A.Ö.F de ana sınıf öğretmenliği

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve seviyo tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : seviyo
  1. seviyo

seviyo Guest

Slm kızlar size birşey sorcam ben ticaret lisesi mezunuyum ama bir kurs varmış ana sınıf öğretmenliği için açılan halk eğitimde ona girip a.ö.f gide biliyomuşuz doğrumu varmı bi bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz bana

2. 10 Şubat 2009
  3. nazey

nazey Evli,Mutlu,Çocuklu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet doğru canım.3 yıl çocuk gelişimi derslerini alıp Üniversite sınavına girip a.ö.f okul öncesi öğretmenliği için tercihte bulunabilirsin.Ben aynen böyle yaptım ve a.ö.f okul öncesi öğretmenliği 1.sınıftayım.

4. 17 Şubat 2009
  5. difa1975

difa1975 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu hakmı peki meslek lisesinde başka bölüm oku sonra gel okul öncesi öğretmenliği oku ne alaka bizim gördüğümüüz hangi dersleri gördünüz lisede staja gittinizmi herkes okuduğu bölümle ilgili bir iş arayışında olsun lütfen böyle çakma okul öncesi öğretmenleri istemiyoruz haksızmıyım arkadaşlar ya cvp verin

6. 17 Şubat 2009
  7. systmc

systmc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Meslek liseleri için zorunlu staj var. Öss yüzünden kimse istediği bölümü secemiyor yada yanlış tercih yapıyor veya yaptırtılıyor aileler ve çocuklar populer meslek diye yazdırıyolar mezun olunca yapamıyor başka meslek yapıyorlar. Zaten Türkiyede ne olcağını kimse bilemez.İnsan sevdiği işi yapamıyor yapsa bile hakketdiğinin çok daha azına çalışıyor.

8. 18 Şubat 2009
  9. difa1975

difa1975 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde kızdığım çakma meslek lisesi mezunlarının bu satjları yapmadan hiç bir şey bilmeden çalışmaya başlamaları bizim 4 sene boyunca gördüğümüz derslerin hangilerini görüyorlarki sonradan çıkıp biz okul öncesi öğretmenliği için atama bekliyoruz diyorlar çok yakın komşumun kızı var bu şekilde yüzüne karşı söylüyorum tabii burda bakanlığımızında hatası yok değil sen 3 -4 sene dirsek çürüt çalış 4 sene lisans yap sonra senden olmayan insanlarla kpss de yarış varmı böyle bir şey ya

10. 18 Şubat 2009
  11. KalenderMesrepim

KalenderMesrepim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    151
    Ödül Puanları:
    153
    arkadasım uslubuna biraz dikkat et
    bende meslek lisesi mezunuyum
    bölümüm farklı tabii
    fakat açıköğretimden yine farklı bölüm okuyorum yani
    lisede gıda teknolojisi okudum hemde anadolu meslek 4 sene dirsek çürüttümm
    üniversitede ise bambaşka bir bölüm yazdım..
    yine dirsek çürütüyorum
    bendemi çakmayım yani??
    şimdi halkla ilişkilerciler gelip banada senin gibi çatsınlar mı??
    ne hakları var imkanım var ki okuyorum..

12. 18 Şubat 2009
  13. systmc

systmc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yanlışın var meslek liselerinin hiç biri çakma değil zorunlu 1 yıl boyunca 3 gün işletme 2 gün okul gibi staj yapıyolar ve mezun oluncada mühendis ile işci arasındaki ara eleman oluyorlar. Sizin lisans programında görmüş olduklarınızı meslek liseleri ayrıntısız bir şekilde görüyorlar. Kpss herkesin girme hakkı var iyi olanda kazanır. Kendine çok güven işi bilen zaten kpss yerine özel sektörde kazanır.

14. 22 Şubat 2009
  15. meltemsahin

meltemsahin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar meraba.ben size çok alakasız bi soru sorcam yardımcı olursanız sevinirim.ben düz lise mezunuyum.işletme okudum ayrıca.anaokulu istiyorudum ama olmadı.ben şimdi bi kreşte çalışmak istiyorum sizce bu imkanm var mı.yani meslek lisesi mezunu olmam şart mı.ne olarak çalışabilirim olursa.belki saçma bi soru oldu ama hiç bi bilgim olmadığı içn soruyorum.şimdiden teşekkür ederim...

16. 22 Şubat 2009
  17. systmc

systmc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Çalışma imkanın var ama öğretmen olamassın muhasebeci olarak çalışabilirsin ama tanıdık yerin varsa onlar belki yardımcı olur ama öbür türlü şart.

18. 22 Şubat 2009
  19. prenses_1234

prenses_1234 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

sana kesinlikle katılmıyorum insan kendine hangi mesleği yakın görüosa mutlu olcağına inanıyosa onu yapmalıdır emeğin çakması olmaz