rahatım bu sefer gerçekten istedim ama kurtulmayı, umarım 300 kişiyle boykotu bitiririzz canımmmkaydirigubbakcemile5

8. 18 Ocak 2010
  9. EbRuLi

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bekliyorum tatlım bakalım ne olacak...

10. 18 Ocak 2010
  11. pelince

pelince Zayıflıycam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    295 kişi süper bir rakam olur?Öncelikle bunun sanıldığı kadar zor olmadığını belirtmek istiyorum.Bende 15 gün önce 14 yıllık sigaralı hayatıma son verdim çok şükür.Sabah kalktığımda ilk işim sigara olurdu.Günde bir paketi geçer olmuştum ve sandığım kadar zorlanmadan bıraktım.Bırakmayla ilgili ümütsizliği olan arkadaşlarımdan hiç farkım yoktu, hiç ümidim yoktu ,bir kez sigara batağına düşen birinin bundan kurtuluşu olmadığına inanırdım.Sigara içmeyen insanların ot olduğunu düşünürdüm, o benim en yakın dostumdu, yalnızlığımı paylaşırdım, onsuz bomboş kalacağımı düşünürdüm v.s.....
    Bugün ondan kurtulduğum için çok mutluyum keyifsizliği bir kenara bırakın çok mutluyum cildimde ,enerjimde,psikolojimdeki değişimler farkedilir derecede hemde şimdiden....
    Bırakmak isteyen arkadaşlar biz burdayız izlediğimiz yolu tecrübelerimizi seve seve paylaşırız
    :1hug:

12. 19 Ocak 2010
  13. EbRuLi

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    pelince o kadar güzel anlatmışın ki hikayeni. Tam bir mutlu son:)

içenler için senin mesajın ve bundan sonraki mesajların 09 şubata kadar eminim çok teşvik edici olacaktır.

sevgiler,

14. 20 Ocak 2010
  15. lightlife

lightlife eylülde geeeeellll :) Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    selam kızlar
    bende varım bu boykotta.. bende 11 senelik bağımlılığıma son verdim 1 ay önce..çok çok rahatım bırakamam sandığım bu illeti sildim hayatımdan. Düşünsenize susuzluğa açlığa dayanıyorsunuz ama o illete dayanamıyorsunuz dayansanız bile sinirli asabi birisi oluyorsunuz.. ne kadar iğrenç bişey bu yaa.. bende düşündüm ve bu mereti hayatımdan silmeye karar verdim. ve sildim. herşey beyinde biter.. gerçekten bırakmak istemeniz önemli olan.. aa ben bırakmak istemiyorum derseniz şunu sormak istiyorum bırakmanız için illaki bi doktorun ciddi bi hastalık haberi mi vermesini bekliyorsunuz? bunu yapmayın kendinize. ne kendinize ne de sevdiklerinize yapmayın.. gelin sizde bırakın kurtulun bu illetten.

16. 20 Ocak 2010
  17. asminem

asminem Guest

bende varımmm:))) aman yaa cok kolayy bırakmak buyutmeyınn bukadarr hemm bırakmak cok zevklıı :)) bende 8 sene içtimm cok kolay bıraktımmm:)))

18. 30 Ocak 2010
  19. EbRuLi

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    günde 295 kişi ölüyor sigaradan ama kadınlar kulubunun bu kadar az sayıda kalmasına çok üzüldüm. duyarlılığımızı yitirmişiz biz!