_Mustang_'ın başarı öyküsü...

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve _Mustang_ tarafından 11 Ocak 2009 başlatılmıştır.

11 Ocak 2009
    Konu Sahibi : _Mustang_
  1. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Henüz 11-12 yaşındaydım

akranlarıma göre okadar iri ve tombiştimki ne yaşıtlarımın kıyafetleri nede büyüklerin

kıyafetleri olurdu.Herkesin dalga konusu olurdum ve bunda zoruma giderdi ancak o dönem

büyüme çaımdı.Okul basketbol takıma girmeyle ve bol bol dans etmeyle kısa sürede tüm

fazlalıklarımı çırpmış hoş bir genç kız olmuştum lise dönemim güzel geçmiş.1,58 boyunda

48kg ile 18 yaşında evlenmiştim.Sanki bir daha hiç kilo almayacağım sanmıştım ama

hiçte öyle olmadı evlendim ve çok hareketsi kalmıştım bana ne olduğunu anlayamadan 7

ayda 15 kg almıştım 65 kg hamile kalıp 74 kg doğum yapmıştım hala bir umudum vardı

bebeğim emer bende dikkat eder bu kiloları veririm diyordum ama hiç bir şey beklediğim

gibi olmamıştım bebeğimi emzirememiştim üstelik fazlasıylada kilolar bende kalmıştı 78

kg kadar çıkmıştım nasıl vereceğimi ne yapacağımı bilemiyordum eşim annem babam

herkes dalga geçiyordu:hepsine bir cevabım vardı takmıyordum güya söylediklerini ama o

kadar içim acıyordu ki.aynaya baktığımda gördüğüm bana inanamıyordum nasıl oldu da

bu hale gelmiştim.Ne kıyafetlerim oluyordu Ne de kıyafet almaya gittiğimde beğendiğim

şeyler oluyordu.Eşim pek bir şey demiyordu ama biliyordum artık beni beğenmediğini en

azından bana öyle geliyordu.Hem ben bile kendimi beğenmezken başkası nasıl beğensin

ki 4-5 sene böyle yaşadım.En sonunda hayır ben böyle yaşamak istemiyorum bunlara

layık değilim dedim ve karar verdim ama nasıl yapacaktım nerden başlayacaktım hiçbirşey

bilmiyordum.En iyisi spora başlamaktı bir spor salonuna gitmeye karar verdim eşim hayır

izin vermiyorum dedi.ve ben ilk defa ciddi anlamda ona karşı geldim.Senden izin

istemiyorum gideceğimi söylüyorum sadece dedim.O gün bana hoş olmayan bir söz

söyledi ve ben hırs yaptım İçimden görürsün sen dedim.Ve 3 ay içinde 15 kg verdim

benim azmimi görünce oda bana destek olmaya başladı çünkü zamanla onun istediği gibi

olmaya başlamıştım herşey çok güzeldi zamanla 58 kg kadar indim okadar mutluydumki

başarmıştım.istediğim şeylerin içine girebiliyordum bu güzellik 3-4 sene kadar sürdü ve

ben tekrardan kilo almaya başladım 64-67 kg derken hipotroid hastası ve piko hastası

olduğumu öğrendim ee artık kilo almamın sorumlularını bulmuştum herşeyi onların üzerine

yıkmak daha kolaydı artık.Ama ben kilolarımla mutlu değildimki.Hipotroidden ameliyat

oldum ve 74 kg kadar çıktım.bu arada 2. bir bebek daha istiyorduk ve bebek tedavisyle

birlik 84 kg kadar çıktım Allahım neydi o öyle heryerdeki herkesin dediği batmaya

başlamıştı.Biliyordum istemiyordum böyle yaşamayı hem eşimlede sorun çıkıyordu

aramızda.Sürekli karar veriyor ancak başaramıyordum ne oluyordu bana anlamıyordum bir

kez yapmıştım gene yapabilirdim biliyodum ama bir desteğe ihtiyacım vardı.Biraz

araştırdım ve akapuntura başlamaya karar verdim :evet bu benim için sadece psikolojik bir

destek olacaktı ve öylede oldu akapuntura başladığım ilk ay 5kg verdi.Kendime olan

güvenim geldikten sonra bıraktım saece 1 ay gittim akapuntura sonrasında kendim devam

ettim68 kg kadar indim.2-3 kilo aldım verdim bu dönemde kendimi çok zayıf hissettiğimde

70 üstüne çıkmaya başladığımda yine gittim akapuntura 1 lık. Ve 1 ay kadar önce burayı

buldum.ve bana destek olacak insanları Şimdi burdaki arkadaşlarımında desteği ile bu kez

asıl istediğim kiloya ineceğim BEN YAPARIM BAŞARIRIM BUNU BİLİYORUM.

