90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Zynpmrt tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Zynpmrt
  1. Zynpmrt

Zynpmrt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 95 kilo hamile kaldım ve şu anda 10 hafta + 6 günlük hamileyim. benim gibi şişman hamile kalmış olan arkadaşlarla deneyimlerini paylaşmak isterim.birbirimize destek olursak daha rahat bir hamilelik geçirmiş oluruz hem.
    Ayrıca bu kilolarda hamile kalmış olup da normal doğum yapmış birileri varsa deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

2. 12 Kasım 2009
  3. Zynpmrt

Zynpmrt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aranızda benden başka obez olan yok herhalde.Kimseden ses çıkmıyor. Neyse en azından sizler adına sevindim.

4. 12 Kasım 2009
  5. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yaa bi sscubamız var o da 90 üzeriyle hamile kaldı ama kendisi 1 haftadır ortalarda görünmüyo. gelince o bakar sana canım. tbrk ederim..

6. 12 Kasım 2009
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben 85 le kaldım. ılk aylarda 78 e dustum bulantılardan sımdı tekrar 85 oldum... normal ıstıyorum şiddetle ama bakalım...

8. 12 Kasım 2009
  9. Zynpmrt

Zynpmrt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım normal yaparsın canım Allah kalbine göre versin. Bana doktorum bunları konuşmak için çok erken ama kilo normal doğuma engel bişey değil dedi. Çatın müsaitse ve başka bir problem yoksa (tansiyon/şeker ,bebeğin pzosyonu vs. gibi) normal doğurabilirsin dedi.
    Benim hiç bulantım falan olmadığı için ilk aylarda hiç kilo veremedim aksine 2 kilo aldım bile:KK43:

10. 12 Kasım 2009
  11. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ben hamile değilim ama bir arkadaşımın deneyimini anlatayım sizlere... Çok çok yakın bir arkadaşım 89 kilo ile hamile kaldı fakat 84 kilo ile doğum yaptı. Yani kilo alacağına kilo verdi.Fakat çok sorunlu bir hamilelik geçirdi.Hamileliğinin son 4 ayı zaten sürekli yattı.tansiyon problemi ve sürekli kusması oldu.Hemen hemen her hafta serumlar bağlandı.Neticesinde sağlıklı bir bebeği oldu şükürler olsun.Fakat böyle durumlarda genelde kız bebekler bu tabloya sebep oluyorlar... Zeynepb hanımında baktım 85 ten 78 e düşmüş ve kız bebek bekliyor sanırım.Allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin.
    Haa bu arada bahsettiğim arkadaşım normal doğum yaptı.

12. 13 Kasım 2009
  13. nurfeza

nurfeza Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ahha ! Canım bende 96 kg ile gebe kaldım :) birde ikiz olduklarını öğrendim ancak 9 haftada birinin ölmesiyle diğeride öldü kürtaj oldum.Belkide daha kötü oalcaktı ikitane bebeği nasıl doğuaracaktım ben ya demekten kendimi alamıyordum:KK43: Bu arada ablam 2. ve 3 çocukları 95 kg üstünde doğurdu ama sezaryanla + tansiyon sorunu vardı ilaç kullanıyordu .. bir arkadaşımda 98 kg normal doğum yaptı...Dilerim herşey güzel gider senin ilk gebeliğin mi?
    Tansiyon sorunun yoksa bir sorun oluşmaz diye düşünüyorum..
    şu anda tekrar gebe kalmak istiyorum ama 90 kg mım :KK43: korkuyorum yavaş yavaş kilo veriyorum ama işte bakalım bende tansiyon 14 10 çıkıyor sürekli hoş zayıfkende vardı bende ama ..Bakalım Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inş.

14. 13 Kasım 2009
  15. Zynpmrt

Zynpmrt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nurfezacım çok geçmiş olsun. evet canım benim ilk gebeliğim. Benim tansiyon problemim hiç olmadı hayatımda hep 9/6 ile 12/8 arası değişir hamileliğimden beride 10/5,5 genelde. doktor normal buluyo. Ama biliyosun ilerleyen haftalarda değişebilir. Benim şeker problemim falanda yok zayıfkende şişmankende hiç olmadı ama babamı şekerden kaybettim bu nedenle risk grubundayım e biliyosun gebelikde tetikliyebiliyo ya korkuyorum bu nedenle. Umarım hayırlısı ile atlatırım bu dönemi

16. 13 Kasım 2009
  17. nurfeza

nurfeza Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım çok teşekkür ederim
    ozaman daha iyi durumdasın doktor kiloda etkiliyo diyor ama %90 genetik diyorki öyle ailemde de çok var
    tamamen sıfır tuz kullanıcakmışım öle demişti doktor ama kilo almamaya dikkat et ödem toplama ihtimalin fazla olabilir.
    Hergün takipteyim seni bilgiler vermeyi unutma he :) en azından cesaret olur bizler içinde :) :1hug:

18. 13 Kasım 2009
  19. nurfeza

nurfeza Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aslıcım bende çok merak ediyorum nerde bu kadın yaaaaaa :sinifsinif:
    Allahım inşallah bişeyi yoktur... mafoldumben