A Nightmare on Elm Street

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve dids tarafından 3 Ekim 2009 başlatılmıştır.

3 Ekim 2009
    Konu Sahibi : dids
  1. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148

Yapım: 2010 ~ ABD

Tür: Fantastik , Gerilim , Korku

Oyuncular: Kellan Lutz , Lindsay Lohan , Thomas Dekker , Katie Cassidy , Kyle Gallner

Yönetmen: Samuel Bayer

Senaryo: Wes Craven , Eric Heisserer , Wesley Strick

Yapımcı: Michael Bay , Robert Shaye , Andrew Form

Görüntü Yönetmeni: Jeff Cutter , Andy Clement , Andrew Formu , Bradley Fuller

Gösterim Tarihi: 25 Kasım 2010 (Türkiye)

Sinema dünyasının dehşet saçan karakteri Freddy Krueger, Elm Sokağı'na geri dönüyor. İzleyiciyle 25 yıl önce tanışan ve dokuz filmle süren 'Elm Sokağı Kabusu - A Nightmare on Elm Street', önümüzdeki aylarda yeniden beyazperdeye gelecek.

Ünlü sinema dergisi Variety'nin haberine göre, korku serisinde Freddy'yi canlandıran ve bu karakterle özdeşleşen Robert Englund'un koltuğuna, 'Watchmen' adlı filmle tanınan 48 yaşındaki aktör Jackie Earle Haley oturacak. New Line ve Platinum Dunes şirketlerinin projesinde, filmin prodüktörlüğünü Hollywood'un ünlü yapımcılarından Michael Bay, Brad Filler ve Andrew Form üstlenecek. Samuel Bayer'ın kamera arkasına geçeceği filmin senaryosunu Wesley Strick kaleme alacak.

Korku ustası Wes Craven'ın senaryosunu yazıp yönettiği gerilim filmi 'Elm Sokağı Kabusu', izleyiciyle 1984 yılında tanışmıştı. Film için stüdyo tarafından 1.8 milyon dolar harcanırken, New Line Cinema tarafından yapılan film, korku türünde çığır açmıştı. 1980'li yılların en iyi korku filmi olarak kabul edilen ve sonraki yıllarda da 'en iyi gerilim filmleri' listelerinde her zaman ilk sıralarda yer alan 'Elm Sokağı Kabusu', devam filmleriyle de izleyiciyle buluştu.

Konusu Elm Sokağı’nda geçen ilk filmde, boşanmış bir aileye, dedikoducu arkadaşlara ve sürekli rahatsızlık veren bir erkek arkadaşa sahip olan Nancy Thompson’ın başından geçenler işlenmişti.

Kirli kahverengi şapkası, kırmızı-yeşil çizgili kazağı, parmakları bıçaklarla dolu eldiveni ve yanık yüzüyle gençlerin rüyalarına giren ve uyanamadıkları takdirde onları öldüren Freddie, yıllar önce mahalle sakinleri tarafından yakılarak öldürüldüğü için o çevredeki gençlere musallat olan bir varlıktı.

1984 yapımı orijinal filmde, Robert Englund’un yanı sıra, John Saxon, Ronee Blakley, Heather Langenkamp, Amanda Wyss ve Jsu Garcia rol almıştı. Filmde, ünlü aktör Johnny Depp de "Glent Lantz" rolünde filmin kadrosundaydı.

Bu yapımı 9 film ile 2 televizyon filmi izlemiş ve "Elm Sokağı Kabusu", New Line şirketinin "Yüzüklerin Efendisi" filminden sonra en karlı yapımı olarak sinema tarihine geçmişti.

Alıntıdır

2. 3 Ekim 2009
  3. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    A Nightmare on Elm Street - Teaser Trailer

[dailymotion]video/xan3o3_a-nightmare-on-elm-street-teaser-tr_shortfilms[/dailymotion]

4. 3 Ekim 2009
  5. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    wışşşşşşşşşşşş çok korkutuçuuuu

6. 3 Ekim 2009
  7. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Elm Sokağı Kabusunun bütün serisini izledim.. küçükken fredy e bayılırdım .evde meyva bıçaklarını parmaklarıma bantayıp öyle dolaşırdım :)))

ama 2010 yapımı nasıl olur bilemiyeceğim.. ben fazla umutlu değilim ..

8. 5 Ekim 2009
  9. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Çocukken ben de bayılırdım!
    Şimdi nasıl olacak acaba...delikafadulden

10. 2 Mayıs 2010
  11. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Birinci filmin tekrarıymış, nedense farklı bir öykü olur sanmıştım, fragmanı izleyince ilk filmden görüntülerle birebir benzerliği fark ettim.

Fredy'nin yeni bir yorumu olduğunu okumuştum, karakter üzerine odaklanılmış sanırım, eski keyfin alınmayacağı muhakkak, genelde ilk filmlerin yerini asla sonraki yorumları tutmaz ama sinema deneyimi enteresan olacaktır.

12. 4 Mayıs 2010
  13. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    çocukluğumun ilk korku filmlerindendir:1ninca: ...ama teknolojinin ilerlemesi bu filme eski tadını verir mi
    daha da mı iyi olur bilemem ..