Abdominoplasty (karın germe)

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve seaBahAR tarafından 18 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  18 Eylül 2007
  Konu Sahibi : seaBahAR
 1. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.950
  Beğenildi:
  8.195
  Ödül Puanları:
  238
  Tummy Tuck; Amerikalı ve İngilizlerin sözkonusu ameliyat için kullandıkları argo bir sözcük..
  Ameliyatın detayı ise şu:

  Abdominoplasty (karın germe) nedir?

  Tummy tuck olarak da bilinen abdominoplasti karın bölgesindeki fazla yağ ve derinin alınıp, karın kaslarının da sıkılaştırılmasıdır.

  Amaç nedir?

  Abdominoplasty ile önemli kilo kaybından sonra tipik olarak oluşan gevşek ya da fazla karın derisinin uzaklaştırılarak hastaya uygun bir görünüm verildiği estetik bir operasyondur.Karın germe için en iyi adaylar, tam sağlıklı, ancak diyet ya da eksersize rağmen kilolarından ya da karınlarındaki birikimlerden kurtulamayan hastalardır.

  Birden fazla gebelik geçiren kadınlarda gebelik sonrasında karında yağlanma ve sarkma meydana gelir ki, bu hastalara karın germeden oldukça faydalanırlar. Bu hastaların bir çoğunda diyet ve eksersiz ile geri dönüşüm olurken bir çoğunda ise bu durum sebat eder. Daha sonra gebelik düşünen hastalara karın germe uygulanmamalıdır. Çünkü gebelik sonrasında yeniden benzer bir durum ile karşılaşılması olasıdır.

  Karın germe için diğer bir önemli neden ise karında aşırı sarkıklık olmasıdır. Bu durum aşırı kilo verme sonrasında ya da yaşlılıkla ortaya çıkar. Burada sarkan deriye pannus adı verilir. Yaşlı hastalarda sarkık deri arasında terleme ve infeksiyona bağlı olarak yaralar ve koku oluşabilir.Aynı zamanda ağırlık yaparak bele, kalçaya, ve dizlere ekstra yük binmesine neden olur.

  Bazı durumlarda, karın germe operasyonu histerektomi (rahim alınması) gibi jinekolojik operasyonlar sırasında uygulanabilir. Bir çalışmada aynı anda jinekolojik operasyon ile beraber uygulanırsa, sonucun daha iyi olduğu gösterilmiştir


  alıntı
   
 2. 26 Ağustos 2015
  Konu Sahibi : seaBahAR
 3. handenagehan

  handenagehan Yeni Üye Üye

  Katılım:
  21 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  38
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  3
  Merhaba lipoabdominoplasti ile aradaki fark nedir, cevaplarsaniz sevinirim.