5.takımdaki tüm arkadaşlarıma kaptanımız kalliste ye buradan çok tşk ederim

Son düzenleme: 7 Nisan 2009
  2. 11 Ocak 2009
  3. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Oyyy canım benim tüylerim diken diken oldu desem yeridirŞeniz

Hikayen tanıdık şeyleri hatırlattı bana:çok üzgünüm:, ne zor yollardan geçiyoruz, nelere katlanıyoruz ama biz bu işi bu kez başaracağız:lepi:

Araştırmacı kişiliğini yakından takip ediyorum:1closedeyes:
    Takıma karşı olan ciddiyetini- sorumluluğunu takdir ediyorum..a.s.
    Desteğin ile motive oluyorumkaydirigubbakcemile - Ben seni seviyorum arkadaşım, yolunda sağlıkla ilerle inşallah:nazar:

Heyyyyy bahar ve yaz çıtır olmaya hazırlanan ve bu kez başaracak bizlere kucak aç geliyoruzzzz:teytey:

4. 11 Ocak 2009
  5. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    tşk ederim kalisim hatta anlamıyla anneciğim:)) hakkımda söylediklerin guru verici:eek:.ancak şu ruh halindeki kızgını değiştir be anacım korkuyom senden:çok üzgünüm:

6. 11 Ocak 2009
  7. doratty

doratty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tebrik ederim..

istediğim kiloya ulaşır ulaşmaz ben de burada kendi başarı hikayemi yayınlayacağım :)

8. 12 Ocak 2009
  9. EU1

EU1 Guest

mehalim tebrikler canım harika bir hikayen var
    bşaracaksın ben biliyorum inşallah az kaldı hedefine ulaşmana
    azmin eksilmesin birtanem

10. 14 Ocak 2009
  11. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    nasıl zayıflıyoduk demi hemen ben başlayım ozman .abi ben öyle şu rejim bu tarifmiş tanımam işimde olmaz zaten istesemde beceremem.benim yaptığım şu "herşeyden ye ama yaşayacak kadar ye kusacak kadar değil" yani sihirli sözcüğüm doğru miktar vallaha bence en sağlıklısı bu ne hapa inanırım nede diyete ben bu şekilde ortalma hafta 1kg mutlaka veririm bakın hem 20 kg verdim toplamda.haaa birde bua arada tembel değilseniz(ben çok tembelim) spor yapın derim ben bu aralar yapıyorum bu dediğim yeme düzeniyle birde spor yaptımmı hafta 1.5 2 kg arasında veriyorum.

yediklerimden bir örnek vereyim.
    beyaz ekmek yemem zaten ekmeği aramam aslında benim baş düşmanım tatlı çikolata dır ah hayatta bunlar olmasa benimde kilo sorunum olmaz zaten .
    sabah rutin bir hkahvaltı 1 dl kepek ekmekle sofrada ne varsa yerim bal dahil yanında illaki süt veya portakal+greyfurt suyu( çay sevmem içmem)
    ara öğün asla atlamam(elma mandalina portakal badem fıstık kayısı --sayı ile bunlar,birini yerim
    öğlen yemeğim mutlaka vardıryağlıda olsa etlide olsa sadede olsa 5-6 kaşık arası yerim bazen ekmek olur bazen olmaz bazen yanında yoğurt olur bazen olmaz üstüne sütlü tatlı bazen yer bazen yemem duruma bakar yani
    eve geldimmi araöğün yani 1 br maden suyu içerim seviyorum ne edim:))çok aç olursam atıştırım ama genelde yememye çalışırım akşam yemeğindede ne varsa az ölçüile yerim

***öğle akşam yemeklerinde yemek yoksa ancak ozman hazır gıda tüketirim(cornflex müsli gibi)
    *****kahvaltı yapacak zamanım yoksa illaki süt içerim bakkaldan alırım evden yanıma alırım ama içerim.
    ****light ürün asla kullanmam faydasınada inanmam bana posa yiyormuşum gibi geliyor.hiçbir besin değeri yok.ligh yiyeceğime o üründen azcık yerim
    ***haftada bir gün misafirliğe gitmişsem pastamı yerim .abi kendime eziyet edemem yada kendi kendimin hırsızı olamam.ama becerebiliyosam pastalrın yarısını yerim.
    **elimden su şişem düşmez düşmemeli.
    ***ve en önemlisi hafata bir günüm bana özeldir hediyemdir.istediğim herşeyi sınırsız yerim.ama ertesi güne toplanmak ve o hafta içinde 1 kg verm,iş olmak şartıyla kendmle anlaşma yaptım ver kiloyu al hediyeyi nasıl ama.
    ***birde rafine edilmiş ürünler yerine az rafine edilmiş olanlar tercihimdir.

işte böyle arkadaşlar biraz espri dille yazdım umarım bu tarz kimseyi rahatsız etmemiştir.

Son düzenleme: 7 Nisan 2009
  12. 14 Ocak 2009
  13. olu_gelin

olu_gelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canımm.. canım benim.. yazdıklarını satır satır okudum.. helal olsun be! ne diyim.. harikasın!

14. 14 Ocak 2009
  15. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    tşk ederim sizlerde aslında kendimize inanıp herşeyin üstesinden gelen hepimiz.hepimiz harikayız

16. 14 Ocak 2009
  17. eylxuxlce

eylxuxlce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle tebrik ederim süpersin. Kaç ayda verdin arkadaşım 20 kiloyu?

18. 15 Ocak 2009
  19. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    tşk ederim canım hiç bozmazsam ayda 4-5 kilo arası gidiyor .ama ben 2 aydan sonra bir ara verdim o sırada kilo vermedim almadımda 1-2 kiloluk alıp vermeler dışında sonra tekrar başaldım aynı tempoyla yani bunun tam bir zmanı yok.ama dediğim gibi beslenme ile ayda 4-5 kilo verdim hep